Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Danışmanlık Hizmeti

ISO 20000, bilgi teknolojisi hizmet yönetimi sisteminin kurulması, belgelendirilmesi ve denetlenmesi konularını ele alan çok geniş bir standarttır. Toplamda 10’dan fazla bölümden oluşan ISO 20000, kuruluşların hizmet yönetim sistemi kurması, uygulaması, sürdürmesi ve iyileştirmesi için gerekli olan standartların başında gelmektedir. Bu standardı ve uygulayan şirketler ISO 20000 Bilgi Teknojileri Hizmet Yönetim Sistemi Belgesi almaktadır. Standardın her bir bölümü hizmet yönetim sistemiyle ilgili farklı bir konuyu ele almaktadır. Bu sistemi kurmak isteyen firmalar standardın tüm bölümleri hakkında bilgi sahibi olmalı ve gereklilikleri karşılayarak akredite sertifikasyon kuruluşlarına belge başvurusunda bulunmalıdır.

Bağımsız üçüncü taraf belgelendirme kuruluşları şirket bünyesinde birtakım incelemeler ve denetlemeler gerçekleştirmektedir. Bu aşamaları başarıyla atlatan kuruluşlara ISO 20000 Belgesi verilmektedir. Sertifikasyon sürecini hızlı, kolay ve daha düşük maliyetli hale getirmek isteyen firmalar ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi danışmanlık hizmeti almalıdır. Aşan Danışmanlık, kuruluşlara bu hizmeti sağlamakta ve belgelendirme sürecinin her aşamasında profesyonel destek sunmaktadır. ISO 20000 danışmanlık hizmeti hakkında daha detaylı bilgi için Aşan Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

ISO 20000 Kapsamı

ISO 20000, hizmet yönetim sisteminin kurulması, uygulanması, sürdürülmesi ve sürekli iyileştirilmesi için gereksinimleri belirtmek üzere hazırlanmıştır. Bu sistem, hizmet yönetim sisteminin tüm yaşam döngüsünü kapsamaktadır. Bu bağlamda, gereksinimleri karşılayan ve müşteriler, kullanıcılar ve hizmetleri sunan kuruluş için değer sağlayan hizmetlerin planlanması, tasarımı, geçişi, sunumu ve iyileştirilmesi gibi aşamaları desteklemektedir. Hizmet yönetim sisteminin benimsenmesi, kuruluşlar için kritik ve stratejik bir karardır. Kuruluşun hedeflerinden, yönetim yapısından, hizmet yaşam döngüsünde yer alan diğer taraflardan vs doğrudan etkilenebilmektedir. Sistemin uygulanması ve işletilmesi, sürekli görünürlük, hizmetlerin kontrolü ve sürekli iyileştirme sağlayarak daha fazla etkinlik ve verimlilik sağlar. Hizmet yönetimine yönelik yapılan iyileştirme çalışmaları, kuruluşun diğer tüm hizmetleri için de geçerlidir. Güçlü bir kurumsal yapı oluşturma yolunda Aşan Danışmanlık Hizmetleri güvenilir bir rehber olarak size izlemeniz gereken en doğru yol haritasını çizecektir.

ISO 20000-2, kuruluşlara hizmet yönetim sistemlerinin uygulanmasına ilişkin rehberlik sağlamaktadır. İçerisinde ISO 20000-1 içerisinde belirtilen gereksinimlerin nasıl karşılanacağına ilişkin örnekler de yer almaktadır. ISO 20000-10, ISO 20000 serisinin tüm bölümleri, faydaları, yanlış anlamaları ve diğer ilgili standartlar hakkında bilgi sağlamaktadır. ISO/IEC 20000-10, ISO 20000-1’de kullanılmayan ancak ISO 20000 serisinin diğer bölümlerinde kullanılan terimlere ek olarak ISO 20000-1’de yer alan terimleri ve tanımları listelemektedir.

iso 20000 belgesi

ISO 20000 standardının ilk bölümü hizmet yönetim sisteminin temel gereksinimlerini açıklamaktadır. Bu standart, ISO’nun diğer yönetim sistemlerine benzer bir konsept ile hazırlanmıştır. İçerisinde kuruluşun bağlamı, liderlik, planlama, destek, operasyon, performans değerlendirmesi ve sürekli iyileştirme gibi başlıklar yer almaktadır. Maddelerin yapısı, organizasyonun politikalarını, hedeflerini ve süreçlerini belgelemek için bir modelden ziyade, gereksinimlerin tutarlı bir sunumunu sağlamayı amaçlamaktadır. Her kuruluş, gereksinimleri süreçler halinde nasıl birleştireceğini seçebilmektedir. Her kuruluş ile müşterileri, kullanıcıları ve diğer ilgili taraflar arasındaki ilişki, süreçlerin nasıl uygulandığını etkilemektedir. Standartlar hakkında daha detaylı bilgi almak ve belgelendirme sürecinin detaylarını öğrenmek için Aşan Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.
 

ISO 20000 Danışmanlık Hizmetini Kimler Alabilir?


ISO 20000
temel olarak hizmet gereksinimlerini karşılamak ve değer sağlamak için hizmetlerin planlanması, tasarımı, geçişi, teslimatı ve iyileştirilmesini içermektedir. Aşağıdaki kuruluşlar ISO 20000 Belgesi alabilir; bu bağlamda danışmanlık hizmetine ihtiyaç duymaktadır:

* Hizmet yönetim sisteminin etkin bir şekilde uygulanması ve işletilmesi yoluyla hizmetlerin yaşam döngüsünü iyileştirecek kuruluşlar
* Tedarik zincirinde yer alan kuruluşlar ve bunların yanı sıra tüm hizmet sağlayıcıları tarafından hizmet yaşam döngüsünde tutarlı bir yaklaşıma gerek duyan müşteriler
* ISO 20000’de belirtilen şartlara göre uygunluk değerlendirmeleri yapan kuruluşlar
* Hizmet ihtiyacı olan ve bu hizmetlerin kalitesine ilişkin güvence talep eden müşteriler
* Hizmet yönetiminde eğitim veya tavsiye veren sağlayıcı kuruluşlar
* Hizmetlerin planlanması, tasarımı, yönetilmesi ve iyileştirilmesi için yeterliliğini göstermek isteyen kuruluşlar
* Hizmet yönetim sistemini ve hizmetlerini izleyecek, ölçecek ve gözden geçirecek kuruluşlar
 

ISO 20000 Danışmanlık Hizmeti


Aşan Danışmanlık, ISO 20000 Belgesi almak isteyen kuruluşlara sertifikasyon sürecinin tüm aşamalarında yardımcı olmaktadır. Kuruluşlar için belgelendirme planının oluşturulması, sürecin yönetimi, eğitim, denetim hazırlığı ve diğer konularda danışmanlık hizmeti seçenekleri bulunmaktadır. Standartların içeriği hakkında bilgi almak, sertifikasyon sürecini öğrenmek, eğitim talebinde bulunmak, denetim ve düzeltici & önleyici faaliyet planı oluşturmak için Aşan Danışmanlık ile her zaman iletişim kurabilirsiniz.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp