Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

ISO 10002 Zorunlu Mudur?

Profesyonel danışmanlık ve belgelendirme hizmetleri verdiğimiz firmamıza bu konularla ilgili çok sayıda sorular gelmektedir. Bazı sorular için iletişim kanalı olarak whatsapp destek hattımız tercih edilirken bazı soruları da canlı destek hattımız aracılığıyla almaktayız. Her iki kanalla da uzmanlarımızla görüşerek bilgi edinmek isteyen siz değerli danışanlarımıza yardımcı olmaktayız. Son zamanlarda tarafımıza en sık gelen sorulardan birisi de ISO 10002 zorunlu mudur sorusu olmaktadır.

TS ISO 10002 Standardı ile alakalı en iyi teklifleri alabileceğiniz Aşan Danışmanlık firmamıza ulaşım sağlayın.

Bilindiği üzere ISO 10002 ile müşteri memnuniyeti yönetim sistemi oluşturulması mümkün olmaktadır. Günümüz ticari ilişkilerinde en önemli unsurlardan birisi olan müşteri memnuniyetinin artırılması amacıyla tercih edilmektedir. Hem içeriği hem de yasalara uyumluluğu ile birçok şirket için en ideal belgelerden birisi olmaktadır. Müşterileri ile uzun vadeli sağlıklı ve güvenilir ticari ilişkiler geliştirmek, müşteri memnuniyetini, kurumsal imajı, marka itibarını ve bilinirliğini artırmak, olumsuz geri dönüşleri ve maliyetleri azaltmak gibi birçok kazanım bu sistemin oluşturulması ile birlikte mümkün olabilmektedir.  Yasal olarak bir zorunluluğu olmasa da bahsi geçen kazanımları elde edebilmek adına mutlaka sahip olunması gereken bir sertifika olduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. Bu nedenledir ki her geçen gün artan sayıda danışanımız bizlerle iletişime geçerek ISO 10002 hakkında bilgi talep etmektedir. Ardından başvuruda bulunarak ilgili sürecin başlatılması çok sürmemektedir.

ISO 10002 Belgesi | Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi


Zorunlu olup olmadığı ile alakalı bilgilerin tamamına Aşan Danışmanlığa ait sosyal medya hesaplarından erişebilir, DM gönderebilir, canlı destekten yazabilir veyahut email aracılığı ile erişebilirsiniz.
ISO 10002 ile şirketler müşterilerinin beklentilerini gerçekleştirebilmeyi ve onları memnun edebilmeyi hedefler. Belirli bir kurallar ve sistem içerisinde müşteri şikâyetlerinin ele alınarak değerlendirilmesi söz konusudur. Uluslararası geçerliliği olan bu sertifikaya sahip olabilmek adına yetkili danışmanlık firması olarak bize başvurabilirsiniz.

Uzmanlarımız alanında en iyi isimlerden oluşup sektörün en tecrübeli ve bilgili kişileridir aynı zamanda. Böylece şirketiniz için en iyi ve sağlıklı bir şekilde müşteri memnuniyeti yönetim sistemi kurulması ve sürdürülebilir olması mümkün olacaktır. Her müşterinin beklentisi ve geri dönüşleri birbirinden farklı olacaktır. Fakat sağlam ve güvenilir bir yönetim sistemi oluşturulduğunda sistem kendisi içerisinde bunun işlenerek çözüme kavuşturulmasını sağlamaktadır. Bu da sonuç olarak her bir müşterinin sorunu ve geri dönüşü farklı olsa da çözüme kavuşturulması ile birlikte memnuniyetinin artırılması mümkün olmaktadır. Çünkü müşteri sorunlarının takip edilmesi, sorunun özüne inilerek çözümün ortaya çıkmasına yardımcı olan en büyük etkendir. Siz de müşterilerinizden gelen olumsuz dönüşleri etkin bir biçimde yönetmek ve süreç sonucunda bunu memnuniyete çevirebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ISO 10002 Zorunlu Mudur?

Başta ISO 10002 zorunlu mudur gibi sorular olmak üzere tüm sorularınıza detaylı cevaplar bulabileceğiniz firmamızdan başvurunuzu da hemen gerçekleştirebilirsiniz. Hızla akıp giden zamana karşı yarışırken kaybedecek bir an bile rekabet açısından sizin aleyhinize olacaktır. Bu durumu lehe çevirmek için mutlaka firmamıza bekliyoruz.

Görüldüğü üzere ISO 10002 zorunlu mudur sorusuna yasal bir zorunluluk bulunduğunu söyleyemeyiz. Fakat şirketinize getirilerini ve günümüz rekabet koşullarını göz önünde bulundurduğumuzda adeta bir mecburiyet gibi düşünebiliriz. Hızla ilerleyen piyasa koşullarında giderek zorlaşan rekabet ortamında güçlü olmak ve daha fazla müşteriye ulaşmak için en etkin çözüm ISO 10002 müşteri memnuniyeti yönetim sistemi olmaktadır. Gerek ulusal gerekse uluslararası ticari ilişkilerde büyük kolaylıklar sağlayan bu standartlar ile müşterilerinizin memnuniyetinin yanı sıra güvenini de elde ederek başkalarına önerilme ihtimalinizi de artırırsınız. Böylece daha fazla müşteriye en az maliyetle ulaşabilirsiniz. Siz de bu sistemi bünyenizde uygulamak için daha fazla vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İşinde uzman danışmanlar burada! Sizler nerede olursanız olun Aşan Danışmanlık’tan bu alanda profesyonel hizmet alabilirsiniz.

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp