Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

Helal Gıda Sertifikası Teklifi

Temiz, güvenilir ve İslami kurallara uygun anlamına gelen Helal Gıda Sertifikası almayı düşünen tüm firmaların yanındayız. Aşan Danışmanlık helal gıda belgesi ile ilgili olarak ürünlerin hammadde girişinin meydana gelmesi ile son tüketim noktasına kadar her aşamasını kontrol eder. İslami hükümlere uygun olan içeriklerin belirlenmesi, hammadde ve faaliyetlerin doğru süreçler ile takip edilmesi ve belli standartlara uygun olarak üretilmesi sonucu helal gıda sertifikasına sahip olması sağlanır.

Muteber, ehil ve tarafsız bir kurum tarafından üretimlerin denetlenmesi ve helal standartlara uygunluk kapsamında üretimlerin yapıldığının teyit edilmesi ile elde edilir.  Gıda pazarlaması ve gıda sevkiyatları her zaman zordur. Ürünlerin ülke sınırları içerisinde yada yurt dışında alınıp satılması için bir çok standarda uygun olması gerekir. Özellikle son tedarikçilerin ülkemizdekiler gibi Müslüman olduğu ülkelerde Helal sertifikası önem taşır. Helal sertifikası olmayan ürünler bir çok ülkede tercih edilmemektedir.

Gıda ürünleri ve gıda ile temas eden ürünleri üreten markalar için helal sertifikası talep edilir. Aşan Danışmanlık´ın uzman personeli bu alanda bir çok kurumun helal belgesini almasına yardımcı olmuştur. Bazı ön şartların karşılanması ve akabinde tüm standart kapsamının kontrol altına alınması ile denetimlerinin yapılması ile belge alınmaya hak kazanır.

HELAL ÜRETİM ŞARTLARINA UYGUNLUKHelal belgesine sahip olabilmek için hijyen kurallarına uygunluk, kesim kurallarına uygunluk, sunum kurallarına uygunluk, üretim kurallarına uygunluk, depolamada, nakliyede, satışda ve satış sonrasındaki destekte uygunluk şartları en önemli unsurlardandır. Üretim ve satış hizmetinde bulunan tüm markaların helal gıda sertifikası arayışlarında destekçisi olmaktayız.

Helal gıda sertifikalarında piyasaya arz edilecek ürün ve hizmetlerin güvenilir olması, temiz ve hijyenik olması gerekir. Tüm standartlara ve islami kurallara bu ürünlerin uygunluğu ile güvence sağlanmış olacaktır. Ülkemizdeki artan helal sertifikası, helal ürün talepleri kapsamında üreticilerin rekabet güçlerinde avantaj sahibi olabilmesi için Aşan Danışmanlık hizmetleriniz hızlı bir şekilde sağlayabilmektedir. İslami ülkelere yapılacak olan ithalat ve ihracat durumlarında bu sertifika firmalara önemli avantajlar kazandıracaktır. Helal sertifikalı ürünlerin müşterilerinize güven sağladığını da unutmamalısınız.

Bu sertifikanın ve bu belgenin işaretinin ürününüz üzerinde yer alabilmesi için tüm proseslere, ürünlerin birleşimlerine ve içindeki maddelere uygunluğu önemlidir. Helal belgesi alabilmek için islami kriterler ve insani gerekliliklere uygunluk en önemli unsurdur.  Helal sertifikası alabilmek için ürünlerdeki paketleme malzemeleri, ürünün depolama şekilleri ve şartları da uygun olmalıdır. İyi üretim uygulamaları, iyi hijyen uygulamaları ve HACCP şartlarını ürünlerin sağlıyor olması önemlidir.

Helal sertifikası hakkında merak ettiğiniz bilgiler ve danışmanlık teklifleri için bize iletişim sayfamızda bulunan telefon numaralarımızdan ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 50 Soruda Kurumsal Sürdürülebilirlik Yolculuğu Kitabı D&R´da
  Dilek Aşan 50 Soruda Kurumsal Sürdürülebilirlik Yolculuğu Kitabı D&R´da satışta. Bir çok önemli detayın yer aldığı, bir çok hususa değinilen bu kitabı Aşan Danışmanlık olarak öneriyoruz.
  4.4.2022 13:26:16
 • Yakıt Peleti ve Briket İhracatı Belgeleri
  Yakıt Peleti ve Briket İhracatı Belgeleri konusunda ihtiyacınız olan belgeleri bilmiyor musunuz? İmal edeceğiniz ürünlerin Avrupa´ya sorunsuz ulaşması ve satışının yapılması için gerekli tüm bilgiler Aşan´da..
  7.10.2022 10:31:42
 • Uygulama Yönetim Sistemleri Sertifikası
  Uygulama Yönetim Sistemleri Sertifikası ile alakalı bilgi edinmek ve en uygun fiyatlardan hizmet almak için Aşan Danışmanlık kurumsal sitesinde yer alan irtibat numaralarını hemen arayabilirsiniz.
  19.6.2023 11:12:06
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp