Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Exproof Atex Sertifikası Nedir?

Aşan Danışmanlık bilgilendirmeye devam ediyor. Exproof Atex Sertifikası Nedir? sorusunun geniş kapsamlı yanıtı ve önemli bilgiler için hemen bu içeriğimize göz atın. Patlayıcı madde içeren ortamlar da kullanılan teçhizat ve sistemleri kapsamına alan Exproff alınası zorunlu belgelerden bir tanesidir.

Exproof Atex sertifikası nedir? AB ülkelerinde Exproof Atex sertifikasını kullanılması gerekir. Exproof belgesi alan ürünün patlama tehlikesi bulunmadığını gösterir. Exproof sertifikası kullanılacak elektrikli ürünlerin ihracat veya ithalat yapılacak firmanın önünü açacaktır. Exproof sertifikasının çıkarılması için 15-30 iş günü gerekir. Bu sertifika verilirken uzun süren bir araştırma yapılır. Sertifika sahibi ürünler patlama riskini sıfıra indirecektir.

Atex sertifikalandırma süreçleri hakkında profesyonel hizmet için Aşan Danışmanlık´ın alanında uzman danışman kadrosundan hemen hizmet alın.

Exproof Atex Sertifikası Değerlendirme Süreci


ATEX sertifikası ayrıca parlayıcı ve kolay yanma özelliğine sahip ürünler için de geçerlidir. Bu ürünlerin üretimini yapan işletmeler ATEX sertifikası almak için belgelendirme kuruluşlarından yararlanıyor. ATEX uluslararası düzeyde geçerliliği olan sertifikalardan bir tanesidir. Bu ürünlerin üzerinde ayrıca CE işareti bulunur.

CE işareti kalite standartlarından bir tanesidir. Sertifika için mevzuatları yerine getirmeniz durumunda ürünlerinizde CE işareti eklenecektir. Bununla beraber ürünlerin üzerinde tozlu ya da gazlı ortamda nasıl kullanılması gerektiği hakkında da açıklama yer alacaktır. Bununla beraber ortama ait sıcaklık değeri de eksiksiz şekilde yazılmalıdır. ATEX değerlendirme süreçlerinde teknik dosya detaylı şekilde hazırlanır. İşletmelerin üretim tesislerinde belirtilen kriterlere tam anlamıyla uyum sağlamak gerekir. Aksi durumda işletmeler ciddi zararlar görebiliyor.
 

Exproof Atex Sertifikası Türleri


Exproof Atex sertifikası iki adet direktiften meydana geliyor. Atex 95 ekipman direktifi patlama ihtimali olan ortamlar için koruyucu sistemleri içerisine alır. Atex 137 ise patlayıcı ortamlarda bulunan işçilerin sağlık ve güvenlik açısından korunmaları için kurulan sistemi içerisine alır. Belgelendirme alanında çalışmalarını sürdüren firmamız en uygun belge desteğini sizlere sunuyor. Bu alanda uzman kadromuzla sizlere yardımcı olabiliriz. Alanında yetkin ekiplerimizle beraber Türkiye’nin en güvenilir akredite kurumu olarak çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Exproof Atex Sertifikası


Exproof Atex Sertifikasının Temel Amaçları Nedir?


Exproof Atex sertifikası yönetmelik kapsamın da bulunan teçhizat ve malzemelerin ve bu malzemelerin koruyuculuğunu belirler. Bu sertifika ile beraber problemler en aza indirilir. Uygunluk belgesi alan ürünler piyasaya arz edilir. Bu prosedürler konusunda gerekli desteği almak isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Atex sertifikasını sizlere en iyi şekilde sunabiliriz. Bu sertifika patlama riski bulunan mekanlar için geçerlidir. Patlama risklerini en aza indirmek için sertifikanın alınması gerekir. Üretim şirketlerine özel sertifika desteğinden hemen yararlanabilirsiniz. Patlayıcı ortamlara uyum gösteren sertifika türlerimize göz atabilirsiniz. Atex sertifikası için gerekli koşulları sağlayanlar gerekli yardımdan yararlanabiliyor. Exproof Atex sertifikası nedir? sorusuna bu şekilde yanıt verebiliriz. Firmamız kurulduğu tarihten itibaren uluslararası üretici firmalara sertifika desteği verebiliyor. Türkiye’nin en büyük üretici firmalarına uzman kadromuzla hizmet veriyoruz. Bizlerle iletişime geçerek sertifika alanında en uygun çözümlerimizden yararlanabilirsiniz. Atex sertifikası için tüm detayları sitemizde bulabilirsiniz. Güncel sertifika çalışmalarımız beklentilere yanıt verebiliriz.

Aşan Danışmanlık´a ait numaralardan, email adresinden ve whatsapp hattından hemen bilgi alabilirsiniz. En uygun teklifleri ve eğitimleri sizlere sunacak olan ekibimizle hizmet vermeye devam ediyoruz. Daha fazla bilgi ve detay için hemen bizi arayabilirsiniz.
 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Helal Belgelendirme Başvurusu
  Helal Belgelendirme Başvurusu için Aşan Danışmanlık işletmesi en doğru yer olacaktır. Sitemizde yer alan telefon numaramızı hemen arayarak en uygun teklifleri alabilirsiniz.
  24.7.2023 10:36:36
 • Polis ve Asker Koruma Kıyafetleri Test Standartları
  Polis ve Asker Koruma Kıyafetleri Test Standartları - Savunma Sanayi Ürün Testleri ile alakalı ihtiyacınız olan bilginin tümüne bu içerik aracılığıyla erişebilir ve hemen firmamızdan uzman desteği alabilirsiniz.
  7.11.2022 12:46:38
 • ISO 28000 Sertifikası Nasıl Alınır?
  Aşan Danışmanlık ile en hızlı belgelendirme süreçlerinden geçin! ISO 28000 Sertifikası Nasıl Alınır? sorusunun detaylı yanıtı ve teklif formaları ile kurumsal sitemiz aracılığıyla sizlere ulaşmaktayız.
  13.2.2023 11:34:10
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp