Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

ISO 27001 Belgelendirme

Aşan Danışmanlık olarak sizlere ISO 27001 Belgelendirme Hizmetleri  alanında en iyi seçenekleri sunmaktayız. Bilgi güvenliği ile alakalı bu yönetim sistemi belgesi için hemen sitemizi inceleyin. Web sayfamızda yer alan canlı destek hattı veya telefon numaraları aracılığı ile alanında uzman danışmanlarımızdan bilgi alın..

Iso 27000 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası´na göz attığımızda burada her kesime, her büyüklükteki firmaya hizmet ettiğini görmekteyiz. Teknolojininde gelişmesi ile bilginin güvenliğinin sağlanması ve bilginin edinilmesi oldukça önemli bir hal almışır. Bugün hemen her kurumun, her işletmenin bilgi ile alakalı gizliliğe, bütünlüğe ve bilgiye erişebilir olmaya ihtiyacı vardır. Bu amaçlar doğrultusunda ortaya çıkan ISO 27001 ilefirmaların güvenliklerinin sağlanılması amaçlanmaktadır.

Günümüzde firmaların kendileri ile alaklı olan ve müşterileri ile alaklı olan bilgilerin gizli kalabilmesi, güvende tutulabilmesi ve iyi bir yönetime ihtiyacı vardır. Bilgi firmanın iş sürekliliğinin olması için en önemli değerler arasında gösterilebilir. Firmaların güvende tutamadıkları bilgileri ile en iyi üretimlerini kaybetmesi, müşteri portföyünün zarar görmesi ve bir çok varlığının kaybedilmesi gibi durumlar karşımıza çıkabilir ve bunun sonucunda telafisi pek de mümkün olmayan sonuçlar doğabilir. En net tabir ile "bilginin parasal karşılığı bulunmamaktadır." Her geçen zaman içerisinde daha fazla gelişen ve değişen koşullar ortaya çıkmaktadır.  Sürekli gelişen bir pazar bulunması dolayısyla bilginin güvenliğinin sorulanması gerekir ve aynı zamanda kontrol altında olması gerekir. İşletmelerde ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile alakalı olarak süreçlerin yönetimi, bilginin yönetimi, bilgi sistemlerinin yönetimi gibi konular üst yönetim tarafından destek görmelidir. Bilginin korunabildiği ortamlarda güven verirsiniz.

NEDEN ISO 27001´A İHTİYAÇ DUYARIZ?İşletmelerin sadece teknik önlemler edinerek bilgiyi koruması mümkün değildir. Bilgi güvenliliğinin sorunması ve iş sürekliliğinin her zmana olması için bazı önlemler alınmalı ve uluslararası anlamda kabul gören bazı standartları işletmenize dahil etmelisiniz. Sadece ülkemizde değil, aynı zamanda tüm Dünya´da da kabul gören ISO 27001 yaklaşımı ile firma içerisinde güvenlik politikalarınızın yaratılması ve uygulanması önemlidir. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sayesinde;

* Geçerli, doğru ve güvenilir bilgilerin saklanması mümkündür.
* Firmaya fazladan iş yükü katmaz ve gereksiz olan tüm zaman kayıplarını en aza indirir.
* ISO 27001 sayesinde riskler en aza inmektedir.
* * Bilgi güvenliği yönetim sistemi sayesinde işletmenizde iş sürekliliği sağlanmaktadır.
* Firma içi bilgi varlıklarının gizliliğinin korunması amaçlanır ve sağlanır.
* Firma içinde bilgi sistemleri ve bunların zayıflıklarının belirlenmesi ve nasıl bir koruma yolu izleneceği ile alakalı farkındalık kazandırılmaktadır.
* Bilgi ile alakalı tüm metotların doğruluğu, bütünlülüğü sağlanmaktaıdr.
* * İşetmenizde yasal olarak zorunlu kılınan kriterlerin edinilmesi sağlanmaktadır.
* Firmaların bilgi varlıklarına erişimi korunacaktır.
* İşletmeler bu standart sayesinde kurumsal saygınlıklarını koruyacaktır.
* Rekabet alanındaki avantajı elinizde tutacaksınız.

Bilgi güvenliği ile alaklı olan kavrama göz attığımızda en temel ilkelerin kısaltması olan GBU´ya gelin birlikte göz atalım...

Gizliliğin korunması (Bilgiye ulaşımın, sadece yetki sahibi kişilerce olabildiğinin garanti altına alınması),
Bütünlük (Bilginin ve bilgi işleme yöntemlerinin, doğruluğunun ve eksiksizliğinin korunması)
Ulaşılabilirlik (Gereken durumlarda yetkili personelin, bilgiye ve ilgili varlıklara ulaşımının garanti edilmesi)

ISO 27001 Belgesiİşletmelerin her alandaki organizasyonları için bilgi varlıklarındaki gizliliğin ve bütünlülüğün erişilebilir olması ve kullanılabilir olması için Aşan Danışmanlık firmasından profesyonel hizmet alabilirsiniz. Aşan Danışmanlık olarak sizlere bilgi güvenliği yönetim sistemini belgelendirmekte ve bağımsız denetim kuruluşları tarafından yapılacak olan denetimlere hazır olmanızı sağlamaktayız. İşletme içi bilgi güvenliğinin sağlanabiliyor olması için bizi arayabilirsiniz.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemine göre sistemlerini kurmuş olan ve işleyişlerini bu standarda uygun bir şekilde sürdüren firmaların uluslararası arenata farkını hissettirmesi ve başarılı sonuçlar alması kaçınılmazdır. Kurumların bilgi güvenlik sistem standardı ile riskleri tanımlayabilmesi ve yönetebilmesi oldukça önemlidir.

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ve işletmelere, devletlere siber saldırıların artması kapsamı dahilinde yeni tehtidler ortaya çıkmaktadır. Bu tehtidleri önceden bilmek ve risklere karşı adımlar atmak, kontrollerin sürekli olmasını sağlamak ve değerlendirmeleri yapmak gerekir. İşletmenizin bu saldırılara, bu durumlara karşı dirençli durması için Aşan Danışmanlık´tan destek alabilir ve bilgi güvenliği yönetim sistemi performansınızı arttırabilirsiniz.

ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ KİMLER İÇİN GEREKLİDİR?


Bu sistem büyük & küçük demeden her firma için günümüz şartlarında gereklidir. Bir çok işimizi teknoloji ile yürüttüğümüz bu dönemde bilgi çok ama çok önemldir.Herhangi bir sektör için, herhangi bir ülke için büyük bir öneme sahip olan bilgiye değer vermeli ve sürekliliği sağlamalısınız. ISO 27001´i almak zorunda olan sektörlere göz atacak olursak;

* Bilişim sektöründe hizmet veren ve kamu ihalelerine giren yazılım firmaları, donanım firmaları ve entegratör firmalar ISO 27001´e sahip olmalıdır.
* Görev sözleşmesi ile alakalı imza atacak olan firmaların alması gerekmektedir.
* ISO 27001´e sahip olması gereken diğer bir sektör ise imtiyaz sözleşmesi imzalayacak olan firmalardır.
* Ek olarak uydu haberleşmesi alanında hizmet veren firmalarında bu belgeye ihtiyacı vardır.
* ISO 27001 için sabit telefon hizmeti veren firmalar için de zorunluluk bulunmaktadır.
* İnternet servis sağlayıcıları bu belgeye sahip olmalıdır.
* Hava taşıtlarında GSM 1800 hizmeti veren firmalarında ISO 27001 alması zorunlduru.
* E-Fatura hizmeti veren entegratör yetkisi alacak olan firmalar için gerekir.
* Gümrükteki işleri kolaylaştırma için yetki almak isteyen ihracatçı firmalar ihtiyaç duyar.
* Elektronik anlamda haberleşme şebekesi sağlayanlar ve alt yapısı sunan işletmeler için gerekir.

Bu ve bunun gibi alanlarda ihtiyaç duyduğunuz ISO 27001 belgesi için doğru adrestesiniz. Aşan Danışmanlık Türkiye´nin her ilinde sizlere uzman personeli ve eğitmenleri ile kısa süre içerisinde ISO belgesi edinmenizi sağlamaktadır. Detaylı bilgi edinmek ve sizler için en iyi tekliflerimizi duymak için bizi arayabilirsiniz.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Gümrük Birliği EAC Belgesi
  Gümrük Birliği EAC Belgesi edinmek isteyenler için Aşan Danışmanlık Tüm Türkiye´de sizlere hizmet vermek için uzman kadrosu ile hizmetlerini sunmaktadır.
  9.6.2023 18:31:16
 • Atex Sertifikası Nasıl Alınır?
  Siz de firmamızdan destek alarak Atex sertifikası nasıl alınır sorusuna yanıt bulabilir ve çok kolay bir şekilde sertifika alabilirsiniz.
  28.7.2023 10:21:51
 • ISO 27001 Bilgi Güvenliği
  ISO 27001 Bilgi Güvenliği ile alakalı belgelendirme faaliyetlerinde Aşan Danışmanlık´tan profesyonel hizmet alabilirsiniz. Detayları edinmek için hemen siteyi ziyaret edin.
  25.3.2024 14:14:44
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp