Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Elektrikli İşlerde İş Güvenliği Eğitimi

Elektrikli işlerde iş güvenliği eğitimi almak, öncelikli olarak elektrikle ilgili oluşabilecek risklere karşı önlem almayı mümkün kılar. Bu sayede çalışanlar görevlerini çok daha bilinçli ve güvenli bir şekilde yerine getirebilir. Aynı zamanda işveren ve işçi güvenliği, yüksek oranda korunmuş olur.

Eğitimlerimizin kapsamı sayesinde yetkinlik kazanan bireyler, olumsuz koşullarda nasıl davranmaları gerektiği konusunda alacakları sertifikayla yüksek bir kazanım elde etmiş olur. Hem çalıştıkları işyerlerinde hem de iş başvurusu yapmaları gerektiğinde bu alandaki bilgi ve becerilerini kanıtlama imkânını da elde ederler.

Aşan Danışmanlık firmasının alanında uzman eğitmenleri ile sizlere gerekli bilgileri aktaracağız. Bunun için lütfen incelediğiniz web sitemizde yer alan telefon numaramız veya canlı destek hattımızdan bilgi alın.

Elektrikli İşlerde Oluşabilecek Tehlike ve Riskler Nelerdir?


Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde verilecek olan derslerimiz elektrikli işlerde yaşanabilecek risklerin önüne geçmeyi hedefler. Bu bağlamda yerel güvenlik kuralları ve yönetmeliklere uygun olarak hazırlanmış olan ders içeriklerimiz, tam bir yetkinlik kazanılmasını sağlar. Elektrikli işlerde çok sayıda tehlike olduğunu da kesinlikle unutmamak gerekiyor. Bu tehlikelerin önüne geçebilmek için öğreneceğiniz konuları ise aşağıda görebilirsiniz:

•    Elektrik çarpması
•    Yanma riskleri
•    Elektrik akımının etkileri
•    Ekipmanların ve araçların güvenli kullanımı
•    Panolar, kablolar ve prizlere takılı cihazların doğru kullanımı
•    Elektrikle ilgili güvenlik standartları ve yönetmelikler
•    İş güvenliği prosedürleri
•    İş başında ve sonrasında yapılacak kontroller
•    Elektrik işleri sırasında kıyafetlerin doğru seçimi

Yukarıda belirtilen eğitimlerin yanı sıra kurumumuzda, sektörünüzde bilinçlenmek ve doğru çalışmalar gerçekleştirmek için göreceğiniz dersler de bulunuyor. Güvenli ve kurallara uygun çalışmaları öğrenen kişiler ise risk faktörlerini en aza indirecek ve huzurla çalışabilecektir.
 

Elektrikli İşlerde Eğitimsiz Çalışmak


Elektrikli işlerde eğitimsiz bir şekilde çalışmak, ciddi tehlikeleri beraberinde getirecektir. Çünkü elektrik doğru şekilde yönetilmediğinde hayati riskler oluşmaktadır. Aynı zamanda güçlü bir enerji kaynağı olan elektrik, ağır yaralanmalar ve kalıcı hasarlara neden olabilir.

Elektrikli işlerde ilk olarak çarpma tehlikesi ortaya çıkıyor. Vücudun içerisinden geçen akım, kalp ritim bozukluklarına, kasılmalara hatta ölüme sebebiyet vermektedir. Bununla beraber elektrikli ekipmanlarda meydana gelecek aşırı ısınma ve kısa devre sorunları, yangın ve patlamalara sebep olarak yüksek sayıda can ve mal kaybını beraberinde getirir.

Elektrikli İşlerde İş Güvenliği Eğitimi

Kurumumuzda alacağınız en güncel bilgi ve yöntemlerle donatılmış eğitimler sayesinde birçok tehlikenin önüne geçmeniz mümkün olacaktır. Eğitim almamış ve bu konuda yetkinliği bulunmayan bireyler, büyük sorunların yanında iş yerlerinde bulunan pahalı ekipman ve malzemelerin hasar görmesine de yol açabilir. Tesisat ve gerekli araçların zarar görmesi, doğal olarak iş ve para kaybını ortaya çıkarır.
İşverenler ve çalışanlar güvenlik prosedürlerine ve yönetmeliklere uyum sağlamak zorundadır. Bunun en önemli nedeni, iş sağlığı ve güvenliğinin maksimum düzeyde korunmasını sağlamaktadır. Eğitimsiz olarak yapılacak çalışmalar hem bu işleri yapanları hem de diğer personelleri çok zor durumda bırakacaktır.

Elektrikle ilgili çalışmalarda çevresel etkiler de göz önüne alınmalıdır. Eğitimsiz çalışmaların tamamı, çevresel kirlilik veya zararlı atıkların oluşmasına neden olabilir. Bu sebeple elektrikle çalışacak kişilere iş güvenliği eğitimi verilmeli ve güvenli çalışma yöntemleri öğretilmelidir. İşverenler, çalışanların güvenliğini sağlamak ve yasal düzenlemelere uymak için gerekli önlemleri almalıdır. Elektrikle ilgili işlerde çalışan kişilerin, düzenli olarak güncellenen bir iş güvenliği eğitimine tabi tutulmaları çok önemlidir. Eğitimlerimize katılmak ve merak ettiklerinizi sormak için bizleri hemen arayabilir, canlı destek veya WhatsApp hattımıza yazabilirsiniz.

Ayrıca konu ile alakalı Aşan Danışmanlık firmasının kurumsal INSTAGRAM hesabından önemli veriler de paylaşılmaktadır, hemen tıklayabilir ve bizim resmi hesaplarımızda yer alan önemli dökümanlara, verilere de anında erişim sağlayabilirsiniz.

 

Elektrikli İşlerde İSG Eğitimi

Eğitimin Amacı : Elektrikli işlerde yapılan çalışmalarda alınmayan önlemler ve dikkatsizlikler sonucunda oluşan kazaların önüne geçilmesi amacıyla Elektrikle ilgili çalışmalardaki gerekliliklerin, kontrol unsurlarının ve güvenli çalışma metotlarının aktarılması amaçlanmaktadır.

Eğitim İçeriği:   Bölüm 1 : Elektrikli İşlerde tehlikeler ve Alınması Gereken Önlemler   Elektrikli İşlerde Tehlike Elektrikli Aletlerde Tehlike Elektrikli Alet Kullanımlarında Uyulması Gereken Kurallar Elektrik Panoları Panolarda Akım Kontrolü Kaçak Akım Röleleri Topraklama Yöntemleri Pano Montajlarında İş güvenliği Yöntemleri Yüksek Gerilim Hatlarında Alınması Gereken Tedbirler Yüksekte Çalışma Yöntemleri   Bölüm 2 : Elektrikli Aletler, Pano ve Trafoların Bakımı   Bölüm 3 : İş Güvenliği Eğitimi   Bölüm 3.1 Genel İş Güvenliği Eğitimi   Kaza teorisi Risk Değerlendirmesi Kişisel Koruyucu Donanımlar Tehlike ve Tehlikelere Karşı Alınması Gereken önlemler   Bölüm 3.2 Elektrik ile Çalışmalarda İş Güvenliği Eğitimi   Elektrik İşlerinde Tehlikeler Tehlikelere Karşı Uygulanacak Önleyici Faaliyetler Yetkinlik ve Eğitim Gereklilikleri Yüksekte Çalışma Emniyet Donanımları   Bölüm 4 : Saha Uygulamaları   Kimler Katılmalı : Her seviyedeki çalışanlar katılabilir.   Eğitim Süresi : 2 Gün
 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp