Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

ISO 18513:2003 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi

ISO 18513:2003 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi ile ilgili bir çok bilgiye, detaya Aşan Danışmanlık firmasının sizler için hazırlanmış olan bu içeriğinden erişebilirsiniz.

Ülkemizin en önemli sektörleri arasındadır Turizm. Bu alanda Dünya´nın en çok ziyaret edilen ülkeleri arasında olduğumuzu biliyor ve ülkemizdeki turizm sektörünün ekonomiye katkısının farkında oluyoruz. Sosyal ve kültürel anlamda ülkemizin milli değerlerinin yansıtıldığı ve tanıtımlarının yapıldığı bu alanda ziyaretçilerin bir çoğu yabancı ülkelerden gelmektedir. Dış turizm ve iç pazar turizmi sayesinde bir çok gelir kaynağı meydana gelmektedir. Sadece deniz ve tatil turizmi, kar turizmi olarak düşünmemek lazım. Aynı zamanda konferans, spor, kültür  turizmi de ülkemizde gelişmiş ve bir çok turisti çekmiştir. Her geçen gün faaliyet ve etkinliklerin değişkenlik gösterdiği turizm sektöründe konaklamanın, yeme içmenin, eğlencenin bir çok türlüsü gelişti ve bu alanda bir çok ihtiyacı beraberinde getirdi. İşte bu noktada TURİZM FİRMALARI ve HİZMETLERİ verenler için ISO 18513 standardı karşımıza çıkmaktadır.

ISO 18513:2003 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi Nedir?Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO)  kurum ve kuruluşların daha sistemli, daha sistematik süreçlerinin yönetilmesini sağlayabilmek adına bir çok farklı standardı yayımlamıştır. Her sektöre uygun bir standardın bulunduğu sistem üzerinde Turizm alanı için ISO 18513 bulunmaktadır. Bu standart ISO´nun turizm faaliyetleri alanında uluslararası geçerliliği bulunan tek yönetim standardıdır. Turizm sektöründe faal olan firmaların çok uluslu müşteri kitlesi var ise bu belge ciddi bir rekabet avantajını firmaya sunacaktır.

Dünya genelinde her geçen gün büyüyen ve ulaşımlar ile birlikte masefelerin ortadan kalktığı Turizm sektöründe firmaların sınıflandırılması, müşterileirn karşılanması gibi hususlar için Dünya Turizm Örgütü tarafından bazı çalışmalar yapılmıştır. 2001 senesindeki çalışma takvimi içerisine dahil edilen ve seneler sonra turizm sektöründeki hizmetleirn bazı standartlara kavuşmasını sağlayan sistem kapsamında ISO 18513 belgesi ilk olarak 2003 senesinde yürürlüğe girmiş yani yayınlanmıştır.

Çok uzun bir süreçten geçerek turizm etkinlikleri için sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda kaliteleirn karşılanabilmesi ihtiyaçları için ordaya çıkan  ISO 18513:2003 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz incelediğiniz web sitemizde yer alan telefon numaralarımızı arayabilirsiniz.

ISO 18513:2003 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi Temel Prensipleri Nelerdir?Kat hizmetleri ve önbüro
-işaretler:
-Rezervasyon:
-Terminoloji
Eğitim
Güvenlik
Voltaj ve Elektrik Fişleri
Sağlık

-Yiyecek ve İçecek:
-Güvenlik:
-Eğitim:
-Satın Alma:
Performans ve Ürün Değerlendirme

Kat hizmetleri ve ön büro prensibini ele aldığımızda burada dünyanın hemen her yerinden ağırlamayı düşündüğümüz misafirlerimizin rahat bir şekilde anlayabilmesi, kolay işaretler ile uyarıların, bilgilerin evrensel iconlar ile akatarılmasını içerir. Rahatsız etmeyin, sıcak su, soğuk su, telefon, resepsiyon vb.. iconların yer aldığı ve ayrıca form bilgilerin bulunduğu detaylar burada önemlidir. Tüm işletmelerde aynı lan ve ortak bir dil tercihi bulunan sistemdir. Eğitimde ise kurumdaki her çalışanın yabancı dil alanındaki ortak bir seviyeye sahip olması önem taşımaktadır. Ek olarak prensipler içerisinde güvenlik detayı önemlidir. Kuruluşların yangın güvenliği kapsamında duman dedektörleri, su serpen tavan cihazları vb.. güvenlik standartlarına sahip olan odaları bulunmalıdır. Ayrıca ilk prensipteki işaretler içerisine dahil olan kaçış yollarını gösteren çıkış tabelalarının da yer alması önemlidir.

ISO 18513 DANIŞMANLIĞIAşan Danışmanlık Turizm Kalite Hizmetleri kapsamıdna sizlere uzman danışmanları ile hizmet vermektedir. Bu standardın entegre olarak kullanılması ve firmanıza uyarlanabilmesi için faaliyetlerimizi vermekteyiz. Uluslararası özelliklere sahip olan ISO standartları arasında Turizm sektörü için tek standart olan ISO 18513 için güçlü kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Bu belgeye sahip olabilmek için Aşan Danışmanlık firmasını hemen arayarak müracaatlarınızı bizlere ulaştırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Karbon Saydamlık Projesi
  Sürdürülebilirlik alanında benimsenen ve son günlerde en çok arananlar arasında olan " Karbon Saydamlık Projesi " CDP ile ilgili bilgilerin birçoğuna Aşan Danışmanlık Kurumsal web sitesinden erişebilirsiniz.
  7.3.2022 14:41:24
 • ISO 27017 Fiyatları
  Aşan Danışmanlık olarak ihtiyacınız olan tüm ISO belgelerinde en uygun hizmetleri profesyonel danışmanlarımız ile size sunarız. ISO 27017 Fiyatları için hemen sitemizdeki numaramızı arayınız.
  29.3.2024 11:21:18
 • 17021 Belgelendirme Akreditasyonu Danışmanlık
  ISO 17021, kuruluşların yönetim sistemlerini belgelendirme hizmetini veren kuruluşlar için hazırlanmış çok geniş çaplı bir standarttır. Toplamda yedi standarttan oluşmaktadır ve her bir bölümü belgelendirme akreditasyonun farklı bir kı
  8.11.2022 14:23:44
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp