Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

ISO 15593 Gıda Paketleme Ambalaj Kalite Yönetim Sistemi Belgesi

ISO 15593 Gıda Paketleme Ambalaj Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ihtiyaçlarınız için firmamızın web sitesinde yer alan numaraları arayabilir ve size özel tekliflerden yararlanabilirsiniz.

Gıda üreten firmalar için ambalajın ve paketlemenin önemi büyüktür. Hem ambalaj hemde paketleme firmalarının ihtiyacı olan bazı standartlara uygunluk vardır. ISO 15503 ise bu firmaların doğru üretim yaptıklarını tescillemektedir. Paketleme ve ambalajlama faaliyetlerindeki güvenliğin sağlanması için Avrupa Standartları Komitesi tarafından geliştirilmiş olan gıda paketleme sistemlerindeki tüm sektör için öneme sahip olan bu belge Uluslararası arenada kabul görmektedir. Tehlike analizleri ve risk değerlemelerinin temeline kurulu olan ISO 15593 için Aşan Danışmanlık firmasını hemen arayabilirsiniz.


EN 15593 Gıda Paketleme Ambalaj Kalite Yönetim Sistemi
Gıda Paketleme ve Ambalajlamanın Önemi Nedir?Gıda tüketimi için en önemli hususların başında paketleme gelir. Sağlıklı beslenmek ile alakalı hem ülkemizde hemde dünya pazarında bir çok basın yayın organında sağlıklı beslenme ve gıda ile alakalı maddelerde tüketicilere ulaşana dek geçen süreçler yer alır. Son senelerin önde gelen gıda ürünleri içinde ORGANİK ürünler daha fazla tanınmaktadır. Organik ürünlerin tanıtılması ile alakalı bir çok marka yayınlarını televizyonda da yayınlanmaktadır. Ürünlerin paketlenmesi durumu ve koşullarına bağlı olarak depolandığı alanlar öneme sahiptir. Paketlemede ve ambalajlamadaki sürecin gıda sektörü için bazı sonuçları olacaktır. Sağlıklı ambalajlanmış olan ürünlerin piyasaya arzı daha rahat olacaktır.

Gıda ürünlerindeki paketlemedeki temel amaç fiziki olarak ürünün korunmasını sağlamaktır. Paketleme ile alakalı gıda ürünündeki dış faktörlerin korunması 1. amacı olacaktır. Gıda ürününün dışarıdan gelecek olan maddelerdeki darbelere, basınç durumlarına, sıcaklık hususlarına ve hava koşullarına karşın ürünü koruyacaktır. Ayrıca gıda ürünlerindeki ambalaj ürünün küfe, bakteriye karşı da korunmasını sağlar. Su, buhar, toz ve bunlara benzer olan ürünlerin korunması için ihtiyacınız olan ISO 15593 belgesine Aşan Danışmanlık aracılığıyla sahip olabilirsiniz.

ISO 15593 Gıda Paketleme Ambalaj Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ile ürünlerinizin raf ömrünün uzatılacağı ambalajlara sahip olması sağlanır.

ISO 15593 Gıda Paketleme Ambalaj Kalite Yönetim Sistemi DanışmanlığıEN 15593 Gıda Paketleme Standardı ile alakalı merak ettiğiniz tüm hususlarda bize ulaşabilirsiniz. Ülkemizdeki gıda ambalajlarının daha sağlıklı ve daha modern paketleme teknikleri ile üretildiği bilinmektedir. Bir çok ülkede paketleme tarzları farklılıklar gösterebilmektedir. Ancak bu paketlemeler konusunda bazı detaylar bazı özellikler çoğu ülke için aynıdır. CEN tarafından geliştirilmiş olan ISO 15593´de paketlemedeki hijyen durumu ile alakalı hussuların tamamı uluslararası çapta tanınmıştır. Tehlike analizleri ve risk değerlemelerindeki esaslar üzerine kurulmuş olan ve kontrol noktalarının daha belirgin olması için üretimdeki her seviyenin ölçümünün yapılması gerekir. Firmanız için var olan ISO 9001 standardı ile beraber kolay bir entegre dönemi ortaya çıkabilmektedir. Paketleme faaliyetlerine adapte olmuş olan bu standart hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bize ileitşim numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Hemen Aşan Danışmanlık sitesinde yer alan canlı destek hattı & whatsapp hattı yada iletişim numaralarını arayarak firmanız adına teklif talep edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 27017 Bulut Hizmetlerinde Bilgi Güvenliği Danışmanlığı
  ISO 27017 Bulut Hizmetlerinde Bilgi Güvenliği Danışmanlığı taleplerinizde uzmanlarımız ile Türkiye´nin her yerinde sizlerin hizmetindeyiz, Aşan Danışmanlık bu alanda tecrübeli bir işletmedir.
  26.2.2024 11:55:53
 • Düşük Karbonlu Kalkınma
  En temel faydalanıcısı T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olan, Human Dynamics, REC ve AESA konsorsiyomu tarafından sürdürülen "Düşük Karbonlu Kalkınma İçin Çözümsel Tabanlı Strateji ve Eylem Gerçekleştirilmesi Teknik Yardım Proje
  29.4.2022 12:48:39
 • ISO 22881 Fiyatları
  Aşan Danışmanlık müşteri temsilcilerine hemen ulaşarak ISO 22881 Fiyatları hakkında teklif edinebilirsiniz. Alanında uzman kadromuz ile tüm Türkiye´de size hizmet veriyoruz.
  16.2.2024 11:13:10
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?