Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Exproof Ekipman Uygunluğu

Zamanında Teslim Exproof Ürün ve Exproof Ekipman Uygunluğu ile alakalı tüm detaylara Aşan Danışmanlık kurumsal sitesinden ulaşmanız mümkün, müşteri temsilcilerimiz daima sizlerin hizmetinde.. Exproof ekipman uyumluluk programı iş yerindeki exproof cihazların gerekli koşulları sağlayıp sağlamadığını inceler. Kapsam içerisinde ekipmanların EN 60079-14 ve EN 60079-17 standartlara uygun olup olmadığı değerlendirilir.

Exproof ekipman uygunluğu nedir? Exproof cihazlar patlayıcı ortamlarda kullanılmaya müsait ekipmanlardır. Bu ekipmanlar kıvılcım oluşumunun önüne geçmektedir. Bir ekipman exproof özelliğe sahipse üzerinde işaret bulunur. Exproof özelliğe sahip olan ekipmanların yalıtkanlık durumu yüksek seviyededir. Ekipmanlarda iklim koşullarından, kullanıcı kaynaklı ya da zamanla yalıtkanlık durumu azalmaktadır. Bu yüzde exproof makine ürünleri düzenli aralıklarla kontrol yapılması gerekir. İşletmenizde yer alan exproof ekipmanların montaj veya bakım uygulamalar nedeniyle cihazların “exproof” özelliği yitirilebiliyor. Bu yüzden periyodik olarak bu cihazların kontrol edilmesi gerekir. Firmamız uzman kadromuzla exproof cihazların mevcut durumlarını inceler. İnceleme sonrasında ATEX direktifleri ve ilgili standart gerekliliklerini yerine getirip getirmediği konusunda destek verebiliriz.

Uzun senelerdir Aşan Danışmanlık ve Belgelendirme hizmetleri olarak alanında uzman bir ekip ile faaliyetlerimizi size sunuyoruz. Detaylı bilgi edinmek ve en uygun fiyatlardan hizmet almak için bizi arayabilirsiniz.
 

ATEX Uygunluk Raporu Nedir?


Üretim alanlarında birçok elektrikli ekipman bulunur. Kullanılacak ekipmanların ex-proof özelliklerinin bulundukları tehlikeli bölgelere uyumlu olmaları gerekir. Exproof özellikleri sayesinde bu cihazlar özellikleri muhafaza edebilir. Ekipmanların ex-proof özelliklerine uygun kablolama ve borulama elemanları kullanılması gerekir. Exproof standardizasyonu patlayıcı ortamlarda yer alan cihazların gerekli standartları karşıladığını gösterir.
 

Exproof Ekipmanların Mevzuatımızdaki Yeri Nedir?


Patlayıcı, parlayıcı ve yanıcı nitelikteki birçok madde ciddi sonuçlara neden olabilir. Patlayıcı ortam oluşması için belirli koşulların sağlanması gerekir. Exproof bu koşulların önüne geçilmesini sağlar. Exproof malzemeler patlayıcı ortam oluşma ihtimalini en düşük seviyeye getirir. Alanlarda patlayıcı ortam oluştuktan sonra ekipmandan kaynaklı kıvılcım çıkmasının önüne geçilir. Türkiye’nin de üye olduğu Gümrük birliği kanunu kapsamında belirli standartlara uyması zorunludur. Her ortama göre farklı ekipman özellikleri belirtilmiştir. Kömür ocakları ya da farklı alanlarda ekipmanlar özenle tasarlanmıştır. Bu belgeyi alan cihazların sahip olduğu özelliklerinde açık bir şekilde belirtilmesi gerekir. Günümüzde bu alanda üretim gerçekleştiren her işletmenin istenilen özellikleri karşılaması gerekir. Gerekli sertifika desteğinden yararlanmak için bu alanda uzman firmalardan destek almanız gerekir. Paylayıcı ortamlarda problem çıkarabilecek ürünleri denetimini sizler için yapabiliriz. Patlayıcı alanlarda kullanılacak ekipmanların kendi mevzuatına uyumlu olması gerekir. Böylece olası problem en aza indirilecektir.

ATEX Uygunluk Raporu

Türkiye´nin öncü belgelendirme kurumu Aşan Danışmanlık´tan profesyonel destek alın. Uzman kadromuz ve profesyonelliğimiz ile ihtiyacınız olanı kısa sürede size sunuyoruz.

Sektör ve firma büyüklüğü ayrımı güncel belgelendirme desteğini sizlere sunuyoruz. Belgelendirme alanında kadroya ve tecrübeli eğitmenlere sahip olan ekiplerimiz güncel çözümlerini sizler için sunmaya devam ediyor. İşletmelerin taleplerine kısa sürede yanıt vererek sağlıklı çalışma alanları sunuyoruz.  Belgelendirme kurumumuz kalite yönetim standartlarına uygun şekilde hareket ediyor. Patlayıcı alanlarda hizmet veren firmaların standart gereksinimlere uygun şekilde hareket etmesi için çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin en çok tercih edilen belgelendirme firması olarak yanınızdayız. Exproof ekipman uygunluğu ve diğer uygulamalar için bizleri arayabilirsiniz. İnternet adresimizde belgelendirme alanında çalışmalarımızı sizler için sunabiliriz.

Yangın sektörü belgelendirme hizmetleir kapsmamına hakim, bu alanda sayısız projede imzası bulunan Aşan Danışmanlık sizlere 1 telefon kadar yakın. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Yakıt Peleti ve Briket İhracatı Belgeleri
  Yakıt Peleti ve Briket İhracatı Belgeleri konusunda ihtiyacınız olan belgeleri bilmiyor musunuz? İmal edeceğiniz ürünlerin Avrupa´ya sorunsuz ulaşması ve satışının yapılması için gerekli tüm bilgiler Aşan´da..
  7.10.2022 10:31:42
 • GRI Raporlama Hizmeti
  Aşan Danışmanlık´tan edineceğiniz GRI Raporlama Hizmeti ile farkedilir olun! Türkiye´nin önde gelen danışmanları ile hizmetlerimizi size sunuyoruz.
  9.2.2024 15:53:12
 • ISO 50001 Zorunluluğu
  ISO 50001 Zorunluluğu ile alakalı bilgilendirmelerin yer aldığı bu içeriği inceleyebilir ve en uygun fiyatlardan teklif almak üzere Aşan Danışmanlık firmamıza sitedeki numaralardan ulaşabilirsiniz.
  16.10.2023 11:15:53
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp