0212 438 04 76
0545 556 60 45
Teklif Al

Gaz Yakan Cihazlar Direktifi Kapsamındaki Ürünler

GAZ YAKAN CİHAZLAR DİREKTİFİ KAPSAMINDAKİ ÜRÜNLER

* Gaz yakan merkezi ısıtma kazanları

* Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) yakan cihazlar

* Evlerde kullanılan, gazlı su ısıtıcıları

* Fan üflemeli gaz brülörleri

* Gazla çalışan ocaklar

* Gazla çalışan hava ısıtıcıları

* Müstakil, gazla çalışan ısıtıcılar

* Gazla çalışan sanayi mutfak aletleri

* Gazla çalışan ve evlerde kullanılmayan asma tip radyan ısıtıcılar

* Lastik ve plastik hortum ve aksesuarları

* Gaz brülörlerini ve gaz yakan aletleri denetleyen emniyet ve kontrol cihazları

* Tertibatlar

* Gaz vanası

* Ateşleyici

* Elastomer malzemeler
 

Direktifin Kapsamı:

a. Bu Yönetmelik normal su sıcaklığı 105°C’yı aşmayan pişirme, ısıtma, sıcak su üretimi, soğutma, aydınlatma veya yıkama gibi işlemler için gaz yakan cihazlara uygulanır. Gaz (gazlı yakıt) yakan cihazlar bundan sonra “cihazlar” olarak atfedilir. Brülörler ve bu tip brülöre sahip ısıtma üniteleri “cihaz” olarak dikkate alınır. Ticari kullanım için ayrı olarak pazarlanan ve gaz yakan cihazlarda kullanılan veya monte edilen; brülörler veya brülörlü ısıtma ünitelerinin dışındaki güvenlik, kontrol veya ayarlama cihazları ve yarı-mamüller bundan sonra “fitting” olarak atfedilir.

b. Endüstriyel alanlarda endüstriyel proseslerde kullanılmak üzere özel olarak tasarımlanmış cihazlar paragraf 1’te tanımlanan kapsamın dışındadır.

c. Bu yönetmeliğin amacına uygun olarak, “gazlı yakıt” 15°C’de 1 bar’lık basınç altında gaz halindeki herhangi bir yakıttır.

d. Bu yönetmeliğin amacına uygun olarak, bir cihazın “normal kullanılması”: cihazın imalatçının talimatlarına göre doğru bir şekilde tesis edildiği ve düzenli olarak servise alındığı, gaz kalitesindeki normal değişimle ve basınç kaynağındaki normal sapma ile kullanıldığı ve tasarlanmış amacına göre kullanıldığı anlamına gelir.

Yasal Durum:

29 Haziran 1990 tarihinden itibaren, 90/396/EEC Gaz Yakan Cihazlar Yönetmeliği (Appliances Burning Gaseous Fuels Directive) Üye Ülkelerde zorunlu olmuştur. 19 Mart 2003 de Türkiye de Gaz Yakan Cihazlar Yönetmeliği (90/396/AT) olarak yayınlanmıştır ve 1 Ocak 2004 tarihinde zorunlu hale gelmiştir
This template supports the sidebar´s widgets. Add one or use Full Width layout.
 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL