Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Federal İnsektisit, Fungisit ve Rodentisit Yasası (FIFRA) Kaydı

Federal İnsektisit, Fungisit ve Rodentisit Yasası (FIFRA) Kaydı ile ilgili siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırlanan bu içeriğimizi hemen inceleyebilir ve danışmanlık hizmetleri için bizi arayabilirsiniz.

Amerika´da yer alan pestisit ürünler FIFRA yasasıyla kayıt ve etiketleme gereksinimlerine dahil olmaktadır. Tüm yerel yasalara uygun olarak üretilecek olan ürün grubu için uzmanlarımız hizmet vermektedir. Pazar yerlerinde satışa sunulacak olan tüm ürünlerin ilgili politikalara uyması gerekmetkedir. Amerika´da bulunan müşteri portföyünün satın alacakları ürünlerin yerel anlamdaki tüm yasalara, yönetmeliklere uyması gerekir. ABD çevre koruma teşklilatının düzenlediği dezenfektan ürünleri, sanitize ediciler, diğer gruptaki antimikrobiyal ürünlerin tamamı FDA tarafından düzenlenmiş olan el dezenfektanlarının, insanlığın vücudunda yer alan mikropları öldürdüğü iddia edilen tüm ürünler için geçerlidir.

Bir çok mikroba karşı etkisi büyük olan ve ülkemizde de üretim tesislerinin çok fazla olduğu haşere ilaçları, pestisitler, dezenfektanlar vb.. ürünlerin etkisinin kanıtlanmış olması gerekir. Kaydı bulunmayan ürünlerin bir çok platformdan kaldırılması gerekir. Ülkeye de hiçbir şekilde giriş yapamayacaktır. Amerika´da wish´te yer alan satıcılar tarafından listelenecek olan tüm pestisit ürünleri, dezenfektanlar ve benzer ürünler şu şartları sağlamak zorundadırlar.

En az 6 punto büyüklüğünde yazılmış ve aşağıdaki bilgileri içeren İngilizce bir etiket taşımak,Geçerli EPA kayıt no,Geçerli EPA üretici kuruluş no, Üretici, kayıtlı kişi veya adına üretim yapılan şirketin adı ve adresi, Net içerik , Aktif bileşenlerin tanımı ve yüzdelerini açıklayan içerik beyanı, Tehlike ve tedbir beyanları gerekmektedir.

Federal İnsektisit, Fungisit ve Rodentisit Yasası (FIFRA) KaydıFederal İnsektisit, Mantar İlacı ve Kemirgen İlacı Yasası kapsamına hakim olan uzman danışmanlarımız ile sizlerin yanındayız. Kayıt işlemlerine hakim olan uzmanlarımız ile Türkiye´de bulunan tüm üreticilerin, tüm fabrikaların hizmetindeyiz. EPA onaylı olan kayıtların elde edilmesinin ardından ürünlerin üreticileri yada distribütörleri bu kaydı almak zorundadır.

Aşan Danışmanlık sizlere FIFRA KAYIT DANIŞMANLIĞI hizmeti verebilmektedir.

Aklınıza takılan tüm FIFRA ile alakalı sorular için canlı destek hattımızdan müşteri temsilcilerimiz ile görüşme yapabilirsiniz.

EPA Kaydından hariç tutulan (ancak diğer FIFRA gereksinimlerine tabi) Pestisit Ürünleri Nelerdir?

Pestisit Cihazları´nı ele aldığımızda bu alanda zararlıları tuzaklara düşürmek ile ilgili, yok etmek ile alakalı, püskürtmek yada zararı azaltmak için kullanılan ürünlerin tamamı FIFRA kapsamında pestisit cihazlar olarak anılır. Bu cihazların kendine has etiketlemesi ve FIFRA denetlemesi bulunur. Bu kategoride yer alan ürünler için en iyi danışmanlıkları firmamızdan alabilirsiniz. Bu kategorideki ürün gruplarına örnek vermek gerekirse, su filtreleri, hava filtreleri, fare kapanları, sinek kağıtları, ses jeneratörleri, ozon jeneratörleri diyebiliriz.

İşlenmiş maddeler olarak anılan ürünlerde ise halk sağlığı ile alakalı iddia sunmayan ürünler ele alınır. Bunlar kayıtlı antimikrobiyal vir pestisit içermiş olan ve halk sağlığı ile alakalı bir iddiası bulunmayan virüs önlemeye yaradığını yada spesifik bazı bakterilere, bazı mantar oluşumuna karşı iddia içermeyen ürünlerdir diyebiliriz. Bu alandaki işlenmiş maddeler konusunu baz alan ürün grupları için FIFRA Danışmanlığı almak istediğinizde bizi arayabilirsiniz.

Son olarak Minimum Riskli Pestisitler başlığı karşımıza çıkmaktadır. Burada aktif, inert içerikler listesinde özel olan tüm detaylar yer alır. Etiketleme ve bazı diğer gereksinimleri karşılayacak olan pestisit ürünleri ile alakalı bizden bilgi almanız önerilir.

Federal İnsektisit, Fungisit ve Rodentisit Yasası (FIFRA) Kaydı ile alakalı merak edilen tüm hususlar için uzmanlarımızdan bilgi talep edin. Türkiye´nin hemen her ilinde uzman danışmanlarımız ile kısa süre içerisinde ürünlerinizi ABD pazarına hazır hale getiriyoruz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 16949 Danışmanlığı
  Türkiye´nin en iyi eğitmenlerinin de yer aldığı Aşan Danışmanlık´ta sizler için ISO 16949 Danışmanlığı hizmeti sağlanmaktadır, en uygun fiyatlardan hemen bizden hizmet alabilirsiniz.
  4.3.2024 13:19:00
 • Gümrük Birliği EAC Belgesi
  Gümrük Birliği EAC Belgesi edinmek isteyenler için Aşan Danışmanlık Tüm Türkiye´de sizlere hizmet vermek için uzman kadrosu ile hizmetlerini sunmaktadır.
  9.6.2023 18:31:16
 • ISO 27001 Belgelendirme
  Aşan Danışmanlık olarak sizlere ISO 27001 Belgelendirme Hizmetleri alanında en iyi seçenekleri sunmaktayız. Bilgi güvenliği ile alakalı bu yönetim sistemi belgesi için hemen sitemizi inceleyin.
  25.2.2022 13:52:40
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp