Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

ISO 14067 Ürün Karbon Ayak İzi Belgelendirme

ISO 14067 Ürün Karbon Ayak İzi Belgelendirme ile alakalı bilgiler ve diğer detaylar için Aşan Danışmanlık sayfasında bu içeriği sizler için hazırladı, hemen inceleyebilir, bilgi alabilirsiniz. Karbondioksit emisyonlarının belirlenmesi kantifikasyonu ve raporlarnması için gereklilikler başlığı altında belirlenen standartlar ISO 14067 olarak tanımlanabilir. Bu standardın amacı ISO 14067 Karbon Ayak İzi Belgelendirme için gereksinimlerin belirlenmesidir. Karbon ayak izi hesaplama işletmeler için önemlidir. İşletmelerin elde edeceği faydalardan bazıları şunlardır:

•    Çevresel farkındalık
•    Etkilerin değerlendirilmesi
•    Strateji ve hedef belirleme
•    İyileştirme ve optimize etme
•    İtibar ve iş imkanları

En önemli faydası küresel hedeflere sağlanan katkı olacaktır. İklim değişikliği ile müzcadelede dünya genelinde önemli bir hedef olan bu standartlar hem bireylerin hem de kurumların daha çevreci ve devam eden gelecek oluşturmalarına katkı sağlar.

ISO 14067 Belgesi Nedir?


İşletmenin ya da ürünlerin yaşam döngüsü boyunca yaydığı sera gazı emisyonlarının raporlama ve hesaplama sürecini ISO 14067 belgesi standardize eder. Bu standardın doğru bir şekilde hesaplanması ile karbon ayak izinin azaltılması için stratejik kararlar alınması, doğru şekilde raporlamalar yapılması hedeflenir. İşletmenizin çevresel etkileri değerlendirmesini sağlayan bu standartlar ile sürdürülebilirlik hedeflerinin belirlenmesi sağlanabilir. İklim değişikliği ile mücadele, tüketici bilincinin artırılması, çevresel performansların iyileştirilmesi de bu standartlar ile işletmenizin kazanacağı faydalar arasında sıralanabilir.

Belgenin ana başlıkları arasında giriş, referans belgeler, belgelendirme için gereklilikler, karbon ayak izi hesaplama için ilkeler, karbon ayak iyi hesaplama yöntemleri, karbon ayak izi raporlama, karbon ayak izi doğrulama, karbon ayak izi belgesi yer alır.

Sektörün öncü firması Aşan Danışmanlık bu alanda en uygun fiyatları size sunacaktır, arayarak hemen teklif alabilirsiniz.
 

ISO 14067 Belgesi Nasıl Alınır?


Bağımsız bir belgelendirme kuruluşu tarafından ISO 14067 Karbon Ayak İzi Belgelendirme gerçekleştirilir. Firmamız bu alanda işletmenizin ISO standartlarına uygunluğunu değerlendirir ve sertifika verir. Belgelendirme sürecinde profesyonel olarak destekler sağlayarak doğru adımlarla hesaplamaların ve raporlamaların yapılmasını sağlamaktayız. İşletmeniz bu belgelendirme ile çevresel sorumluluklarınızı yerine getirmenize yardımcı olacak ve ürünlerinize pazarlama alanında rekabet avantajı sağlayacaktır. Uzman denetçilerimiz ile ISO standartlarının gerekliliklerini tam olarak anlayıp değerlendiren firmamız sürecin etkin ve doğru bir şekilde yürütülmesini sağlamaktadır.

ISO 14067 Ürün Karbon Ayak İzi Belgelendirme

Firmamız şu şamaları takip ederek belgelendirme yapmaktadır:

1.    Gerekli hazırlıklar yapılarak ISO standardının gerekliliklerinin uygulamak için iç tetik yapılması
2.    Başvuru sürecinde işletmenizin karbon ayak izi hesaplama yöntemleri, raporlama politikaları, veri toplama süreçlerini gösteren belgelerin toparlanması
3.    Başvurunuzun gözden geçirilerek süreç için değerlendirme planının oluşturulması
4.    Karbon ayak izi hesaplama sürecinin sahada denetlenmesi
5.    Denetim sonuçlarının değerlendirilmesi ile uygun olduğuna karar verildiğinde belgelendirme yapılması

Süreç tamamlandığında belgenin geçerlilik süreci vardır. Belgenin yenilenmesi için periyodik denetimler devam edecektir.
 

ISO 14067 Karbon Ayak İzi Belgelendirme Fiyatı


ISO 14067 Karbon Ayak İzi Belgelendirme işletmenizin büyüklüğüne göre değişecektir. Sunulan hizmetlerin kapsamı ve çalışmalara göre belge fiyatı sunulur. Çevresel sürdürülebilirlik konusunda yol gösteren bu standartlar hizmet verdiğiniz sektörde rekabet avantajı getirir. Firmamız belgelendirme sürecinde çevresel performansları ölçmenin yanında işletmenizin iyileştirilmesi ve paydaşlarınıza güven vermesi konusunda da somut bir adım atmış olacaktır.

Daha fazla bilgi ve detay için Aşan Danışmanlık müşteri temsilcilerilerne canlı destek hattı üzerinden ulaşabilirsiniz. Türkiye´nin her yerinde size hizmet verebilmekteyiz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Sanayi Sicil Belgeleri
  Aşan Danışmanlık olarak sizlere bu alanda hizmet sağlayabilmekte ve uzmanlarımız ile danışmanlık sunabilmekteyiz. Sanayi sicil sistemine kayıt müracaatında bulunabilmek için bize ulaşın.
  12.9.2022 08:15:34
 • Kaynakların Verimsiz Kullanımı
  Kaynakların Verimsiz Kullanımı ve Sürdürülebilirlik konularının ele alındığı bu içeriğimizi Aşan Danışmanlık kurumsal sitemizden inceleyebilir ve doğru adımları atmak için bizden hizmet alabilirsiniz.
  8.8.2022 13:15:29
 • ISO 39001 Belgesi
  ISO 39001 Yol Trafik Güvenliği Yönetimi kapsamı dahiline giren bu belgelendirme sürecinde Yol ve trafik kazaları ile alakalı ciddi yaralanma oranlarının ve risklerinin azaltılmasını amaçlamaktadır.
  18.7.2022 14:55:18
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp