Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Helal Gıda Sertifikası Teklifi

Temiz, güvenilir ve İslami kurallara uygun anlamına gelen Helal Gıda Sertifikası almayı düşünen tüm firmaların yanındayız. Aşan Danışmanlık helal gıda belgesi ile ilgili olarak ürünlerin hammadde girişinin meydana gelmesi ile son tüketim noktasına kadar her aşamasını kontrol eder. İslami hükümlere uygun olan içeriklerin belirlenmesi, hammadde ve faaliyetlerin doğru süreçler ile takip edilmesi ve belli standartlara uygun olarak üretilmesi sonucu helal gıda sertifikasına sahip olması sağlanır.

Muteber, ehil ve tarafsız bir kurum tarafından üretimlerin denetlenmesi ve helal standartlara uygunluk kapsamında üretimlerin yapıldığının teyit edilmesi ile elde edilir.  Gıda pazarlaması ve gıda sevkiyatları her zaman zordur. Ürünlerin ülke sınırları içerisinde yada yurt dışında alınıp satılması için bir çok standarda uygun olması gerekir. Özellikle son tedarikçilerin ülkemizdekiler gibi Müslüman olduğu ülkelerde Helal sertifikası önem taşır. Helal sertifikası olmayan ürünler bir çok ülkede tercih edilmemektedir.

Gıda ürünleri ve gıda ile temas eden ürünleri üreten markalar için helal sertifikası talep edilir. Aşan Danışmanlık´ın uzman personeli bu alanda bir çok kurumun helal belgesini almasına yardımcı olmuştur. Bazı ön şartların karşılanması ve akabinde tüm standart kapsamının kontrol altına alınması ile denetimlerinin yapılması ile belge alınmaya hak kazanır.

HELAL ÜRETİM ŞARTLARINA UYGUNLUKHelal belgesine sahip olabilmek için hijyen kurallarına uygunluk, kesim kurallarına uygunluk, sunum kurallarına uygunluk, üretim kurallarına uygunluk, depolamada, nakliyede, satışda ve satış sonrasındaki destekte uygunluk şartları en önemli unsurlardandır. Üretim ve satış hizmetinde bulunan tüm markaların helal gıda sertifikası arayışlarında destekçisi olmaktayız.

Helal gıda sertifikalarında piyasaya arz edilecek ürün ve hizmetlerin güvenilir olması, temiz ve hijyenik olması gerekir. Tüm standartlara ve islami kurallara bu ürünlerin uygunluğu ile güvence sağlanmış olacaktır. Ülkemizdeki artan helal sertifikası, helal ürün talepleri kapsamında üreticilerin rekabet güçlerinde avantaj sahibi olabilmesi için Aşan Danışmanlık hizmetleriniz hızlı bir şekilde sağlayabilmektedir. İslami ülkelere yapılacak olan ithalat ve ihracat durumlarında bu sertifika firmalara önemli avantajlar kazandıracaktır. Helal sertifikalı ürünlerin müşterilerinize güven sağladığını da unutmamalısınız.

Bu sertifikanın ve bu belgenin işaretinin ürününüz üzerinde yer alabilmesi için tüm proseslere, ürünlerin birleşimlerine ve içindeki maddelere uygunluğu önemlidir. Helal belgesi alabilmek için islami kriterler ve insani gerekliliklere uygunluk en önemli unsurdur.  Helal sertifikası alabilmek için ürünlerdeki paketleme malzemeleri, ürünün depolama şekilleri ve şartları da uygun olmalıdır. İyi üretim uygulamaları, iyi hijyen uygulamaları ve HACCP şartlarını ürünlerin sağlıyor olması önemlidir.

Helal sertifikası hakkında merak ettiğiniz bilgiler ve danışmanlık teklifleri için bize iletişim sayfamızda bulunan telefon numaralarımızdan ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Jeotermal Enerji Nedir?
  Dünya´mızın en alt yüzeyinden elde edilen ısılara ve bunlardan elde edilen enerjiye jeotermal enerji denilmektedir. Sürdürülebilirlik konusu içeren bu içeriği inceleyin.
  5.8.2022 11:58:25
 • VDE Belgesi
  Aşan Danışmanlık ile Avrupa´nın önemli belgeleri arasında gösterilen VDE Belgesi için en doğru adımı Türkiye´de atın. İhtiyacınız olan belge için irtibat numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.
  17.4.2023 12:36:45
 • ISCC Belgelendirme Hizmetleri
  ISCC Belgelendirme Hizmetleri kapsamında alanında uzman bir kadro ile uzun senelerdir sektörde faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdüren Aşan Danışmanlık ile yola çıkabilir, başarılı bir sertifikalandırma sürecinden geçebilirsiniz.
  12.12.2022 10:15:16
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?