Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

ISO 15593 Gıda Paketleme Ambalaj Kalite Yönetim Sistemi Belgesi

ISO 15593 Gıda Paketleme Ambalaj Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ihtiyaçlarınız için firmamızın web sitesinde yer alan numaraları arayabilir ve size özel tekliflerden yararlanabilirsiniz.

Gıda üreten firmalar için ambalajın ve paketlemenin önemi büyüktür. Hem ambalaj hemde paketleme firmalarının ihtiyacı olan bazı standartlara uygunluk vardır. ISO 15503 ise bu firmaların doğru üretim yaptıklarını tescillemektedir. Paketleme ve ambalajlama faaliyetlerindeki güvenliğin sağlanması için Avrupa Standartları Komitesi tarafından geliştirilmiş olan gıda paketleme sistemlerindeki tüm sektör için öneme sahip olan bu belge Uluslararası arenada kabul görmektedir. Tehlike analizleri ve risk değerlemelerinin temeline kurulu olan ISO 15593 için Aşan Danışmanlık firmasını hemen arayabilirsiniz.


EN 15593 Gıda Paketleme Ambalaj Kalite Yönetim Sistemi
Gıda Paketleme ve Ambalajlamanın Önemi Nedir?Gıda tüketimi için en önemli hususların başında paketleme gelir. Sağlıklı beslenmek ile alakalı hem ülkemizde hemde dünya pazarında bir çok basın yayın organında sağlıklı beslenme ve gıda ile alakalı maddelerde tüketicilere ulaşana dek geçen süreçler yer alır. Son senelerin önde gelen gıda ürünleri içinde ORGANİK ürünler daha fazla tanınmaktadır. Organik ürünlerin tanıtılması ile alakalı bir çok marka yayınlarını televizyonda da yayınlanmaktadır. Ürünlerin paketlenmesi durumu ve koşullarına bağlı olarak depolandığı alanlar öneme sahiptir. Paketlemede ve ambalajlamadaki sürecin gıda sektörü için bazı sonuçları olacaktır. Sağlıklı ambalajlanmış olan ürünlerin piyasaya arzı daha rahat olacaktır.

Gıda ürünlerindeki paketlemedeki temel amaç fiziki olarak ürünün korunmasını sağlamaktır. Paketleme ile alakalı gıda ürünündeki dış faktörlerin korunması 1. amacı olacaktır. Gıda ürününün dışarıdan gelecek olan maddelerdeki darbelere, basınç durumlarına, sıcaklık hususlarına ve hava koşullarına karşın ürünü koruyacaktır. Ayrıca gıda ürünlerindeki ambalaj ürünün küfe, bakteriye karşı da korunmasını sağlar. Su, buhar, toz ve bunlara benzer olan ürünlerin korunması için ihtiyacınız olan ISO 15593 belgesine Aşan Danışmanlık aracılığıyla sahip olabilirsiniz.

ISO 15593 Gıda Paketleme Ambalaj Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ile ürünlerinizin raf ömrünün uzatılacağı ambalajlara sahip olması sağlanır.

ISO 15593 Gıda Paketleme Ambalaj Kalite Yönetim Sistemi DanışmanlığıEN 15593 Gıda Paketleme Standardı ile alakalı merak ettiğiniz tüm hususlarda bize ulaşabilirsiniz. Ülkemizdeki gıda ambalajlarının daha sağlıklı ve daha modern paketleme teknikleri ile üretildiği bilinmektedir. Bir çok ülkede paketleme tarzları farklılıklar gösterebilmektedir. Ancak bu paketlemeler konusunda bazı detaylar bazı özellikler çoğu ülke için aynıdır. CEN tarafından geliştirilmiş olan ISO 15593´de paketlemedeki hijyen durumu ile alakalı hussuların tamamı uluslararası çapta tanınmıştır. Tehlike analizleri ve risk değerlemelerindeki esaslar üzerine kurulmuş olan ve kontrol noktalarının daha belirgin olması için üretimdeki her seviyenin ölçümünün yapılması gerekir. Firmanız için var olan ISO 9001 standardı ile beraber kolay bir entegre dönemi ortaya çıkabilmektedir. Paketleme faaliyetlerine adapte olmuş olan bu standart hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bize ileitşim numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Hemen Aşan Danışmanlık sitesinde yer alan canlı destek hattı & whatsapp hattı yada iletişim numaralarını arayarak firmanız adına teklif talep edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Yeşil Mütabakat - Karbon Ayak Izi
  Aşan Danışmanlık olarak sizlere Yeşil Mütabakat - Karbon Ayak Izi konularında uzmanlarımız ile kaliteli hizmetler sunuyoruz. Aradığınız en önemli bilgilere web sitemizden erişebilir ve aklınıza takılan her türlü husus için hemen bizi arayabilirsiniz.
  25.4.2022 12:56:06
 • Medikal Yazılım Belgelendirmesi
  Medikal yazılım belgelendirmesi sağlık tesislerinde ve dünyanın diğer yerlerinde her gün 50.000´den fazla farklı türde kullanıldığı tahmin edilen tıbbi cihazlar için gerekli olan belgelendirmedir.
  9.12.2022 09:31:58
 • Makina, elektrik vs bileşenleri için CE belgesi varsa, yapı malzemesi için de ce belgesi almak gerekir mi
  Birden fazla alt bileşen içeren ürün üreten üreticiler, zaman zaman hangi direktife göre CE markalaması yapmaları gerektiğini tespit etmekte zorlanıyorlar. Makina, elektrik vs bileşenleri için CE belgesi varsa, yapı malzemesi için de CE be
  25.4.2020 15:40:10
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp