Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

IFRA Belgesi Danışmanlığı

Koku verici maddelerde uluslararası standartlara uygun olunduğuna dair belgeler IFRA belgesi olarak adlandırılır. Bunlara esans uygunluk belgesi de denilmektedir.

IFRA belgeleri Uluslararası Esans Birliği Belgesi anlamına gelen International Fragrance Association yani IFRA belgesi ürünlerin içinde yer alan, ürüne koku veren her maddenin kontrolünü sağlar. Koku veren maddelerde uluslararası normlara uygun olunduğununu analiz etmeniz ve bunun sonucu uygunluğun kanıtlanması ile IFRA belgeleri onaylarını alabilirsiniz. Ayrıca bu belgenin alınması içim Hava Aromatize Edici Ürün dosyalarının bulunması şartı da yer almaktadır.

Biz Aşan Danışmanlık olarak siz değerli ziyaretçilerimizin talepleri doğrultusunda IFRA BELGE DANIŞMANLIĞI Hizmetini sunuyoruz.

İFRA NEDİR? İFRA´NIN TARİHİUluslararası Esans Birliği 1973 senesinde Cenevre - İsviçre´de parfüm sektörünü temsilen kurulmuştur. Bu birliğin standartları bilim kurulları tarafından belirlenmektedir. Esans hammaddelerini araştırma enstitülerindeki uzmanlar tarafından yürülmüş olan kısıtlamalar ve değerlendirmeler için standartların tüm talimatları ve güvenlik noktaları konuya dahil olur. Sizler için en iyi IFRA danışmanları süreci takip edecek ve en uygun fiyatlarla bu belgeyi edinebilmenizi sağlayacağız.

Bir üründen yayılacak olan kokunun burun zarında yer alan sinirleir uyarması, kişilerde rahatlama hissi, bireylerde zevk ve hoş duygular yaratma hissine sahip olması mümkündür. Bu kokuların kişilerin ruh haline etki edecek olan bir çok özelliği bulunur. Her gün kullandığımız bir çok nesnede, üründe belli kokular bulunur. IFRA´da yer alan standartlar da bu konuların, esans oranlarını, kokularda yer alan bileşenlerin denetlenmesini, uygunluğunu kontrol etmektedir. IFRA için güvenli kategorisine giren ürünler ESANS UYGUNLUK BELGESİ almaya hak kazanacaklardır.

IFRA Standartlarına Uygunluk


Bu standartlara uygun olmak gerekir. Organik ürünlerin kullanımını, doğal ürünlerin kullanımını destekleyen tüm firmaların bu standartlara dikkat ettiği bilinir. IFRA sayesinde ürün üreticileri kullanan müşterilerinin sağlıklarına önem verdiğini göstermiş olur. Sağlık Bakanlığı bu kategoride faaliyet gösterenlerin IFRA standartlarına uyması gerektiğini her zmana söylemektedir. Doğal olan ürünler, ucucu yağlar, sabunlar ve diğer ürünler için IFRA belgesi almak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.

Aşan Danışmanlık olarak uzman danışmanlarımız ile IFRA standartlarına uygunluğunuzu sağlıyor ve ürünlerdeki farklı miktarlarda bulunan koku moleküllerinin yer aldığı tüm hususlara hakim olarak hizmetleirmizi sunuyoruz. İnsan sağlığı için önemli olan kokuların sınırsız bir şekilde kullanımı mümkün değildir. Ürünlerin içinde yer alan koku moleküllerinin testlerinin yapılması ve incelenmesi zorunludur. 2020 senesinde güncellenen IFRA standartları hakkında daha fazla bilgi ve en iyi teklifleri alabilmek için bizi arayabilirsiniz.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Atex Sertifikası Nasıl Alınır?
  Siz de firmamızdan destek alarak Atex sertifikası nasıl alınır sorusuna yanıt bulabilir ve çok kolay bir şekilde sertifika alabilirsiniz.
  28.7.2023 10:21:51
 • ISO 22881 Faydaları Nelerdir?
  Aşan Danışmanlık sektörün öncüsü olarak hizmetlerini sürdürmektedir. ISO 22881 Faydaları Nelerdir? sorusunun yanıtı ve ilgili belge için geniş kapsamlı detay için sitemizi inceleyebilirsiniz.
  19.4.2024 14:58:22
 • Tüm Detaylarıyla ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi
  Aşan Danışmanlık olarak sizlere bugün web sayfamızda Tüm Detaylarıyla ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi konusundan bahsedeceğiz, hemen bu içeriği inceleyebilirsiniz.
  19.7.2024 10:56:40
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp