Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

GRI Raporlama Standartları

GRI Raporlama Standartları ile alakalı bilgi almak ve en uygun fiyatlardan ilgili belgeye sahip olabilmek için Aşan Danışmanlık firmamızı arayabilirsiniz, detayların tamamı web sitemizdedir. Günümüzde hızla büyüyen şirketlerin en önemli ve ortak özelliklerinin başında sürdürülebilirlik raporlama konusunda göstermiş oldukları hassasiyet ve çalışmaları gelmektedir. Hızla tükenen doğal kaynakların gelecek nesillere de kalması amacıyla şirketlerin kendi varlıklarının bu konudaki olumsuz bir etkileri olmadığının en gözle görülebilir ispatı niteliğinde olmaktadır bu raporlama. Bu konuya ciddi şekilde eğilim göstererek sürdürülebilirlik raporlarını yayınlayan ve düzenli olarak güncelleyen şirketler küresel anlamda tüm paydaşları ile aralarında olan ilişkileri güçlendirmekte, güvenilirliğini artırmakta, marka imajını yükselterek hızla büyümektedir. Sürdürülebilirlik raporunun oluşturulmasında ise GRI raporlama standartları baz alınmaktadır.
 


GRI Raporu Hazırlama


Uluslararası kabul görmüş olan Küresel Raporlama Girişimi (Global Reporting Initiative) GRI, bu alanda tüm şirketler için geçerli olan birtakım standartları belirleyerek yayınlamıştır. Ardından belirli dönemlerde güncellemeler yaparak standartların tüm dünya çapında yaygınlaşmasını ve kabul görmesini sağlamıştır. Genel hatları ile şirketlerin sosyal, ekonomik ve çevresel anlamda etkinliklerini yönetmelerini, ölçmelerini ve nihayetinde de raporlayarak paylaşmalarını sağlamak hedeflenmiştir. Yaklaşık çeyrek asırdır faaliyetlerini devam ettiren GRI, sürdürülebilirlik raporlaması konusunda kabul görmüş uluslararası yetkili tek kuruluş olmaktadır.

Konu ile alakalı detaylı bilgi ve aklınızdaki soruların yanıtları için Aşan Danışmanlık firmamıza ulaşabilirsiniz.

Ülkemizde de büyük bir değer gören GRI, şirketlerin şeffaf olmasını ve hesap verebilirliğini önemli ölçüde etkilemektedir. Bu da başta paydaşları ve müşterileri olmak üzere şirketlerin güvenilirliğini artırmaktadır. GRI standartları ile şirketler belirli ölçülere göre raporlarını çıkararak karşılaştırma yapabilme şansına sahip olmaktadır. Böylece şirketin zaman içerisindeki durumunu görmeleri ve diğer sektör şirketleri ile kendilerini karşılaştırabilmeleri mümkün olmaktadır. Paydaşları ile olan güven ilişkisinin ve iletişiminin artmasını sağlamaktadır. Birçok yatırımcı ve müşteri için sürdürülebilirlik raporu sonucunda ortaya çıkan performans göz önünde bulundurularak rekabet gücünün artmasına yardımcı olur. Şeffaflık, güvenilirlik ve izlenebilir olmak birçok kimse için dikkat çekici ve etkileyici olmaktadır.

GRI raporlama standartları kapsamında elde edilen sonuç tüm paydaşların kararlarını önemli ölçüde etkilemektedir. Şirketin ekonomik, sosyal ve çevresel etkilerinin raporlanması ile bu rapora konu olan dönemdeki şirket performansının değerlendirilmesi ve önceliklenmiş konularla ile sınırlarının belirlenmesi ortaya çıkmaktadır. Sürdürülebilirlik ile ilgili olarak şirketin veya kuruluşun en geniş kapsamlı ilişkileri belirlenmektedir. Böylece sürdürülebilir kalkınma amaçlanarak şeffaf ve net bir şekilde her şey ortaya konmaktadır. Şirketin menfaatleri ile toplumsal çıkarların çatışmaması şirketin geleceği açısından son derece önem kazanmaktadır. Bu kapsamda sürdürülebilirlik raporlaması ön plana çıkarak şirket için çevresel, sosyal ve ekonomik bağlamda ayrılmaz bir bütünlük sağlamasına uygun zemin oluşturmaktadır.
GRI raporlama standartları genel çerçevenin haricinde sektöre dair ek standartlar da içermektedir.
 

GRI Raporlama Danışmanlığı | GRI Standartlarına Uyum


Böylece ilgili sektörde yer alan şirketler için daha uygulanabilir ve makul kurallar ortaya konmaktadır. Her şirket bu konuda sektörü ile alakalı standartları sağlayarak raporlama sürecini başarılı bir şekilde tamamlamayı hedefler. Bu konuda profesyonel bir destek alarak sağlıklı ve güvenilir bir biçimde ilerlemek en doğrusu olacaktır. Söz konusu süreci en iyi şekilde yürütebilmek adına bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız uzun yıllardan bu yana GRI standartları ve sürdürülebilirlik raporlama konusunda danışmanlık hizmetleri vermektedir. Sektörün en deneyimli ve ilgili uzmanlarından oluşan danışman kadromuza dilediğiniz zaman bir telefonla ulaşabilirsiniz. Hatta WhatsApp üzerinden görüşme gerçekleştirerek kısa sürede aklınızdaki tüm sorulara cevaplar bulabilirsiniz.

Türkiye´nin en tecrübeli danışman kadrosu ile hizmet veriyoruz. Aşan Danışmanlık´a hemen ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Oteller İçin Yeşil Yıldız Belgelendirme
  Aşan Danışmanlık ile Oteller İçin Yeşil Yıldız Belgesi almak artık çok kolay! Hemen teklif numaralarımızı arayarak işletmenize özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.
  3.2.2023 12:49:09
 • ISCC Belgelendirme Hizmetleri
  ISCC Belgelendirme Hizmetleri kapsamında alanında uzman bir kadro ile uzun senelerdir sektörde faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdüren Aşan Danışmanlık ile yola çıkabilir, başarılı bir sertifikalandırma sürecinden geçebilirsiniz.
  12.12.2022 10:15:16
 • Asansör Modül B Belgesi
  Aşan Danışmanlık ile Asansör Modül B Belgesi ihtiyaçlarınıza karşın en hızlı ve doğru şekilde süreç tamamlıyor ve sizlere bunları sunuyoruz, sitemizden gerekli bilgileri alabilirsiniz.
  13.3.2023 13:54:00
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp