Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Fas CoC Belgesi

Aşan Danışmanlık ile Fas CoC Belgesi almak çok kolay! En uygun fiyatlardan ihtiyacınız olan uygunluk belgelerine sahip olmak için sitemizdeki numaralardan bize ulaşın.

Firmamız bünyesinde hizmeti verilen danışmanlıklardan biri de, Fas CoC Belgesi almanız için yapılan danışmanlıktır. Fas’a yapılacak olan ihracatlarınız sürecinde ihtiyacınız olacak belgenin adı CoC belgesidir. Açılımı Certificate Of Conformity olan belgesini alma sürecini başlatabilmek için gerekli olan temel belgeler; proforma fatura, ürünlerinize ait görsel ve test raporlarıdır.

Bu belgelerin tamamlanmasını takiben, dosyanız oluşturulmuş olur. Onaylanması sürecinden sonra da, gözetim amaçlı bir denetim uzmanı, fiziki olarak denetim amaçlı olarak firmanızı ziyaret eder. Bu ziyarette, ürün lerin denetimi ve kontrolü, depo, stok saha denetimi, personel denetimi ve daha birçok detay konu hakkında inceleme ve denetimler gerçekleşir.

Ürünlerin üstünde daha önceden belirtilen markalamalar var ise yükleme onayınız verilecektir. Son olarak paket listesi ve final faturasını da ilettiğinizde belgeniz aktif olarak yayınlanmış olacaktır. Fas CoC belgesi kağıda baskı şeklinde yayına alınır ve kargo ile tarafınıza gönderilir. Bütün ürünlerde bu belgeye mecburiyet yoktur.

Özet olarak;
Fas CoC belgesi, ülkeler arası olan ürün alışverişlerinde takip ve kontrol için talep edilmektedir. Her ülke gibi Fas’ta ülkesi topraklarına uygun olan belli kriterlere sahip ürünleri topraklarına sokmayı tercih etmektedir. Belirli standartları vardır ve buna uygun olan ürünleri ülkesine almaktadır. Bu süreçte, Fas CoC belgesi sahibi olmak önemli bir alışveriş şartı oluşturmaktadır.


CoC Belgesi Nedir Ve Neden Gereklidir?


Belgenin en temel tanımı uygunluk belgesi olmasıdır. Dünya geneli için milyonlarca hektar orman alanı direkt olarak FSC Orman yönetmeliğine bağlıdır. Doğal olarak CoC Belgesi de kapsam olarak FSC belgeleri arasına girmektedir. Uygunluk belgesinin verilme amacı; satın alımı yapılan orman ürünleri için, bunu gerçekleştiren ülkenin yasal prosedürlerine uygunluk sağlaması, çevre dengesi sağlığına uygunluk sağlaması ve risk oluşturmaması gibi konulara yönelik olmasıdır. Bu koşulların sağlanması halinde sertifika verilebilmektedir.

Yasal olarak bakıldığında ise CoC belgesi almak temel bir zorunluluktur. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada geçerliliği olan bir belgedir. En temel amacı ise; dünya üstünde yer alan milyonlarca hektar alanın koruyabilmektir.

CoC Belgesinin Firmalara Sağladığı Yararlar Nelerdir?


CoC belgesine sahip olmanın firmalara sağladığı birçok fayda bulunmaktadır. Bu faydalar aşağıdaki gibi özetlenebilir;

* Firmanın sektör içinde kendini bir nevi ispat etmesi ve prestij kazanmasını sağlar.
* Firmaların daha geniş bir yelpazede müşteriye ulaşmasına zemin oluşturur.
* Personel kalitesini artırarak, firmanızın uluslararası olarak ürün satışları yapması konusunda bir nevi altyapı oluşturur.
* Neredeyse tüm orman ürünlerinde pratik üretim olmasını sağlar.
* Firmanızda daha fazla özgüven ve motivasyon oluşumu sağlar.
* Ürünlerinizin çok daha hızlı ve pratik bir şekilde pazarlanmasını destekler.

Firmanızın CoC belgesi alması, özellikle de Fas CoC belgesi alması yapılacak tüm Fas ticari ilişkilerinde ihtiyaç duyacağınız, işinizi kolaylaştıracak bir belge olacaktır.

Aşan Danışmanlık sayesinde sertifikalarınızı güvenle alabilirsiniz. En hızlı ve ekonomik fiyatlar ile Fas ülkesine ihracat yapacak olanlar için ihtiyaç duyulan belgelere erişebilmek, teklif alabilmek için web sitesinde yer alan telefon numarasını arayabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Kapasite Raporu Danışmanlığı
  Aşan Danışmanlık´tan alacağınzı Kapasite Raporu Danışmanlığı sayesinde kısa süre içerisinde ihtiyacınız olan belgelere sahip olur ve daha hızlı işinize adapte olabilirsiniz.
  10.4.2023 16:03:18
 • Energy Star Belgesi
  Energy Star Belgesi ile alakalı bir çok detaya Aşan Danışmanlık firmasının sizler için hazırladığı bu içerikten erişebilir ve aklınıza takılan tüm hususlar için hemen firma müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.
  20.10.2022 11:53:53
 • Ecovero Belgesi
  Aşan Danışmanlık´ta ihtiyacınız olan Ecovero Belgesi ile alakalı bilgilerin tamamı mevcut. Bir çok ISO Sertifikası ve sürdürülebililrlik danışmanlığı için firmamıza ulaşabilirsiniz.
  3.5.2024 10:56:49
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp