Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

FSC Belgelendirme

FSC belgelendirme artan çevre kirliliğini önlemek ve insanlardaki çevre bilincinin yükseltilmesini sağlamak için kullanılır. İnsan nüfusunun artması doğal kaynakların azalmasına neden oluyor. Ormanların azalmasını kontrol altına almak için belirli çalışmaların yapılması gerekir. Orman yönetimi bu konuda önleyici çalışmaları içerisinde bulundurur. Ormanların iyi yönetimini sağlamak için mutlaka kontrollü bir şekilde hareket etmek gerekir. Aşan Danışmanlık ile FSC belgelendirme hizmeti çok rahat. Kısa süre içerisinde ihtiyacınız olan belgeye sahip olabilmek için bize ulaşın.

Ormanlarla ilgili ilk çalışma 1990 yılında Amerika’da yapıldı. Orman Yönetim Konseyi bu çalışma ile kuruldu. Bu kuruluşun amacı;

•    Dünyada kabul edilen çevre standartlarına uymak,
•    Orman alanlarının gelişmesi için politikalar geliştirmek,
•    Orman ürünlerinin izlenebilirliğini incelemek,
•    Son tüketicilere markalama konusunda destek vermektir.

Yetersiz ve uygun olmayan orman ürünlerinin sağlıklı bir şekilde kullanılması bu belge üzerinden tamamlanır. Ormanların sürdürülebilirliğinin azalması doğal kaynakların tehlikeye girmesine neden olabilir. İnsanların bu konuda mutlaka duyarlı olması gerekir. Sertifika ile beraber ormandan gelen kereste ürünlerinin güvenilir ve sürdürülebilir hale getirilmesi amaçlanıyor. FSC standartlarını firmaların mutlaka başarılı şekilde uygulaması gerekir.

FSC Belgelendirme Hizmeti


Orman Yönetim Konseyi tarafından belirlenen standartları uygulamak isteyenler bu belgeyi alması gerekir. Başvuru sonrasında FSC Belgelendirme süreci başlayacaktır. Başvuru gerçekleştirmeden önce yetkili bir sertifikasyon firmasından destek alabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti ile beraber sertifikasyon kapsamındaki hazırlıkları başarılı şekilde tamamlayabilirsiniz.

FSC Belgesi, beş yıllığına düzenlenir. İlk yıl sertifikasyon denetimi gerçekleştirilir. Diğer yıllarda ise belirli dönemlerde denetimler gerçekleştirilir. Belgelendirme konusunda uzun zamandır danışmanlık desteği veren firmamız tecrübeli kadrosu ile yanınızda oluyor.
 

FSC Belgesi Almanın Faydaları


Uluslararası sertifikalardan biri olan FSC sertifikasına sahip olduğunuz zaman;

•    Firmalar güvenilirliğini arttırır,
•    Çevresel korumalara daha fazla önem verir,
•    Firmanın saygınlık kazanması sağlanır,
•    Farklı pazarlara kolayca girebilir,
•    Ekonomik olarak yüksek kazançlar elde edebilir,
•    Rekabet konusunda destek olur,
•    İklim değişikliğine karşı etkin mücadele eder,
•    Yasalara uygun şekilde hareket eder.

FSC belgesi ile ilgili profesyonel destek almak isterseniz internet adresimiz üzerinden sizlere destek verebiliriz.
 

Hangi Ürün Bileşenleri Sertifikalandırılmalıdır?


Ürün içerisinde orman kaynaklı bileşenler çıktığı zaman fonksiyonellik kaybediliyorsa mutlaka belgelendirme desteği almak gerekir. Orman kaynaklı bileşenler FSC kontrolü altına işlenir. Kontrolde paketleme işlemleri de dahildir. Bu kapsamda, üretici hem paketi hem de paketin içindekini farklı şekillerde sertifikalı hale getirebilir. Fakat sertifikada asıl konu ürün hammaddesidir. Belgelendirme konusunda gelişmiş çözümlerimizi buradan sunabiliriz. Amacımız müşterilerimize en doğru belgelendirme desteğini verebilmektedir.

Belgelendirme konusunda aradığınız kaliteli çözümleri dilediğiniz zaman elinizin altına getirebiliriz. Bu konuda gözetim ve muayene ihtiyaçlarımızdan yararlanabilirsiniz. Uygunluk değerlendirme hizmetleri konusunda bağımsız şekilde hareket ediyoruz. Bu konuda kendi kurumsal kimliğimiz altında hareket ediyoruz. FSC belgelendirme konusunda merak ettiklerinizin tamamını sitemizde bulabilirsiniz. Belgelendirme alanında gelişmiş çözümlerimizle sizleri bekliyor. Her zaman en iyi hizmeti vermek için çalışmalarını sürdüren firmamız farklı belgelendirme sistemleri konusunda da hizmet verebiliyor.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Küresel Tedarik Zinciri Nedir?
  Yaşanan bir çok olumsuz durum karşısında tedarik zinciri son senelerde büyük bir kaos içerisine girdi. Aşan Danışmanlık olarak sizlere bugün Küresel Tedarik Zinciri Nedir? konusunu aktaracak ve bazı önemli detayları paylaşacağız.
  8.9.2022 11:07:23
 • Polis ve Asker Koruma Kıyafetleri Test Standartları
  Polis ve Asker Koruma Kıyafetleri Test Standartları - Savunma Sanayi Ürün Testleri ile alakalı ihtiyacınız olan bilginin tümüne bu içerik aracılığıyla erişebilir ve hemen firmamızdan uzman desteği alabilirsiniz.
  7.11.2022 12:46:38
 • MEB Okulları İçin ISO Belgesi
  MEB Okulları İçin ISO Belgesi - Belgelendirme Hizmetleri ve danışmanlık faaliyetleri için Aşan Danışmanlık sizlere 1 telefon kadar yakın! Tüm Türkiye´de ihtiyacınız olan belgeyi Aşan Danışmanlık size sağlasın.
  17.5.2024 08:47:51
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp