Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

El Temizleme Jeli CE Belgesi

Hemen her ürün için gerekli olan ve de ürünün ya da markanın güvenilir oluşunu ispatlayan el temizleme jeli CE belgesi firmamız tarafından kişilere verilir. Firma olarak kişilere sunduğumuz hizmet kapsamında belgenin verilmesi ve tüm yönetmelik ya da koşulların açıklanması yer alır. Yani kişilerin ürünlerinin kaderini etkileyecek ve de insanlara karşı da itibarın artmasına olanak tanıyacak olan bu belgenin alınmasında fayda vardır.

Ürünün kalitesinin anlaşılması ve de insan sağlığı için en ufak şekilde sorun oluşturmadığının ispatlanması adına bu belgenin alınması gerekir. Belgeyi alarak kişiler ürünlerinin kalitesine ve de güvenliğine olan sadakatin de artmasına yardımcı olur. Son derece önemli olan insan sağlığı için hijyenin de bu kadar önem arz etmesi noktasında bu tarz ürünlerin rahatlıkla kullanılması için belgeye ihtiyaç duyulur.
Firmamız tarafından kişilerin uygunluk ve sağlaması gereken şartlarına bakılarak bu belge takdim edilir. Tabi ki tüm aşama ve de uygun olması gereken süreçler incelenip değerlendirilerek bu belge verilir. Bundan dolayı kişiler daha titiz ve de profesyonel şekilde çalışmakta olan firmamıza güvenerek en pratik şekilde bu belgeyi temin edebilir.

El Temizleme Jeli CE Belgesi Nedir?


AB yönetmelik ve de uygunluğuna bakılarak ürünlerin içeriklerinin ve de insan sağlığı için en olması gereken sağlıklı unsurlarının belirlenmesi ile bu belge ortaya çıkmıştır. Yani kullanılan ürünün geçerliliği ya da insanlar üzerindeki olumsuz etkisinin olmaması bu belge ile kanıtlanır düzeydedir. El temizleme jelleri ya da CE belgesi verilmekte olan her türlü zorunlu ürün için bu belgenin alınmasında birçok avantaj elde edilir.

Marka ya da ürün fark etmeksizin tüm uygunluk ve geçerliliklerine bakılarak kişiler için bu belge verilir. Çünkü ürünün yeterli şekilde hijyenik, doğru ve sağlıklı olması tamamen belgeye giden yolu göstermektedir. Firmamız kişilerin tüm uygunluk ve de gerekli olan durumlarına bakarak belgeyi verip buna göre iletilmesini sağlar.

Türkiye’de yüzlerce CE belgesi alımında destek olan firma Aşan Danışmanlık sizlere 1 telefon kadar yakın.

El Temizleme Jeli CE Belgesi Gerekli Mi?

Kişiler, firmalar ya da şirketler için zorunlu olan ve de son derece gerekli görülen bu belge ürünlerin ve de markanın ispatlanması noktasında ilk bakılan araçtır. Bundan dolayı kişilerin satışta ya da ürünün kullanılması anında sorun yaşamamak adına bu belgeyi almasında fayda vardır. Belgenin uygunluğu ve de geçerliliği göstermesi sayesinde kişilerin bu ürüne olan sadakati ve de güveni de sağlanmış olur.
Gerekli olan bu belgenin tüm avantajları aslında maddi ve manevi olarak geri dönüş sağlar. Çünkü belge ürünü ve de markayı yücelterek sağlıklı olduğunu da ispatlar niteliktedir. Bu nedenle firmamız ile irtibata geçerek en kısa sürede sizler de bu belgeyi alabilir ve faydalarından yararlanabilirsiniz.

Konu ile alakalı merak ettiğiniz tüm detaylar için sitemizde yer alan numaramızı aramanız ve Aşan Danışmanlık uzman temsilcileri ile görüşmeniz yeterli olacaktır. Mesai saatleri içerisinde bize ulaşmaktan asla çekinmeyin.

El temizleme jeli CE Belgesi, AB’deki 528/2012 sayılı Biyosidal Ürünler Yönetmeliği uyarınca düzenlenmektedir. El temizliğinde kullanılan dezenfektanlar ve temizleme jellerinin sağlaması gereken kriterleri açıklayan yönetmelik, biyosidal ürün üreticilerini ve ithalatçılarını doğrudan etkilemektedir. El temizleme jeli CE Belgesi, ürünlerini AB pazarına sokmak isteyen üreticiler için en önemli dokümanlardan biridir. El temizleme jeli / dezenfektanı olarak değerlendirilen ürünleri üreten firmalar, yönetmeliğin gerekliliklerini karşılayarak CE Belgesi almalıdır. Bu bağlamda, söz konusu ürünün insan sağlığına kimyasal veya biyolojik olarak herhangi zararlı bir etkisi bulunmadığı doğrulanmalıdır. Bunun için yönetmeliğin belirttiği standartlar doğrultusunda birtakım testler yapılmalıdır. El temizleme jeli CE Belgesi’nin yanı sıra birçok ürün grubu için oldukça detaylı bir şekilde hazırlanan yönetmeliğe nasıl uyum sağlanması gerektiğini Aşan Danışmanlık’tan bilgi alarak öğrenebilirsiniz.
 

El Temizleme Jeli CE Belgesi Hakkında Diğer Bilgiler


528/2012 sayılı yönetmelik, Avrupa Birliği’nin (AB) daha önce yayınlanan 98/8/EC sayılı direktifinin yerini almıştır. 98/8/EC direktifi, ülkemizde ilk olarak 2009 yılında uyumlaştırılmıştır. Biyosidal Ürünler Yönetmeliği olarak Sağlık Bakanlığı tarafından 31 Aralık 2009 tarihinde 27449 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Daha sonra 2014 yılında “Biyosidal Ürünler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile kapsamı genişletilmiş ve 98/8/EC sayılı direktif ve 528/2012/EU sayılı regülasyonun esaslarına göre yeni düzenlemeler yapılmıştır.

El temizleme jeli CE Belgesi nedir, el temizleme jeli CE Belgesi nasıl alınır vb gibi soruların cevabına geçmeden önce belgelendirmenin dayanağı olan yönetmeliği doğru anlamamız gerekir. Bunun için öncelikle biyosidal ürün tanımını yapmakta fayda var. Biyosidal ürün, içerdiği aktif maddeler sayesinde bir ortamda bulunan virüs, bakteri, mantar ve buna benzer zararlı mikroorganizmaları öldüren, hareketlerini kısıtlayan, onları ortamdan uzaklaştıran veya zararlı etkilerini yok eden ürün anlamına gelmektedir. El temizleme jeli CE Belgesi’nin verildiği ürünler de elde bulunan zararlı mikroorganizmaların bertarafı için kullanıldığından bu ürünler biyosidal ürün kapsamında değerlendirilmektedir.
 

El Temizleme Jeli CE Belgesi’nin Kapsamı

Biyosidal Ürün Yönetmeliği, toplamda 23 farklı ürünü dört ana başlıkta değerlendirmektedir. Bunlar dezenfektan ve genel biyosidal ürünler, koruyucular, haşere kontrolünde kullanılan ürünler ve diğer biyosidal ürünlerdir. Dezenfektan kategorisinin altında veteriner, gıda ve yem alanları, içme suyu vb gibi uygulamalar için farklı dezenfektanlar sıralanmıştır. El temizleme jeli de bu kategoride insan hijyenine yönelik biyosidal ürünler olarak birinci sırada (product-type 1) tanımlanmıştır. Bu gruptaki ürünler, insan hijyeni amacıyla kullanılan, birincil amacı deri veya saç derisinin dezenfekte edilmesi amacıyla insan derisine veya saç derisine uygulanan veya temas halinde uygulanan biyosidal ürünlerdir. Bu nedenle, el temizleme jeli CE Belgesi almak isteyen üreticiler çalışmalarını bu kategorinin gerekliliklerine göre sürdürmelidir.
 

El Temizleme Jeli CE Belgesi Nasıl Alınır?


El temizleme jelleri ve dezenfektanları sıklıkla kullandığımız bir temizlik ürünü olup özellikle COVID-19 pandemisi sebebiyle kullanımı giderek artmaktadır. İnsanların satın alacakları dezenfektanlarda aradığı en önemli özellik ürünün CE belgeli olup olmadığıdır. Bu nedenle, üretici firmaların mevcut ürünleri için vakit kaybetmeden CE Belgesi alması gerekmektedir. Bu ürünleri ilk defa üretecek firmalar da CE belgelendirme süreci tamamlandıktan sonra ürünlerini piyasaya sunmalıdır.

El temizleme jeli CE Belgesi almak isteyen firmalar özetle şu adımları takip etmelidir:

-Yönetmelikte yer alan sağlık ve güvenlik gereksinimlerinin karşılanması
-Konuyla ilgili yayınlanmış standartlara uygun testlerin yapılması; bu testlerden bazıları şunlardır:

o    TS EN 1275 (Kimyasal Dezenfektanlar ve Antiseptikler – Temel fungusidal (mantarlara karşı etkili olarak açıklanabilir) aktivite)
o    TS EN 1040 (Kimyasal Dezenfektanlar ve Antiseptikler – Kimyasal dezenfektanlar ve antiseptiklerin temel bakterisidal etkinliğinin değerlendirilmesi için kantitatif süspansiyon deneyi)
o    TS EN 1500 (Kimyasal Dezenfektanlar ve Antiseptikler- Hijyenik el ovalama maddesi)

-Teknik dosyanın hazırlanması; teknik dosya ürünle ilgili teknik bilgiler, üretici firma bilgileri, yapılan testlerin raporları, ürünün kullanım kılavuzu vb gibi bilgiler içermektedir.
-CE Belgesi vermeye yetkili akredite kuruluşlara başvuruda bulunulması
- Ürünün yönetmeliklere uygunluğunun ve teknik dosya içeriğinin incelenmesi ve sonuçların raporlanması
-Tüm adımları başarıyla tamamlanmasının ardından ürüne CE işaretinin konulması

 El Temizleme Jeli CE Belgesi Danışmanlık Hizmeti

 

El Temizleme Jeli CE Belgesi Faydaları

El temizleme jeli CE Belgesi alan firmaların elde edeceği bazı avantajlar şunlardır:

-Ürün kalitesinin ve güvenirliliğinin Avrupa normlarına göre doğrulanması
-Ürünün Avrupa pazarına sunulabilmesi
-Müşteri memnuniyetinin artması
-Farklı ülke pazarlarına girişin kolaylaşması
-İhalelerde ayrıcalık hakkı kazanabilme
-Piyasada rakebet avantajı sağlama

 

El Temizleme Jeli CE Belgesi Danışmanlık Hizmeti


Aşan Danışmanlık, birçok CE belgelendirme çalışmasında olduğu gibi el temizleme jeli CE Belgesi’nde üretici firmaların en önemli iş ortaklarından biri olmaktadır. Ürünlerine CE Belgesi almak isteyen dezenfektan üreticileri Aşan Danışmanlık ile iletişime geçebilir ve belgelendirme sürecinin detayları hakkında bilgi alabilir. Aşan Danışmanlık belgelendirme sürecinin tamamında firmalara yol göstermekte ve sürecin en hızlı, kolay ve uygun maliyetlerle planlanmasına yardımcı olmaktadır. AB yönetmeliğine ve uygunluğuna son derece yakın olan ve bu şekilde düzenlenen belgenin alınması sayesinde birçok fayda elde edilir. Kişilerin ürüne olan bakış açısı ve de güven gibi durumları tam olarak sağlanabileceğinden şirket, firma ya da işletme için artı bir durumdur.

Ürün itibarı, insan sağlığının güven altına alınmaması, oluşabilecek olan tehlikelerin önlenmesi gibi durumlar gereğince bu belge ile her şey kontrol atına alınır. Firmamız tarafından verilmekte olan bu belge için başvuru oluşturmanız ve talebinizi iletmeniz yeterli olur. Firmamız ile iletişime geçerek el temizleme jeli CE belgesi alıp birçok avantaj elde edebilirsiniz. Bu nedenle belge için istediğiniz zaman firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Diğer detaylar, merak ettiğiniz soruların yanıtları ve teklif talepleri için Aşan Danışmanlık müşteri temsilcilerine iletişim sayfasında yer alan numaralardan, email adresinden, canlı destek hattından ulaşabilirsiniz.

Tüm bunlara ek müşteri temsilcilerimize INSTAGRAM üzerinden de yazabilirsiniz. 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp