Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

İnsansız Hava Aracı Sistemleri CE Belgesi

Son dönemlerin oldukça gündeme gelen ve gerekli olan insansız hava aracı sistemleri CE belgesi sizlerin de mutlaka alması gereken bunun için profesyonel bir firmaya danışması gereken konulardan biri olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Siz de bu konuda profesyonel bir şekilde destek almak istiyorsanız, firmamızdan yardım alabilir ve aynı zamanda bu konu hakkında detaylı bir şekilde bilgiye sahip olarak kolay bir şekilde belgeyi alma fırsatı bulabilirsiniz. Firmamız her zaman bu konu hakkında hassasiyetini beslenmekte ve Avrupa Birliği üye ülkeleri ve tektik kapsamına giren ülkelerin hava sahasında işletileceği ve kullanacağı insansız hava araçlarının sistemlerini, ihlalini, satışını ve kayıt ve tespit gibi detaylarını bu belge sayesinde sizlere tescil etmektedir.

Türkiye’de CE Belgesi denilince akla Aşan Danışmanlık gelir, sayısız CE sertifikalandırma referansı bulunan firmamıza hemen sitedeki canlı destek hattı veya whatsapp hattı aracılığıyla ulaşın.

Hava Aracı Sistemleri Gerekliliği

Bu noktada oldukça gerekli olan sistemleri sağlanmadığı ya da sistemin kullanıp kullanılamayacağı, hava trafik hizmetleri gibi operasyonlara ilişkin usul ve esasları belirlemek için saptanmış olan belgelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Hava trafik hizmetlerinin kapsamı bu konuya ekibini ve hava sahası kullanımı ile ilgili verilecek tüm sistemleri kapsamaktadır.
Oldukça önemli bir yeri olup birçok hava ulaşımı ile ilgili hizmet veren firmaların alması gereken belgelerden biridir. Profesyonel bir şekilde destek almak istiyorsanız siz de mutlaka bu belgeyi almalı ve belgeyi alarak daha bilinçli bir şekilde süreci yönlendirme fırsatı bulabilirsiniz.

İnsansız hava aracı sistemleri CE Belgesi almak isteyen firmaların hakkında bilgi sahibi olması gereken iki önemli AB yönetmeliği mevcuttur. (AB) 2019/945 sayılı yönetmelik, insansız hava aracı sistemlerinin gerekliliklerini ve tasarımcılar, üreticiler, ithalatçılar ve distribütörler tarafından uygunluk işaretlerinin alınması ve güvenlik ve rekabet edebilirliğine yönelik piyasanın izlenmesi için karşılanması gereken gereklilikleri ele almaktadır. (AB) 2019/947 sayılı yönetmelik ise pilotlar ve operatörler tarafından insansız hava araçlarının kullanımına ilişkin kurallar ve prosedürler ile kullanım kategorilerini ve bunların kullanımına yönelik bir dizi gereksinimi tanımlamaktadır. İnsansız hava aracı sistemleri CE Belgesi, bu sistemlerle ilgili yönetmelikte açıklanan temel teknik, sağlık ve güvenlik gereksinimlerini karşılayan firmalara verilmektedir.

İnsansız Hava Aracı Sistemleri CE Belgesi Nedir?

(AB) 2019/945 sayılı yönetmelik, insansız hava aracı sistemlerinin tasarımı ve üretimi için gereklilikleri belirlemektedir. Ayrıca, sahip olmaları gereken bileşenler veya aksesuarlar da dahil olmak üzere, bu sistemlerin ticarileştirme gereksinimleriyle ilgili de açıklamalar içermektedir. Belirli kategorilerdeki insansız hava araçları için uygulanabilir tasarım, üretim, bakım ve kullanım gereksinimlerini açıklamaktadır. Yönetmelikte, Avrupa Birliği üyesi olmayan üçüncü ülkelerdeki operatörler tarafından gerçekleştirilen operasyonlardan bahsedilen bölümler de bulunmaktadır. 1 Temmuz 2020´de yürürlüğe giren 2019/947 sayılı yönetmelik, Avrupa hava sahasında insansız hava aracı sistemleri kullanımına ilişkin normalleri ve düzenlemeleri belirlemektedir.

İnsansız hava aracı sistemleri CE Belgesi, bu yönetmeliklere uygun olarak tasarlanmış sistemlerin Avrupa pazarına sunulması için en önemli ön koşullardan biridir. Belge sahibi firmalar, ürünlerinin Avrupa piyasasında serbestçe dolaşmasını sağlayarak insansız hava araçları için çok önemli ve büyük bir pazara erişim imkanına sahip olmaktadır. Diğer CE belgelerinde olduğu gibi insansız hava aracı (İHA) sistemleri CE Belgesi için de firmaların danışmanlık hizmeti alması tavsiye edilmektedir. Bu konuda Aşan Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

İnsansız Hava Aracı Sistemleri CE Belgesi Kapsamı

İnsansız hava aracı sistemleri CE Belgesi, aşağıdaki durumlarda geçerlidir:

•    "Açık" kategori için geçerli kural ve koşullar altında işletilmesi amaçlanan İHA (özel olarak inşa edilmiş İHA hariç) ve ait olduğu İHA sınıfının sınıf tanımlama etiketi taşıyan sistemler
•    Uzaktan tanımlama eklentileri
•    İHA operasyonlarının "onaylı" ve "spesifik" kategorileri için geçerli olan kural ve koşullar altında işletildiği İHA sistemleri
•    İHA sistemleri Avrupa Birliği içinde işletiliyorsa, esas iş yeri olan, üçüncü bir ülkede yerleşik veya ikamet eden İHA operatörleri

İnsansız hava aracı sistemleri CE Belgesi iç mekanlarda çalıştırılması amaçlanan İHA sistemleri için geçerli değildir.

İnsansız Hava Aracı Sistemleri CE Belgesi Nasıl Alınır?


Yönetmelik, imalatçıların, yetkili temsilcilerinin, ithalatçıların ve distribütörlerin yükümlülüklerini detaylandırmaktadır. Ürünler, yalnızca "açık" kategori gerekliliklerini karşılamaları ve kişilerin, hayvanların veya mülklerin sağlığını veya güvenliğini tehlikeye atmaması durumunda piyasaya sunulmalıdır. Bir ürünü Avrupa Birliği pazarına arz etmeden önce uygunluk değerlendirmesi yapılmalı ve uygun teknik dosya hazırlanmalıdır. İlgili prosedürler yönetmeliğin eklerinde detaylandırılmıştır. Üretici, AB uygunluk beyanını hazırlayarak, ürünün Yönetmelik gerekliliklerine uygunluğunun sorumluluğunu üstlenmektedir. Piyasadaki bir ürünün bu şartlara uygun olmadığını gösteren bir sebep varsa, ilgili ürün hakkında bir değerlendirme yapılır ve gerekirse ürünün uygun hale getirilmesi, piyasadan çekilmesi için derhal düzeltici önlemler alınmalıdır. Uygunsuzluk devam ederse, ilgili devlet, ürünün piyasaya sunulmasını kısıtlamak veya yasaklamak için tüm uygun önlemleri almalı veya piyasadan geri çekilmesini veya geri çağrılmasını sağlamalıdır.

 İnsansız Hava Aracı Sistemleri CE Belgesi Kapsamı

Ürün uygunluğunu sağlamak için uygunluk değerlendirme kuruluşları çalışmaktadır. Bu kuruluşlar, değerlendirilen kuruluşlardan bağımsız olmalı ve değerlendirdikleri ürünün tasarımcısı, üreticisi, tedarikçisi, montajcısı, alıcısı, sahibi, kullanıcısı (değerlendirme amaçları dışında) veya bakımını yapan kişi olmamalıdır. Çalışmaları gizlilik, nesnellik ve tarafsızlık ilkelerine tabi olmalı ve personelinin ücreti, yapılan değerlendirmelerin sayısına veya bunların sonuçlarına bağlı olmamalıdır. Uygunluk değerlendirme kuruluşlarının kararlarına karşı şeffaf ve erişilebilir bir itiraz prosedürü mevcut olmalıdır.
´Sertifikalı´ ve ´belirli´ kategorilerde işletilen İHA sistemlerinin gereksinimleri şunlardır:

İHA, aşağıdaki koşullardan herhangi birini karşılıyorsa, İHA’nın tasarımı, üretimi ve bakımı sertifikalandırılmalıdır:

•    3 m veya daha fazla karakteristik boyuta sahip olan ve insan toplulukları üzerinde çalıştırılmak üzere tasarlanan
•    insanları taşımak için tasarlanan
•    tehlikeli maddelerin taşınması amacıyla tasarlanmış ve kaza durumunda üçüncü şahıslar için riskleri azaltmak için yüksek düzeyde sağlamlık gerektiren
•    “Spesifik” operasyon kategorisinde ve yetkili makam tarafından risk değerlendirmesi yapılarak verilen işletme izni ile kullanılan

Sertifikasyona tabi bir İHA, (AB) 748/2012, (AB) 2015/640 ve (AB) 1321/2014 sayılı yönetmeliklerinde belirtilen geçerli gerekliliklere uymalıdır.

Onaylanması gerekmedikçe, "spesifik" kategoride kullanılan bir İHA;

•    yetkili makam tarafından verilen işletme izninde,
•    2019/947 yönetmeliğinin Ek 1´de tanımlanan standartlarda veya
•    Hafif İHA Operatör Sertifikası (LUC) tarafından tanımlanan
teknik kabiliyetlere sahip olmalıdır.
İnsansız Hava Aracı Sistemleri CE Belgesi Faydaları
İnsansız hava aracı sistemleri CE Belgesi, firmalara özetle şu faydaları sağlayacaktır:
•    İHA sistemleri ve komponentlerini Avrupa pazarına ihraç edebilmek
•    Müşteri memnuniyetini sağlamak
•    Ürün şikayetlerinin azalması; geri çağırma prosedürlerinde azalma
•    Kurumsal itibarda artış
•    İhalelerde ayrıcalık elde etmek ve devlet teşviklerinden daha hızlı yararlanabilmek
 

İnsansız Hava Aracı Sistemleri CE Belgesi Danışmanlık


Aşan Danışmanlık, insansız hava aracı sistemleri CE Belgesi alımı sürecinde firmalara danışmanlık desteği sunmaktadır. Belgelendirme adımlarının tamamını profesyonel bir şekilde planlayan Aşan Danışmanlık İHA sistemleriyle ilgili test, analiz, hesaplama, dokümantasyon vb gibi konularda firmalara yol göstermektedir. İnsansız hava aracı sistemleri CE Belgesi ile ilgili tüm sorularınızı Aşan Danışmanlık’a iletebilirsiniz.

Siz de belgeyi bu alanda oldukça profesyonel olan firmamızdan kolay bir şekilde alabilir ve süreci en kolay şekilde evraklarıyla birlikte teslim ederek, en kısa sürede belgenin sahibi olabilirsiniz.
Firmamız bu konuda hassas bir şekilde çalışmalarını sürdürürken sizlere en iyi şekilde hizmet vermeye devam etmektedir. Aynı zamanda kaliteli ve güvenilir bir şekilde hizmetleri sunan firmamız, bu alandaki hassas çalışma prensibi ile de süreçleri sizlere en iyi şekilde yönlendirmeye devam etmektedir. Sizler de bu konudaki hassasiyetimize güvenebilir ve çalışmalarımıza şans verebilirsiniz. Bu bağlamda her zaman çalışmalarımızı profesyonel bir şekilde arttırmaya ve sizleri en iyi şekilde belge verme hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bu belgeyi kısa süre içerisinde almak için bizi arayın. Türkiye’nin öncü danışmanları ile çalışan Aşan Belgelendirme’ye telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.
 

Belge Alma Maliyetleri Nelerdir?


Siz de bu belgeyi almak istiyorsanız herhangi bir sorun yaşamadan kolay bir şekilde firmamız aracılığıyla alabilirsiniz. Bu konuda her zaman fahiş fiyatlardan kaçınıyor ve sizlere profesyonel bir şekilde destek sunmaya özen gösteriyoruz. Bu nedenle sizde herhangi bir şekilde sıkıntı yaşamayacak ve profesyonel bir şekilde firmamızın hizmetlerinden yararlanma fırsatı bulacaksınız. Her zaman müşteri odaklı bir yaklaşımla süreci planlarken bu alanda göstermiş olduğumuz deneyim ve çalışmalar ile sizlere en iyi şekilde hizmetlerimizi kesintisiz bir şekilde sunmaya devam ediyoruz. Bu noktada size firmamızdan gerekli yardım ve desteği alabilirsiniz.
 

İnsansız Hava Aracı Belgesi Almak


Bu belgeyi almak birçok açıdan gerekli olup aynı zamanda bu tarz sistemlerle uğraşan kurum ve firmaların ilk olarak edilmesi gereken ve bu alandaki bilinçlerinin artırılması gereken noktalardan biridir. Özellikle bu belgeleri alan firmaların saygınlığı uluslararası arenada daha da çok arttırılır. Aynı zamanda firma imajınızı daha da çok saygın bir seviyeye yükselmesini sağlayabilirsiniz.
Bu açıdan düşünüldüğünde birçok faydası bulunan belgeyi siz de hem firmanızı daha bilinçli bir firma haline getirmek, hem de uluslararası arenada saygınlığını arttırmak adına mutlaka tercih etmelisiniz. Özellikle de insansız hava aracı sistemleri ce belgesi mutlaka tercih edilmesi gereken üstelik de kurumumuza bulunması gereken belgelerden biri olarak kesinlikle tercih edilmelidir.

Uygun fiyatlardan sizlere hizmet veren Aşan Danışmanlık işletmesine hızlı erişim ve sorularınızın yanıtlanması konusunda destek almak istediğinizde INSTAGRAM hesabından DM gönderebilirsiniz.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL

CE Belgesi

Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp