Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

ISO 22881 Standardına Göre Yük Tekeri ve Rulet Testleri

ISO 22881 Standardına Göre Yük Tekeri ve Rulet Testleri ile alakalı ihtiyacınız olan belgelendirme süreçlerinde Aşan Danışmanlık olarak sizlerin yanındayız, hemen bize ulaşabilirsiniz. Yük tekerleri ve ruletler için performans testi yapılması amacıyla geliştirilen standartlar ISO 22881 kodu ile tanımlanır. Yük taşıma araçlarında yararlanılan teker ve ruletlerin kalite, dayanıklılık ve güvenilirlik gibi özelliklerinin analiz edilmesini bu standartlar fazlasıyla kolaylaştırır. Bunun yanı sıra Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) aracılığıyla belirlenen normlara uyulması durumunda işletmelerin avantajları doğrudan artar.
Dünya genelinde kullanılan ve bir hayli önemli olan ISO 22881 standardına göre yük tekeri ve rulet testleri için mutlaka profesyonel destek alınması gerekmektedir. Bu noktada alanında gerekli uzmanlığa sahip ekibimizden dilediğiniz zaman yardım talep edebileceğinizi bilmelisiniz.

Sitemiz üzerinden canlı destek butonuna tıklayarak tüm merak ettikleriniz hakkında danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Aynı zamanda iletişim kurmanızla birlikte işletmenize özel fiyat teklifini de rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

ISO 22881 Standardının Faydaları


ISO 22881 standardı, yük taşıma sektöründe son derece kıymetli bir yere sahiptir. Teker ve ruletlerin sınıflandırılması ile beraber özelliklerinin belirlenmesi aşamasında oldukça büyük bir destek verir. Tüm teker ve ruletlerin ayrı ayrı olacak şekilde özelliklerinin tespit edilmesi için ayrıntılı bir yöntem sunan standartlar sayesinde endüstriyel ekipmanların üretim ve tasarım süreçleri ekstra güvenli biçimde sürdürülebilir.

Aşan Danışmanlık ülke genelinde uzman danışmanları ile süreci takip etmekte ve sizlere profesyonel hizmetleri sunmaktadır.

Rulet ve tekerler, kullanıldıkları alana göre sınıflandırılabilmektedir. Genel olarak bu alanlar açık veya kapalı ortam olarak birbirinden ayrılır. Aynı zamanda gerekli sınıflandırma işlemleri ise şu şekilde yapılır:

•    Sınıf 1: İç mekânlarda kullanıma uygunluk oluşturmak amacıyla tasarlanan teker ve ruletler
•    Sınıf 2: Açık hava ortamlarında kullanılabilen teker ve ruletler
•    Sınıf 3: Daha zorlu şartlarda kullanılmak üzere tasarlanan teker ve ruletler

Malzemeye göre:

•    Sınıf A: Çelik ve demir ile yapılan teker ve ruletler
•    Sınıf B: Kauçuk ve poliüretan benzeri elastomerik malzemelerle yapılan teker ve ruletler
•    Sınıf C: Diğer malzemeler aracılığıyla üretilen teker ve ruletler

ISO 22881 Standardına Göre Yük Tekeri ve Rulet Testleri

Doğru sınıflandırmanın ardından ekstra uzun ömürlü ve dayanıklı ekipmanlara sahip olmak ciddi şekilde kolay bir hale gelir. Konu hakkında tüm detayları öğrenmek ve danışmanlık desteği almak içinse uzman ekibimize WhatsApp hattımız aracılığıyla dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.
 

Teker ve Ruletler İçin Kullanılan Test Yöntemleri Nelerdir?


ISO 22881 standardına göre yük tekeri ve rulet testleri son derece önemli detaylardan oluşur. Ekiplerimizin titiz çalışmaları sayesinde amaçladığınız sonuca ise çok geçmeden ulaşabilirsiniz. Tasarım ve üretim süreçlerinizi fazlasıyla güvenli hale getirmek için vakit kaybetmeden harekete geçmeli ve kadromuzla temas kurmalısınız. Bu sayede tüm detaylara etraflıca hâkim olur ve işletmenize değer katma konusunda herhangi bir zorluk çekmezsiniz.

Endüstriyel teker ve ruletler için farklı birkaç test yöntemi bulunmaktadır. Genel olarak kullanılan bazı test yöntemleri ise şu şekilde sıralanır:

•    Yükleme testi
•    Dayanıklılık testi
•    Titreşim testi
•    Çevrim testi
•    Isı testi

Yukarıdaki testlerin uzman gözetiminde yapılması ve uygunluğun gerekli düzeye getirilmesinin ardından uluslararası kabul gören bir belgenin verilmesi çok önemlidir. Yetkili kurumların akredite ettiği firmamızdan ISO 22881 standardı kapsamı uyarınca kolaylıkla destek almanız mümkündür. Bunun yanı sıra iletişim seçeneklerimizin fazla olması da ekstra rahat hareket etmenizin önünü açar. Siz de bize ulaşarak, tüm detayları öğrenebilir ve benzersiz bir belgelendirme hizmeti alabilirsiniz.

Konu ile alakalı daha fazla bilgi edinmek için sitemizdeki numaramızı arayabilir, bilgi alabilirsiniz. Aşan Danışmanlık en uygun teklifleri size sunacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • CO2 Emisyonlarını Azaltmak
  CO2 Emisyonlarını Azaltmak için karbon ayak izi belgelendirme hizmetlerindne yararlanın. Aşan ile Sera gazı hesaplama, yeşil mutabakat, green deal ve sürdürülebilirlik raporu için arayın.
  10.10.2022 12:52:30
 • ISO 27034 Sertifikası
  ISO 27034 Sertifikası hususlarının tamamını ele aldığımız Aşan Danışmanlık kurumsal web sitemizi hemen ziyaret edin ve bilgi sahibi olun.
  11.5.2023 20:53:28
 • Helal Gıda Sertifikası Fiyat Teklifi
  Türkiye´nin gözde belgelendirme firması Aşan Danışmanlık´tan Helal Gıda Sertifikası Fiyat Teklifi alabilmek artık çok kolay, dilerseniz web sitesinden, dilerseniz canlı destek ahttından ve dilerseniz de instagram hesabından hemen
  2.10.2023 11:25:34
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp