Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

FSMA Belgelendirme

FSMA Belgelendirme hizmetlerimiz kapsamında Aşan Danışmanlık olarak Türkiye´nin her yerinde hizmetlerimizi sunabilmekteyiz, süreç ile alakalı merak ettiğiniz tüm bilgilere web sitemizden erişebilirsiniz. FSMA belgesi gıda güvenliğini baz alır. ABD’de oluşturulan sözleşme, gıda alanında pek çok radikal değişikliğin yaşanmasını sağladı. FSMA genel olarak gıda güvenliğine odaklanır. Yasal anlamda da kabul edilmiştir. Gıda tedarik zincirinde rol alan firmalar bu konuda sorumluluk taşır.

Üretimden son tüketiciye kadar geçen uzun sürede ortaya çıkan tüm detaylar bu sertifika işlemine dahildir. Amerika’daki en önemli gıda yasaları arasında bulunur. Üretim ve sevkiyat aşamasındaki tüm bu birimler için özel kurallar bulunur.

Aşan Danışmanlık olarak ihtiyaç duyduğunuz tüm belgelere en hızlı şekilde erişmenizi sağlayabilmekteyiz.

FSMA Kuralları


FSMA zamanla uluslararası standartlarda yerini almayı başardı. Gıda güvenliği konusunda yaşanan problemler FSMA uygulamasının hızlanmasına neden oldu. FSMA kendi içerisinde belirli kural ve uygulamalara sahiptir. Temel amaç gıda güvenliğini en iyi şekilde sağlayabilmektir. FSMA’nın temel amacı;

•    Gıda güvenliğine karşı gerekli önlemleri almak,
•    Gıdalara ilişkin güvenlik standartlarını en iyi şekilde korumak,
•    Gıda güvenliği programlarını geliştirmek,
•    Bağımsız belgelendirme firmalarından akreditasyon almak,
•    Gıda ürünlerinde hijyen şartlarını karşılamak.

FSMA gıda konusunda oldukça katı kurallar koymuştur. Lojistik, dağıtım ve paketleme gibi birimler üzerinde de belirli çalışmalar gerçekleştirmektedir.  FSMA’nın açılımı Food Safety Modernization Act’tır.  FSMA ile gıda güvenliği en iyi şekilde sağlanmaktadır. Gıda hijyeni uygulamaları, birimlere göre farklılık gösterebilir. Firmaların ortak bir farkındalığa sahip olması için bu belgeyi alması gerekir.

Üretim faaliyetlerini kontrollü bir şekilde yönetmek için bu belgeyi almak istiyorsanız sizlere yardımcı olabiliriz. Danışmanlık alanında sizlere profesyonel bir şekilde destek verebiliriz. Aşan Danışmanlık firmasına incelediğiniz web sitesinde yer alan whatsapp hattı veya telefon numaraları ile ulaşabilirsiniz.

FSMA Neden Öne Çıkıyor?

Dünya üzerinden insan sayısının artması gıda güvenliğine dair yeni standartların ortaya çıkmasına neden oluyor. Gıdalar için FSMA belgesi en önemli sertifikalardan bir tanesidir. İşletmelerin ilk olarak gıda güvenliğine ve hijyene dikkat etmesi gerekir. FSMA, gıda güvenliğinde ortaya çıkabilecek tehlikelerin önüne geçilmesini sağlar.

FSMA Belgesinin Kapsamına Neler Girer?

FSMA Gıda Güvenliği Yasası 2011’de ABD’de de yürürlüğe girdi. Gıda üretim sürecinin başlangıcından dağıtıma kadar ürünler belirli testlere tabi tutulur.

FSMA Belgelendirme


FSMA Belgesi Kuralları


FSMA hızla yasal bir gereklilik haline geldi. Böylece standartlar oluşturulmaya başlandı. Gıda güvenliği sorunları FSMA taleplerinin artmasına neden oldu. FSMA’nın temel kuralları;

•    Gıdalara karşı ortaya çıkabilecek tehlikelere karşı önlem alınmalı,
•    Gıda güvenliği standartları en iyi şekilde uygulanmalı,
•    Tedarikçilerin gelişmiş uygulamaları sağlamalı,
•    Bağımsız sertifikasyon firmalarından akreditasyon alınmalı,
•    Gıda ürünlerinde hijyen gereksinimi maksimum şekilde karşılanmalıdır.

FSMA, gıda alanında katı kuralları baz alır. Belge konusunda sizlere en iyi desteği sunabiliriz. Uzun zamandır hizmet veren firmamız deneyimi sayesinde yerel ve uluslararası standartlara uyum sağlamanıza yardımcı oluyor. Firmamız kısa süre içinde alanında öncü belgelendirme firmalarından biri olmayı başardı. Kurumsallaşmanın gerekliliklerini yerine getirmeniz için gereken tüm koşulları karşılamanızı sağlıyoruz. FSMA gıda güvenliği konusunda sıfır hata politikası üzerinden hareket ediyoruz. Ekibimizle beraber FSMA Gıda Güvenliği konusunda size profesyonel danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Daha fazla bilgi ve detay için işletmemize telefon numaralarından, whatsapp destek hattından ya da Aşan Danışmanlık Kurumsal Instagram hesabından ulaşabilirsiniz.
 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Global Organik Tekstil Standardı (GOTS)
  Aşan Danışmanlık olarak sizlere ihtiyacınız olan GOTS belgesi ile ilgili tüm detayları bu sayfa içeriğinde aktardık. Aklınıza takılan her türlü soru için uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.
  14.3.2022 12:19:26
 • PVOC Belgesi (Kenya Uygunluk Sertifikası)
  PVOC Belgesi (Kenya Uygunluk Sertifikası) ile alakalı merak ettikleriniz için sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan bize ulaşabilir ve anında tekliflerimizden hızlı bir şekilde yararlanabilirsiniz.
  22.5.2023 13:01:50
 • Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü (YYS)
  Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü (YYS) ile ilgili bu içeriği siz değerli Aşan Danışmanlık ziyaretçileri için hazırladık. Sayfamızdan gerekli tüm bilgilere anında erişebilirsiniz.
  28.2.2022 15:07:44
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?