Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Gost R Belgesi Nedir?

İhtiyacınız olan tüm belgelere erişebileceğiniz kurumsal firmamızda sizler için tüm detaylar tek tek aktarıldı, Aşan Danışmanlık´ta bugün Gost R Belgesi Nedir? sorusunun yanıtı ele alınıyor. Gost R belgesi nedir? Eski Doğu bloğu ülkeleri arasında en yüksek iç pazarı olan Rusya federasyonu alım satımlarda bu başarının korunması için birtakım politikalar izlenmektedir. Bu politikalardan biri de dış ülkelerden ithal olarak alınmakta olan ürünlerin piyasaya sürülmeden önce ciddi bir kalite kontrol aşamasından geçtiğini ispatlamak üzere kurulmuştur. Rusya hükümetin tüketici haklarının korunması adına iç pazar ürünlerin kaliteli, insan sağlığına, ekolojik ve çevre normlarına uygun şekilde bu standardı geliştirmiştir.

Rusya ve belgenin geçerli olduğu diğer ülkeler için ihracat ve ithalat faaliyetleri gerçekleştirilmesi için bu belgenin varlığı şarttır. İthalat ve ihracat yapılması için gerekli olan bu belge zorunluluk ve de geçerlilik konusunda farklı türlere ayrılmaktadır. Bu nedenle de kişilerin belgeyi bulundurması oldukça avantajlı olur. Firmamız tarafından verilmekte olan bu belgeyi almak için firmamıza başvuru yapmanız yeterli olur. En kısa süre içerisinde bu belgenin alınması söz konusudur.

Aşan Danışmanlık firmamıza internet sitesindeki numara ve canlı destek hattından hemen ulaşabilirsiniz. Türkiye´nin en iyi danışmanları ile bu sektörde hizmet vermekteyiz.

Gost R Belgesi Türleri Nedir?


Gost belgesinin farklı şekilde türleri ve de geçerlilik süresinin olması da firmalar için farklı şekilde alternatifler sunmaktadır. Bundan dolayı tek seferlik, 1 yıllık, 3 yıllık olacak şekilde alınabilecek olan belge türleri bulunmaktadır. Tek seferlik olan belge için Rus şirket gerekir. Yani bir şirket sizlerden bir mal aldığı zaman bu malları sertifika ile satabilirler.

Uzman ziyareti yapılmadan da sadece numune ve dokümanların yeterli olduğu sertifika ise 1 yıllık olandır. 3 yıllık üretim belgesi ise bir yılık sertifikanın tam aksine uzman ziyaretinin zorunlu olduğu 3 yıllık sertifika olarak bilinmektedir.

Gost R Belgesi Hangi Ülkeler İçin Geçerlidir?


Gost belgesi Rusya federasyonu başta olmak üzere doğu ülkelerinin çoğu için de geçerliliğini korumaktadır. Bu durumda çeşitli olan ülkeler için geçerliliğinden söz edilmekte olan bu belge Rusya, Belarus, Özbekistan, Azerbaycan, Moldova, Kazakistan, Ermenistan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan gibi ülkelerde de geçerliliği olan bir belgedir. Kişilerin almak istedikleri bu belgeler için firmamızı tercih etmesi ve de kolaylıkla belgeyi temin etmesi durumunda belge en kolay, pratik şekilde alınabilmektedir.

Aklınıza gelen her hangi bir konu için Aşan Danışmanlık telefonlarını arayabilir, bilgi talep edebilirsiniz.

Gost R Belgesi Nedir?


Gost R Kapsamında Olan Ürünler Hangileridir?


Rusya federasyonu ve diğer ülkeler için geçerli olan bu belge birtakım ürünler için son derece gerekli ve de geçerlidir. Bu belgenin alınması sayesinde kişilerin çok daha iyi yerlerde ürünlerini satması, pazarlaması son derece kolay olur. Gost belgesi kapsamında değerlendirmekte olan ürünler vardır.

Bu ürünler ise küçük tekneler, gaz yakıt ile çalışmakta olan cihazlar, yüksek hızlı trenler, kimyasallar, içecekler, hafif sanayi ürünleri, basınçlı ekipmanlar, et ve et ürünleri, asansörler, mobilya ürünleri, diyet besinler, patlayıcı ortamlarda kullanılmakta olan ekipmanlar vs. için gerekli olur. Gost R belgesi nedir? Konusunda ise ülkelere pek çok avantaj sunan uluslararası bir belgedir.

Türkiye´nin en iyi danışmanları ile çalışıyoruz. Rusya ülkesi için olmazsa olmaz belgelenerdendir diyebileceğimiz GOST R için bize ulaşabilirsiniz. En uygun fiyatlardan size hizmet vereceğiz, Aşan Danışmanlık´a sitesinde yer alan telefon numarasından hemen ulaşabilirsini.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 50001 Sertifikası
  Aşan Danışmanlık firmasının sizler için hazırlanan içeriğinde bugün ISO 50001 Sertifikası ile alakalı bilgiler yer almaktadır. Belge hakkında bilgiyi siteden edinebilir ve en uygun teklifleri bizden alabilirsiniz.
  22.7.2022 08:15:11
 • Amerikan Bitki Gıda Kontrol Görevlileri Derneği (AAPFCO) Standartları
  Aşan Danışmanlık web sayfasında bugün siz değerli ziyaretçilerimiz için Amerikan Bitki Gıda Kontrol Görevlileri Derneği (AAPFCO) Standartları konusunu ele aldık. Hemen inceleyebilir ve merak ettikleriniz için bize yazabilirsiniz.
  9.5.2022 10:30:40
 • ISO 28000 Standardının Amacı Nedir?
  Aşan Danışmanlık ile bilgilenmeye devam edin. ISO 28000 Standardının Amacı Nedir? sorusunun en kapsamlı yanıtını bu içerik ile sizlere hazırladık, hemen gözatın..
  3.3.2023 11:37:03
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp