Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

FDA Nedir?

Türkçe açılımı Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi olarak ifade edilebilen FDA, ABD Sağlık Bakanlığını bağlı bir kuruluştur. Uluslararası platformlarda geçerliliği olan bu kurum kozmetik ürünleri, veteriner aletleri, radyasyon yayan aletler, medikal araçlar, kan ürünler, biyolojik medikal ürünler, ilaç, diyet eklentileri, gıda gibi pek çok kategoride denetleme merciidir. Pek çok alanda karşımıza çıkan FDA Nedir? Sorusunun tam olarak cevabı dünya genelinde kabul gören en saygın kurumların başında gelir. 110 yıllık köklü bir geçmişe sahiptir. Bu kurumun ana hedefi yaşam ve sağlık için gerekli ürünlerin en yüksek kalitede sağlanmasıdır. Kurum kapsamlı ve bilimsel araştırmalar yaparak kamuoyuna sunar. Tıbbi Cihazlar ve Radyoloji Araştırma merkezi, Gıda Sağlığı ve Beslenme Merkezi, İlaç Değerlendirme ve Araştırma merkezi şeklinde 9 alt birimi bulunur.

Aşan Danışmanlık olarak ABD´de ürün satışının rahat bir şekilde yapılabilmesi için ihtiyaç duyulan bu belgeye başvuru aşamalarında ekiplerimizle sizin hizmetinizdeyiz. Hemen sitemizde yer alan numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

FDA Onaylı Ne Demek?


Herhangi bir alanda kurumdan onay olan kategoriler gerekli araştırmalardan geçmiş, vaad edilen sonuçları sağlayabilen aynı zamanda sağlığa karşı herhangi bir sakıncası olmayan olarak anlaşılabilir. Örneğin bir lazer cihazının FDA onayı alması şu başlıklarda test edildiğini gösterir:

•    Üretim koşullarının sağlığa uygunluğu
•    Vaad ettiği etkiyi sağladığı
•    Hedeflenen sonucu sağlarken çevre dokulara zarar vermediği
•    Hedeflenen etkiyi vaad edilen sürede korunduğu
•    İleride beklenmeyen yan etkiler göstermediği

Bu tip bir tıbbi cihazın onay alabilmesi için 5 yıllık sonuçlar gözlemlenmektedir. FDA onayı olmayan kategorilerde güvenlik, sağlık alanlarında olası riskler sorgulanmalıdır.

FDA Onaylı Ne Demek?

İlgili Belgeyi alabilmek için başvuru aşamalarının tamamına hakim olan uzmanlarımız ile hizmetlerimizi sunmaktayız.
 

FDA Belgesi Nasıl Alınır?


Bu belgenin alımım için çeşitli raporlama çalışmaları, dökümantasyon, farklı prosedürler ve online işlemler hakkında bilgi sahibi olmak gereklidir. Süreç uzun ve detaylı olduğu için firmamız deneyimi ve bu alandaki tam yetkisi ile sorunsuz destekler sunmaktadır. Bu alanda FDA Nedir? Cevabını arayan işletmeler için profesyonel çalışmalar yapmaktayız. Hem belgelendirme hem de onay sürecinin tutarlı, doğru, şeffaf, hızlı bir şekilde yürüterek tüm aşamaları an be an takip etmekteyiz. En küçük sorunların oluşmasına fırsat vermeden süreci tamamlamaktayız. FDA Belgesi için başvurular yaparken şu adımları takip ediyoruz:

•    Ürün bildirimleri yapmak
•    İstenilen dokümanları hazırlamak
•    Olası aksaklıklara etkin ve hızlı çözümler üretmek
Müşterilerimiz kompleks süreçlerle uğraşmak yerine en kısa sürede onay belgesine sahip olabiliyor.
 

FDA Belgesi Neden Önemli?


Yasal bir izin niteliği taşıyan bu belge farklı ölçekteki her işletme için önemlidir. Satış potansiyelinin ve tercih edilme oranınızın artması sağlanabilir. Bu belgenin olması tüketicilere güven telkin eder. Bu şekilde müşteri kitleniz artar. En önemli avantajı pazarlama alanında olacaktır. Tanıtım ve reklam çalışmalarında FDA belgeniz olması ile uluslararası platformlarda geçerli bir referans elde etmiş olabilirsiniz. Hizmet ve ürünlerinizde olası riskleri bertaraf edebilir ve müşteri bağımlılığını artırabilirsiniz.

İşletmenizin hizmet ve ürünlerinin global pazarlarda rekabet edecek düzeyde olabilmesi bu belge gibi uluslararası düzeyde standartlara ve sertifikalara uyum sağlaması ile doğru orantılı olacaktır. Firmamız belgelendirme ve sertifikasyon süreçlerinde her türlü ihtiyacınıza birebir çözümler sunarak, hedeflerinize ulaşmanızı sağlar.

Aklınıza takılan hususların tamamı için AŞAN DANIŞMANLIK uzmanlarına sitedeki canlı destek hattından ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Stopper (Kan Stopperi) CE Belgesi
  Stopper (Kan Stopperi) CE Belgesi taleplerinizi hızlı bir süreç dahilinde tamamlamak ve ürününüz için kısa süre içerisinde CE belgesi sahibi olmak adına Aşan Danışmanlık firmasına ulaşabilirsiniz.
  28.10.2022 12:08:24
 • Sanayi Sicil Sertifikası
  Sanayi Sicil Sertifikası ve Yerli Malı Belgesi Müracaatlarınızın en doğru şekilde yapılabilmesi ve başvuruların olumlu bir şekilde sonuçlanabilmesi için Aşan´dan pro destek alın.
  27.2.2023 14:15:04
 • ISO 16949 Danışmanlığı
  Türkiye´nin en iyi eğitmenlerinin de yer aldığı Aşan Danışmanlık´ta sizler için ISO 16949 Danışmanlığı hizmeti sağlanmaktadır, en uygun fiyatlardan hemen bizden hizmet alabilirsiniz.
  4.3.2024 13:19:00
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp