Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 20 34
info@asandanismanlik.com

ENEC Belgesi

Firmamızın sizler için sunduğu ENEC Belgesi hizmeti ile başta elektrikli ürünlerin güvenliği olmak üzere, Avrupa’ da uygulanan tüm güvenlik standartlarına uyum üretim yapıldığının gösterilmesi ve kanıtlanması olarak adlandırılabilir. İlgili belge ile üretilen elektrikli ürünlerin Avrupa pazarında yer alması olası olarak düşünülebilir. Tamamen standart odaklı olan bu belgeyi firmamıza başvurarak uzman ekiplerimiz ile süreci yöneterek sizler de alabilirsiniz.

Bu kapsamda bizlere başvurduğunuzda ekiplerimiz sizler için gerekli denetimleri gerçekleştirmekte ve eksiklerinizi tespit etmektedir. Ardından eksiklerin tamamlanması için sizlere yol göstermekte ve işlemlerin sonucunda da firmamız belgelendirme yaparak, Avrupa için elektronik satışı yapabilmenizi kolaylaştırmaktadır.

ENEC Belgesi Nedir?


Firmamız tarafından belgelendirilmesi sağlanan bir diğer belge olan ENEC nedir? Genel bir tanım yapacak olursak, Avrupa Elektrik Normları Belgelendirme olarak Türkçe çevirisini yapabilirsiz. İlgili belge temin edildiğinde satışını gerçekleştirdiğiniz elektronik ürünlerinizde Avrupa standartlarına uygunluğunun sağlandığını temsil eden bir işaret bulunmaktadır. Bu kapsamda belgenin verilmesi için gerekli testlerin de ulusal laboratuarlarda gerçekleştirildiğini de belirtebiliriz.

İlgili işaret Avrupa pazarına giren ürünlerinizin yüksek kalitede olduğunu göstermektedir ve bu kapsamda da güvenlik olarak da standartlar ile uyumlu olduğu bilinmektedir. Firmamız tarafından da belgelendirilmesi gerçekleştirilen bu belge tüm aydınlatma ürünleri, elektronik aletler,  armatürler, LED sürücüler için geçerli olmaktadır.

Bu kapsamda eğer ürünlerinizi Avrupa pazarına açmak istiyorsanız ENEC belgesi olan firmalar arasında yerinizi almalısınız. Aksi takdirde hem ürünlerinizin standartlara uymaması ile ilgili olarak hem de pazara açılamamak ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

ENEC Belgesi Kapsamı Nedir?

Firmamızın belgelendirmesini gerçekleştirdiği ENEC, genel olarak elektronik aletleri ve aydınlatma ürünlerini kapsamaktadır. Bu anlamda ilgili standart ürünlerden bahsedecek olursak şunları söyleyebiliriz;

1.    Ev elektronikleri
2.    Ev aletleri için anahtarlar
3.    Güvenlik için kullanılan transformatörler
4.    Armatürler
5.    Güç kaynakları ve ilgili birimleri
6.    Bağlama elemanları ve filtreler
7.    Bilgilendirme teknolojileri ekipmanları
8.    Otomatik kontrol panelleri

Genel olarak ilgili ürünler yukarıda bahsettiklerimiz kapsamına girmektedir. Sadece başlık olarak belirttiğimiz ürünlerin içeriklerinde pek çok alt dal da bulunmaktadır. Bu kapsamda da ENEC Belgesi alt dalda olan tüm ürünleri de kapsamaktadır.

 

ENEC Belgesi Size Ne Sağlar?


Belgelendirme firması olarak pek çok belgenin ve sertifikanın sizlere ulaşmasını, işletmenizde yeni kapılar açmasını sağlamaktayız. Bu kapsamda firmamız kapsamında sizler için tüm süreçlerini yönettiğimiz

ENEC sizlere ve şirketinize neler kazandırır?

Öncelikle ilgili belgeyi firmamız tarafından temin ettiğiniz takdirde sadece tek bir belge ile Avrupa ve dışındaki çoğu pazara ulaşabildiğinizi ve ürün satışlarınızı gerçekleştirebildiğinizi göreceksiniz.
Bunun yanında ürünleriniz tamamen bir kontrolden geçtiği için kontroller sırasında ortaya bir eksik çıkar ise bunu diğer ürünleriniz için güçlendirici bir yön olarak kullanabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak firmanızın sektörde güvenilir olarak ön plana çıkmasını ve bu şekilde hızla ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Sizler de firmamıza başvurarak ENEC Sertifikası sürecini başlatabilir ve süreç yönetimimiz ile ilgili belgeye ulaşabilirsiniz.

Aşan Danışmanlık sizler için en uygun belgelendirme tekliflerini sunmaktadır. Hemen sitemizde yer alan numaramızdan bize ulaşım sağlayabilir ve teklif talep edebilirsiniz.


 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Sürdürülebilirliğin Şirketlere Sağladığı Katkılar
  Sürdürülebilirliğin Şirketlere Sağladığı Katkılar ile alakalı bilgi paylaşımı yer alan bu içerik sizlere Aşan Danışmanlık tarafından hazırlanmış ve sunulmuştur.
  4.3.2022 13:56:58
 • Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi
  Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi hususları ile alakalı eğitimler, bilgilendirmeler ve tüm detaylara sitemizden erişebilir ve aklınıza takılan tüm hususlar için bizlere ulaşabilirsiniz.
  30.9.2022 11:40:07
 • Neden Aşan Danışmanlık?
  İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda Aşan Danışmanlık olarak temel amacımız; işyerlerinde sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlanması amacıyla iş sağlığı ve güvenliği hizmeti vermektir. Çalışanların sağlığına zarar verebi
  25.4.2020 16:07:28

Ne Aramıştınız ?