Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Fas Uygunluk Sertifikası

Aşan Danışmanlık´tan Fas Uygunluk Sertifikası alın! Hızlı belgelendirme süreçleri ve işinde uzman eğitmenler ile Türkiye´nin her bölgesinde sizlerin hizmetindeyiz. Fas’a yapılacak, ülkeler arası ürün ticareti süreçlerinde takip ve kontrol amaçlı olarak ihtiyaç duyulan Fas Uygunluk Sertifikası; dünyanın diğer birçok ülkesinde de, farklı kalite standartları ile uygulanmakta olan bir sistemdir. Her ülkenin kendine ait standartları bulunur. bu standartlara aykırı olan ürünlerin ihracatları gümrükten geri çevrilmektedir ve ülkeye girişine izin verilmemektedir. Bu nedenlerden dolayı, açılımı Certificate Of Conformity olan Fas CoC belgesi bölgeye çalışan ihracatçılar için olmazsa olmaz bir şarttır.

Fas Uygunluk Sertifikası Nasıl Alınır?


İhracat ile uğraşan birçok kişi bu ve bunun gibi belgeler ya da sertifikalarla karşılaşmaktadır. Konumuz olan Fas için de bazı bilgiler ve belgeler doğal olarak istenmektedir. Öncelikle CoC sertifikasını almak amacıyla, ithal edilecek tüm ürünlerin testleri yapılmaktadır. Ancak bilinmelidir ki; her ürün için sertifika gerekmeyebilir. Fas Uygunluk Sertifikası içinde bazı ürün grupları ve her ürüne ait ulusal kodlar mevcuttur. Bu kodlara GTIP denir ve bunlar sayesinde araştırma ve işlemler yapılır.

Firmamıza bu ürünlerinizin GTIP kodlarını ilettiğinizde
CoC belgesi ihtiyacı olup olmadığını sizlere söylememiz mümkün olmaktadır. Eğer gerekmiyor ise zaten sorun olmayacak ve rahatlıkla ürünlerinizi gönderebileceksiniz. Ancak gerekirse, bu durumda bir uygunluk belgesi ihtiyacı ortaya çıkacaktır. Bu noktada sizlere, firma olarak uygunluk belgesi alabilmeniz için süreçlerde tam kapsamlı olarak destek olmaktayız. Süreçte bizimle çalışmak istediğinizi belirttiğiniz de, gerekli testler, belge, evrak ve onay sürecinin tüm takibi firmamız profesyonelleri tarafından yapılmakta olup, başarıyla sonuçlanmaktadır.

Fas Uygunluk Belgesi Gerektiren Ürünler Hangileridir?


Fas’a Türkiye’den yapılması durumu olan ihracatlarda, ilgili firmanın sahip olması gereken bir belge bulunmaktadır. Bu belge ile bu ticari işlemlerin gerçekleşmesi sağlanmış olacaktır. Fas’a yapılacak olan ihracatlarda Fas uygunluk belgesi gereksinimi olan ürün türleri; Elektrikli ürünler, yapı malzemeleri, petrol ve gaz yakan aletler, kimyasal ürünler, gıda temaslı ürünler, oyuncaklar, çocuk basketbol ve oyun alanları, mobilya, bebek bezleri, plastik ürünler, ayakkabı, deri ve giyim ürünleri, tekstil, otomotiv yedek parça malzemeleri, motor kaskı ve benzeri kişisel koruma ürünleri olarak sıralanabilir.

Fas Uygunluk Belgesi  İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Fas’a yapılması planlanan neredeyse tüm ihracat ürünlerinde, işlemi yapmak isteyen firmaların Fas kalite standartlarına uygun olduğuna dair bir belgeye, sertifikaya ihtiyacı vardır. Fas uygunluk sertifikası alma süreci için gerekli olan belgeler aşağıdaki gibidir;

?    Ticari fatura belgesi
?    Menşe Şahadetname belgesi
?    Konşimento belgesi
?    Firma tarafından yapıldıysa, sigorta belgesi
?    Yükleme çeki listesi
?    Kalite belgeleri

Bu listelediğimiz belgeler, Fas Uygunluk Sertifikası için gerekli olsa da, ithali gerçekleşecek ürün ve firma ile yapılan sözleşmelerin içeriğine bağlı olarak değişiklikler gösterebilmektedir. Ürünlerinizin gümrüklerde takılmaması ve sorunlar yaşamamanız için firmamız sizler için bu konuda sonuna kadar destek ve danışmanlık vermektedir.

Bölgede uzman danışmanlar ile çalışıyor ve Aşan Danışmanlık bünyesi altında sizlere en iyi hizmetleri sunuyoruz. Merak ettikleriniz ve uygun fiyatlandırma içeren tekliflerimizi incelemek için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Stopper (Kan Stopperi) CE Belgesi
  Stopper (Kan Stopperi) CE Belgesi taleplerinizi hızlı bir süreç dahilinde tamamlamak ve ürününüz için kısa süre içerisinde CE belgesi sahibi olmak adına Aşan Danışmanlık firmasına ulaşabilirsiniz.
  28.10.2022 12:08:24
 • CE İşareti (CE Belgesi) Faydaları
  CE işareti (CE Belgesi) malların teknik mevzuat uyumuna uygun olmasını ifade etmektedir. AB gereklerine uygun olduğunu ifade eden bir belge olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu standardı taşıdığını ifade etmesinden dolayı son derece önemli
  14.7.2023 13:12:03
 • Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü (YYS)
  Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü (YYS) ile ilgili bu içeriği siz değerli Aşan Danışmanlık ziyaretçileri için hazırladık. Sayfamızdan gerekli tüm bilgilere anında erişebilirsiniz.
  28.2.2022 15:07:44
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp