Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Gümrük Birliği EAC Belgesi

Gümrük Birliği EAC Belgesi edinmek isteyenler için Aşan Danışmanlık Tüm Türkiye´de sizlere hizmet vermek için uzman kadrosu ile hizmetlerini sunmaktadır. EAC belgesi, Rusya, Belarus, Kazakistan, Kırgızistan ve Ermenistan ülkeleri arasında geçerli olan belgelerden bir tanesidir. Gümrük Birliği anlaşmasına bağlı olan ülkelere ürün satışı yapmak için bu sertifika gereklidir.

Gümrük Birliği EAC belgesi, Avrasya Ekonomik Birliği ülkelerine satış gerçekleştirmek için kullanılması gerekir. Belge alan ürünler teknik mevzuata uygun şekilde pazarlanır. EAC belgelendirme sistemi günümüzde GOST Sisteminin yerine geçmiştir. EAC belgesini karşılayan kuruluşlar EAC logosu kullanılır. Böylece ürünlerin Avrasya Gümrük Birliğine satışı tamamlanır.

EAC belgesi vermek için numune testleri ve fabrika ziyaretleri gerçekleştirilmelidir. Belgeler parti ya da seri üretim bazında verilebilir. Belgeler gümrüklerde veri tabanları kullanılarak kontrol edilir. EAC belgesi almak için firmanın ya da yetkili temsilcisinin Avrasya Gümrük Birliği ülkelerinden birinde ikametgahının olması zorunludur.

Aşan Danışmanlık firmasının kurumsal web sitesinde yer alan numaralarını arayabilir ve en uygun fiyatlardan ihtiyacınız olan bu belgeye erişeiblirsiniz.

EAC Belgesi Standardının Amacı Nedir?

Rusya Federasyonu başta olmak üzere, Avrasya coğrafyasındaki ülkelerle ticaret yapmak isteyenler bu belgeden yararlanmalıdır. EAC Belgesi standartları üzerinden halk sağlığının ve tüketici haklarının sağlıklı şekilde korunması amaçlanıyor. Bu sertifika ile kalite standartlarının yükseltilmesi hedefleniyor. Bu sertifika ile üye ülkeler arasındaki ticari prosedürler kolay hale geliyor.

EAC Belgesi Standardının Kapsamı


EAC standardın kapsamı iki yönlü şekilde hazırlanıyor. Avrasya Gümrük Birliği’ne üye olan ülkelerde bu standart zorunludur. Standardın genel kapsamı, Avrasya Gümrük Birliği’nin prosedürlerine uygun şekilde hazırlanmıştır. EAC standardı, üye ülkelerde dolaşıma giren ürünlerin güvenilir olduğunu gösterir.

Kurumsal web sitemizde bulunan Aşan Danışmanlık whatsapp hattı ile merak ettiğiniz soruların yanıtlarını alabilirsiniz. Uzman kadromuz ile Tüm Türkiye´de sizlere hizmet veririz.

EAC Belgelendirmesinin Zorunlu Olduğu Ürün Grupları

EAC belgesi şu alanlarda tercih edilir;
•    Makine ve ekipman güvenliği,
•    Düşük voltaj güvenliği,
•    Teknik ekipman uyumluluğu,
•    Patlayıcı ortamlarda ekipmanların güvenliği,
•    Asansörlerin güvenliği

Bu belge yukarıda bulunan hizmet grupları için bir zorunluluktur.

EAC Belgesi Faydaları


EAC belgesinin faydaları nelerdir?

•    Standart sayesinde Gümrük Birliği ülkelerindeki pazarlara kolayca girebilirsiniz.
•    EAC Belgesi, ticaret hacminizi geliştirir.
•    Kazakistan ve Kırgızistan gibi Türkî cumhuriyetlerde pazara kolayca girebilirsiniz.
•    Sertifika, ürünün Gümrük Birliği bölgesindeki mevzuata ve prosedürlere uygun olduğunuzu gösterecektir.
 

EAC Belgesi Sertifikasyon Süreci


EAC sertifikası, parti bazlı ya da seri üretim için düzenlenebilir. Parti bazlı sertifikalar 1, 3 ve 5 yıllık süreler için yapılabilir. Bir yıldan uzun sertifikalar için zorunlu denetimler yapılır. EAC belgesinde şu bilgiler bulunur;

•    Ürünün adı ve teknik özellikleri,
•    Katalog bilgisi,
•    Ürüne ait GTIP numarası

Dış ticaretin en önemli konu ihracattır. Rusya ve çevre ülkelerde ihracat yapabilmek için EAC belgesi bulundurulması gerekir. Bu belge sertifika kuruluşları tarafından verilir. Gümrük Birliği EAC belgesi olarak sizlere akreditasyon desteği sunabiliriz. Zorunlu denetimleri geçen ürünler, EAC Belgesi ile belgelendirilir ve etkilendirilir. Ürünler böylece satışa hazır hale getirilir. Firmamız alanında uzman kadrosuyla müşteri beklenti ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabiliyor. Sertifika desteğinden yararlanmak isterseniz şimdi bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Daha fazlası için INSTAGRAM sayfamızdan bize yazabilir veya Aşan Danışmanlık telefon numaralarını hemen arayabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Helal Gıda Belgesinin Faydaları
  Helal Gıda Belgesinin Faydaları hakkında verilere erişmek, bilgi sahibi olmak için Aşan Danışmanlık web sitesinde bu içerik sizler için hazırlandı, hemen inceleyebilirsiniz.
  4.9.2023 11:52:03
 • Energy Star Belgesi
  Energy Star Belgesi ile alakalı bir çok detaya Aşan Danışmanlık firmasının sizler için hazırladığı bu içerikten erişebilir ve aklınıza takılan tüm hususlar için hemen firma müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.
  20.10.2022 11:53:53
 • ISO 28000 Belgesini Kimler Alır?
  Aşan Danışmanlık bilgilendirmelere devam ediyor. ISO 28000 Belgesini Kimler Alır? sorusunun en kapsamlı yanıtı için hemen sitemizi ziyaret edebilir, bilgi sahibi olabilirsiniz.
  30.1.2023 14:09:56
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp