Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

FTSE4Good Emerging EndeksiFTSE4Good Gelişmekte Olan Endeksi


FTSE Good Endeksi , 2001 yılında FTSE Grubu tarafından bakıldığında ve içindeki çeşitli endekslerin bir parçası etik yatırım yatırımları yer serisidir. İçeride, Birleşik krallık, ABD, Avrupa piyasa ve Japonya´daki hissesi pazar ve ekonomideki her markette yer alan ve çok sayıda alışveriş yapabilen kişilerden farklı endekslerde kullanılabilir. Endeksler için yapılan şeyler araştırma Etik Yatırım Araştırma Hizmetleri (EIRIS) tarafından desteklenmektedir. Endeks, üretim üretimi, nükleer silahlanma, konvansiyonel silah sistemleri veya kömüre temel endüstrine dahil olan kapsamlı uygulamalar dışındadır. FTSE4 , Iyi amaçlarlik, potansiyellerle , insanlar için uygun amaçlara yönelik ürünler, tedarik zincirindeki iş geliştirme ve rüşvetle mücadeleyi değerlendirmektedir.


FTSE4Good Endeks serisi, portföylerini yüksekleriyle uyumlu hale gelmek isteyenler için çok önemli bir ayrıntı. Çevre, sosyal ve yönetim (ESG) risklerini yönetmeyi ve önde gelen yönetim amacına yönelik bir girişime yatırım yapmak isteyenler için FTSE4Good büyük önem arz etmektedir. FTSE Gelişen Endeksi4 de olan pazarlarda, FTSE4Good Endeks serisinde kullanılan ve global olarak kullanımları hakkında eğitimler hakkında için içindir.
Piyasadaki ve piyasadakiler tarafından gözden geçirilir. Kriterlerin sınavları, çalışan olarak FTSE Russell ESG Danışma komitesi tarafından tasarlanmaktadır. Bu merkezde ulaşım hizmetleri, sivil toplum sistemlerinden, hükümetlerden oluşan kurumlardan ve sanayi kuruluşlarından biridir. Bu durum, ESG Derecelendirmeleri hazırlığının ve FTSE4Good Endeks serisinde dahil olmak olmak üzere ilgili endüstrideki en yüksek düzeyde uygun olarak ve istekli olmayı kabul etmeye razı olmak için yardım edecektir.


Her yıl, FTSE Russell´ın ESG analistleri araştırmadaki tümle insanlarla iletişimta; Eylül ayı sonunda sisteme dahil olan bir sistemle bir ilişki yürütmektedir. Bu süreç sayesinde FTSE4 Good endekslerinin dünya çapındaki anlamında kullanılabilir.

FTSE4Good Emerging Endeksi Genel Özellikleri

şeffaflık: Endeks yönetimi, karşılaştırmalı kurumsal ESG´den için kullanılan malzemeden, sosyal ve yönetimden () temel ve küresel küresel dünyadan (Yönetimli) katkı sağlamaları ve yardım eden Russell Emektedir.


Kriterler: içinde yer alabilecek için kapsamlı ödemesi için paketlerden temin edilebilecek ve yönetişim hedefini almalı.


Endeksler , amaç izleme fonları olacak şekilde ve performans olarak tasarlanmalıdır.


Yatırımlık yerleştirmek: Endekslerin durumunu düzeltmek için.


Likikislerin alım satımını restore etmek için gerekliydi.


Kullanılabilirlik: Endeksler, hem gerçek zaman hem de günü sonu olmak için uygun ve nihai gidişe göre hesaplanmaktadır.


Endüstri Sınıflandırma Kıyaslaması (ICB): Endeks bileşenleri, endüstri sektörü analizi için küresel standart olan Endüstri Sınıflandırması Kıyasına (ICB) göre sınıflandırılmıştır.

 

FTSE4Good Emerging Endeksi Bilgileri

Endeks ile ilgili bazı bilgileri ise şu şekilde sıralayabiliriz:


•    Endeks evreni: FTSE Gelişen Endeksi
•    Endeks lansmanı: Kasım 2016
•    Baz tarih: 22 Haziran 2015 (Endeksin performansının ölçüldüğü tarih)
•    Baz değer: 5000
•    Yatırım yapılabilirlik ekranı: Halka açık hisseler uygulanır ve likidite gösterilir.
•    Endeks hesaplama: Gerçek zamanlı ve gün sonu dizinleri mevcuttur.
•    Gün sonu dağıtımı: FTP (Dosya Transfer Protokolu) ve e-posta yoluyla
•    Para birimi: USD, GBP, EUR, JPY
•    Gözden geçirme tarihleri: Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere altı ayda bir.

FTSE4Good Emerging Endeksi Konusunda Aşan Danışmanlık’tan Destek Alabilirsiniz.

Çevresel sürdürülebilirlik, paydaş ilişkileri, insan hakları, tedarik zincirindeki iş gücü standartları ve rüşvetle mücadele konularını önemseyen bir şirket olarak FTSE4Good Emerging Endeksi ile ilgili çalışmalar yürütmek istiyorsanız Aşan Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz. FTSE4Good Emerging Endeksi ‘nde yer alan bir şirket olmak istiyor ve endeksin kapsama alanına giren konularda değerinizi artırmak istiyorsanız Aşan Danışmanlık size her türlü desteği verebilmektedir. Yatırım araçları, mevcut piyasa bilgileri, gelecek dönemlerde öngörülen gelişmeler ve daha birçok konuda Aşan Danışmanlık’tan eğitim ve danışmanlık hizmetleri alabilirsiniz.
 
“Aşan Belgelendirme Kuruluşu olarak bütünleşik olarak size hizmet sunmaktayız. Detaylı bilgileri sahip olmak için bizlerle iletişime geçin.”

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp