Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Emniyet Kemeri CE Belgesi

Emniyet kemerlerini bazı standartlara uygun hale getiren CE Belgesi firmanızı iyi anlamda etkileyecektir. Belgeyi almak için danışmanlık firmamıza başvurabilirsiniz. Aşan Danışmanlık ile ürettiğiniz ürünler için CE belgesi alabilmek adına gerekli adımları atabilirsiniz. Emniyet kemeri CE Belgesi aldığınızda Avrupa ihracat kapılarını aralamış olursunuz. Ayrıca üretim kaliteniz artacağı için sektördeki yeriniz daha sağlam bir hal alacaktır. Ürün kalitesi bakımından testleri başarılı şekilde tamamlayan firmanız, çevre dostu zararsız bir üretim sürecini garantiler.

Motorlu Araç Emniyet Kemerlerine CE Belgesi Almak

Motorlu araçlardaki emniyet kemelerine CE Belgesi almak için danışmanlık ekibimize başvurabilirsiniz. Emniyet kemerini üreten firmanın CE belgesini bu ürüne optimize etmek için gereken denetim ve yönlendirmeleri sağlamaktayız.

Motorlu araçlarda iç güvenliği sağlayan emniyet kemerlerinin amaca uygun düzeyde güvenliği sağlaması hayati bir konudur.  Bu nedene CE belgesi olan bir emniyet kemerinin tüm aşamaları başarılı bir şekilde tamamlaması önemlidir.

Emniyet kemerlerine yönelik ürün taramasında kapsamlı bir tespit aşaması kaydedilir. Teknik düzenlemeler ve haksız rekabeti önleyen düzenlemelerle birlikte kullanıma odaklanılacaktır. Piyasa Gözetim ve Denetim Yönetmeliği, emniyet kemerlerine yönelik hazırlanan CE Belgesi için önemli detaylar barındırır.

Türkiye’nin hemen her şehrinde ihtiyaç duyulan belgeyi AŞAN sizlere sunar. Gerek sitemizdeki telefon numaralarımızdan, gerek kurumsal sosyal medya hesaplarımızdan bilgi alabilirsiniz. Hayatımızın her alanında kullanılan emniyet kemerleri, güvenlik ve gerekli standartlar içerisinde olduğunu anlamak için CE belgesi almak oldukça önem arz etmektedir. Ürünü yurt içi ve yurt dışı pazarına sunmak isteyen ürün sahipleri bu belge sayesinde istediği her ülkede ürünlerini satışa sunabilir. CE belgesi alan üreticiler, ürünün standartlar doğrultusunda uygunluk sağladığını göstermiş olurlar. Emniyet kemeri CE belgesi alan üreticiler ürünlerinin tüm yasal gerekliliklere uygun olduğunu göstermektedir. Üreticiler yasal olarak Avrupa’da ürün pazarlayabilmek için bu belgeye ihtiyaç duyarlar.

 

CE İşareti Taşıma Zorunluluğu Olan Emniyet Kemerleri

 

Emniyet Kemeri CE BelgesiEmniyet kemeri, insan güvenliği konusunda faaliyet gösterir. Göğüs boşluğu, karın bölgesinde hava ve basınç oluşmasını engeller çarpma etkisiyle gerçekleşebilecek zararları en aza indirir. Ayrıca tırmanış, atlama gibi alanlarda kullanılan emniyet kemerleri ise düşme, yaralanma konusunda koruyuculuk sağlamaktadır. Kullanan kişinin güvenliğini sağlayan kemer türleridir.

Emniyet kemeri pek çok alanda kullanılabilir, tek araç için değil farklı kişisel güvenlik alanlarında da kullanılabilir. Emniyet kemerleri günlük hayatımızda var olan koruyucu güvenlik ekipmanlarındandır ve CE Belgesi zorunluluğu vardır.. Kullanım alanları şu şekildedir;

• Dağcılık (Tırmanış tipi)
• İş Güvenliği (Bel tipi)
• Yüksekte Çalışma (Paraşüt tipi)

 

Emniyet Kemeri Hangi Yönetmelik Kapsamındadır:

Emniyet kemeri, kişisel koruyucu donanım yönetmeliği kapsamına girmektedir. AB tarafından yayınlanan bu yönetmelik, “Birincil Yönetmelikler” içerisindedir. Kişisel koruyucu donanımları, ürünün tasarımı, üretimi ve ürünün tüm gerekliliği sağladığını gösteren yasal yönetmeliktir.
 

Peki CE belgesi alırsak bize nasıl bir faydası olur derseniz?

 • • Ürün ve hizmetinizin sağlığa zararlı olmadığını,
 • • Canlıları düşünerek üretildiğini,
 • • Çevreye zararı olmadığını,
 • • Emniyet, güvenlik standartlarına uyduğunu,
 • • AB ülkelerinde rahatlıkla pazarlayabileceğinizi,
 • • Verdiğiniz güvenli hizmet ile markanızı daha da yaygın hale getirebileceğinizi gösterebilirsiniz.

 

Başvuru İçin Gerekli Evraklar:

 • Vergi Levhası,
 • Faaliyet belgesi,
 • Ürün bilgisi,
 • Ürün kataloğu,
 • Kullanım kılavuzu gerekmektedir.

 

Emniyet Kemeri CE Belgelendirme Hizmetimiz

Aşan Belgelendirme, Emniyet Kemeri konusunda siz üreticiler için gerekli olan tüm bilgileri sunmaktadır. Emniyet Kemeri CE belgelendirmesi hakkında bizlere ulaşım sağlayabilir. Size atanan müşteri temsilcilerinden 7/24 gerekli bilgilendirmeleri alabilirsiniz.
Emniyet Kemeri CE belgesi almaya karar verdiğinizde size “üç iş günü” içerisinde teslim sağlıyoruz. Detaylı bilgi için Aşan Danışmanlık Hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.
Ayrıca CE belgesi ile birlikte ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 10002, ISO 31000 gibi farklı belgeler ile firmanızı daha kapsamlı ve kurumsal hale getirebilirsiniz.

Motorlu Araçlardaki Emniyet Kemeri Denetimleri

Emniyet kemeri üzerinde olması gereken işaretlemeler en çok önem verdiğimiz konular arasındadır. Emniyet kemerinin türüne göre uyarlanan denetimlerde sağlamlıktan form özellikleri uygunluğu gibi kriterlere kadar her aşamaya önem veriyoruz.

Saniyelik bir kazada sürücü ve yolcuları koruyan emniyet kemerlerinin nasıl olması gerektiği doğru optimize edilmelidir. Kalite belgeleri ve üretim için temel gereken standartlar bir arada şekilde denetimler tamamlanmaktadır. Denetimleri gerçekleştiren ekibimiz, üretici firmayla iş ortağı olarak faaliyete geçecektir.

CE Cert

Paraşüt Tipi Emniyet Kemerlerine Özel CE Belgelendirme

Paraşüt tipi emniyet kemeri CE Belgesi almak isteyen imalatçı firmalara özel bir prosedür sunuyoruz. Bel destekli emniyet kemerlerinin paraşütlere özel kullanımı, ana malzeme özellikleri önem arz edecektir. Konuyla ilgili yönetmeliğe uygun ilerleyen danışmanlık firmamız, belgelendirme sürecini başarılı şekilde tamamlamanıza odaklanmaktadır.

Polyester, çelik malzemeler kapsamında CE Belgesi kontrolleri tamamlanır. Paraşüte özel emniyet kemerinin standartları ile motorlu araç emniyet kemeri değişebilir. Özellikleri nedeniyle hangi yönetmeliğe göre denetlenecekleri de değişmektedir.

Paraşütlere özel emniyet kemerlerinde yüksekten düşüş esnasında elleri serbest bırakan, özel bir donanım söz konusudur. Gerekli halkalar ve kancalar kullanılarak güvenliğe dair istenen tüm koşullar sağlanacaktır.

Havada paraşütle yol alan bir kişinin emniyet kemerinden beklentisi ergonomik olarak hava koşullarına uyarlanacaktır. Ani hasar durumlarına karşı emniyet kemerinin sabitleme görevini yerine getirmesi ortak bir nokta olacaktır.

Mesai saatleri içerisinde Aşan Danışmanlık firmamızın web sitesinde yer alan canlı destek hattından müşteri temsilcilerimiz ile görüşün. CE Belgeli Emniyet Kemerleri Nasıl Olmalı?

CE Belgesi olan emniyet kemerlerinde öncelikle takma ve çıkarma işlemi kolayca gerçekleşmelidir. Rahat giyilebilir olması, karmaşık olmayan mekanizma özelliklerine sahip olması gerekir.

•    Emniyet kemeri takıldığında normal hareketi engellemeyen yapıda olmalıdır. Havada veya motorlu araç içerisinde eğilmeyi engellememelidir. Tırmanırken kullanılan emniyet kemerleri için de bacaklarda hareketi engellememesi kritik önem taşıyacaktır.
•    Malzeme kalitesinin uzun süre kullanıma uygun olması gerekir. İyi kalite malzeme özellikleri, danışman firmamızca denetimlere ve teknik dosya kapsamına alınacaktır.
•    Emniyet kemeri takan kişinin kan dolaşımı kötü etkilenmemelidir.  Üretim aşamasında denetleme ve uygulama patikleri bu açıdan ele alınmalıdır.

Sıralanan maddelere ek birçok özellik daha eklenebilir. Kapsamlı madde sıralaması ve denetim sürecini danışman firmamızda bulabilirsiniz. İlk aşama ve belge teslimi öncesi süreçlerde size her konuda destek oluyoruz.

Emniyet Kemerlerine CE Belgesi Başvurusu


Yönerge kapsamında emniyet kemerlerine CE Belgesi almak için hemen başvuru yapabilirsiniz. İş ortağınız olarak sürdüreceğimiz faaliyetler sayesinde işletmenize etkili bir nitelik kazandırmış olursunuz.
Başvuruları değerlendiren danışman ekibimiz, nasıl bir süreç olacağına dair size bilgi aktarımı yapar. Ardından emniyet kemeri CE Belgesi alım süreciniz başlatılacaktır. Aşan Danışmanlık firmasının alanında uzman kadrosundan bilgi ve teklif alabilmek için sitenin iletişim sayfasını ziyaret edin. 

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp