Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

ISO 14067 Ürün Karbon Ayak İzi

Türkiye´de ISO 14067 Ürün Karbon Ayak İzi doğrulama ile alakalı bilgilere rahatlıkla erişebileceğiniz ve en uygun fiyatları alabileceğiniz danışmanların yer aldığı Aşan Danışmanlık´a siteden heme erişebilirsiniz. İşletmeler karbon ayak izi doğrulaması için ISO 14067 standardını kullanmaktadır. Bu alanda ISO 14067 Karbon Ayak İzi Doğrulaması ile yaşam döngüsü değerlendirmesi yaklaşımı hesaplanır. Bu standart ile farklı ölçekteki her işletme iklim değişiklikleri ile mücadele kapsamında kurumsal sosyal sorumluluklarını yerine getirmiş olur.

Türkiye´nin en iyi danışmanları sizin hizmetinizdedir. Aşan Danışmanlık sizin yanınızdadır.

ISO 14067 Nedir?


Yaşam döngüsünün değerlendirmesi ve metodolojisinin açıklanmasını içeren standartları barındıran ISO14067 karbon ayak izi doğrulamasının temelini oluşturur. Ürünün hammadde olarak çıkarılması ile başlayan süreçte üretimi, işlenmesi, depolama ve dağıtımı sonrasında kullanım ömrünü tamamladıktan sonra atık olarak değerlendirilmesini hedefleyen süreçler bu standart tanımlanmıştır. Ayrıca ürünlerin bu süreç boyunca neden oldukları sera gazı emisyonlarının hesaplanması ve doğrulanması içinde bu standartlara ihtiyaç duyulur.

Aşan Danışmanlık firmasıan ait INSTAGRAM sayfasından bu husus ile alakalı bilgilere erişmeniz mümkündür.
 

ISO 14067 Karbon Ayak İzi Doğrulaması Nasıl Yapılır?


Doğrulama işlemi için yürürlükte olan farklı standartlar bulunur. Bunlar birbirini tamamlar özelliklerde olmaktadır. Bunlardan biri ISO 14064’tür. Sera gazlarını emisyonlarının hesaplanmasını, raporlanmasını ve doğrulanmasını açıklar. Diğeri ISO 14065 standartlarıdır. Bunlarda ise karbon ayak izi doğrulaması yapan kuruluşların gereklilikleri açıklanır. Doğrulama ekiplerinin sahip olması gereken özellikleri ise ISO 14066 ile belirlenmiştir. Bunları tamamlayan ISO 14067 ise karbon ayak izlerini nicel bir değer haline getirir. Hesaplamalarda yaşam döngüsü değerlendirmesi yaklaşımı kullanılır.

Firmamız bu alanda gerekli yetkilere sahiptir. Bu nedenle doğrulama sürecinde işletmenize tam destek sunacaktır. Bu alanda ISO 14067 Karbon Ayak İzi Doğrulaması için gerekli standartları uygulamak isteyen işletmelere gerekli eğitimler vermekteyiz. Karbon ayak izi hesaplamalarını yaparak standardı uygulayan işletmelerin hesaplamaları ve gereksinimlerini denetliyoruz. Hesaplamaları doğrulama yaparak uygun bulunan işletmelere doğrulama raporu verilmektedir.

ISO 14067 Karbon Ayak İzi Doğrulaması Avantajları
 

ISO 14067 Karbon Ayak İzi Doğrulaması Avantajları


Sera gazı emisyonlarını ISO 14067’e göre hesaplayan ve doğrulama belgesi alan işletmeler uzun vadede pek çok avantaj elde eder. Yaşam döngüsü değerlendirmesi ile kapsamlı bir hesaplama yapılması en önemli faydaların başında gelir. Doğrulama belgesi alındığında paydaşlar üzerinde güvenilir marka imajı kazanılır. Sorumlu yatırımcıların bu tip standartlara uyum sağlayan işletmeler hep ilgisini çeker. Yeni yatırımların yönü uluslararası standartlara uyum sağlayan işletmelerden yana kullanılır. Bunun dışında şu gibi faydalarda elde edilebilir:

•    Sürdürülebilir tedarik ağlarının inşa edilmesi,
•    Müşteri memnuniyetinin artması,
•    Yerel ve ulusal standartlara daha hızlı bir şekilde uyum sağlanması,
•    Kamu ve özel sektör ihalelerindeki teşviklerden hibe ve desteklerden yararlanabilmek

Her işletme ISO 14067 Karbon Ayak İzi Doğrulaması yapması gereklidir. Şeffaf ve tutarlı bir şekilde yapılması gereken bu çalışmalar ISO 14067 gibi farklı standartları da gerekli kılar. Firmamız hesaplama, doğrulama, envanter hazırlama, dokümantasyon süreçlerinde işletmenize profesyonel destekler vermektedir. Farklı sektörlerde hizmetler veren hemen hemen her işletmenin başvurabileceği bu standartlar sunduğu avantajları ile de önemli bir gerekliliktir. Yapılan doğrulamalar sonucunda işletmenizde iyileştirmeler yapabilirsiniz. İşletmeniz için alacağınız destekler ile ISO standartları konusunda eksiksiz bir yapıya kavuşabilirsiniz.

Türkiye´nin her yerinden ISO belgelendirme hizmetleri için Aşan Danışmanlık hizmetlerini sunmaktadır. Daha fazla bilgi ve detay edinmek isterseniz ve ayrıca konu ile alakalı HAP bilgiler için bize ulaşabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 28001 Faydaları Nelerdir?
  ISO 28001 faydaları nelerdir sorusuna verilebilecek pek çok cevap bulunmaktadır. ISO 28001 sertifikasına tedarik zinciri güvenlik yönetim sistemi adı da verilmektedir.
  30.12.2022 21:18:41
 • ATEX Belgelendirme
  Aşan Danışmanlık firmasına ulaşarak ATEX Belgelendirme hizmeti hakkında en uygun teklifleri alabilir ve işletme ile yola çıkabilirsiniz.
  26.5.2023 14:26:04
 • Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası
  Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası ile alakalı sizler için hazırlanan bu içeriğimizi hemen kurumsal web sitemizden inceleyebilir ve sorularınız için Aşan Danışmanlık firmamızı arayabilirsiniz.
  14.2.2022 14:18:25
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp