Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Ekoteks Belgelendirme

Ekoteks Belgesi ile alakalı tüm bilgilere anında erişin. Aşan Danışmanlık sizlere 1 telefon kadar yakın, hemen kurumsal sitemizden bilgi ve teklif alabilirsiniz. Ekoteks belgesi, tekstil ürünleri için verilen belgelerden bir tanesidir İnsan sağlığına risksiz ürünler bu belgeyi alabilir. Uluslararası belgelerden biri olan Ekoteks, OEKO-TEX kuruluşunun standartlarını referans olarak alıyor. Ekoteks Belgesi, tekstil ürünlerindeki iplik ve düğme vb gibi bileşenlerin zararsız olduğunu beyan eder.

Ekoteks Nedir?

Ekoteks nedir? Ekoteks, OEKO-TEX kuruluşunun Türkçe halidir. 1992 yılında kurulan OEKO-TEX tekstil zincirindeki şirketlerin çevre dostu ürünler üretmesi amacıyla faaliyetlerini gerçekleştiriyor. OEKO-TEX’in tekstil ürünleri üzerine yaptığı araştırmalar sürdürülebilirlik konusunda da son derece önemlidir. Kuruluş, Avrupa ve Japonya´da enstitüleri üzerinden hizmet veriyor. Türkiye’de bu belgenin geçerli olduğu ülkeler arasındadır. Ekoteks belgesi almak isterseniz uzman danışmanlık firmalarından destek almanız gerekir. Sizlere belge konusunda nitelikli çalışmalarımızı en iyi şekilde sunabiliriz. Belgelendirme konusunda teknolojik gelişmeleri takip ederek en iyi bilgiye erişmenizi sağlıyoruz. Alanında uzman ekibimizle ihtiyaçlarınıza yanıt veriyoruz. Belgelendirme konusunda her sektörden farklı ölçeklerde binlerce firma ile çalışıyoruz.

Aşan Danışmanlık firmasına hemen ulaşabilir ve ihtiyacınız olan bu belge için en uygun fiyatları hemen alabilirsiniz.

Ekoteks Belgesi Neden Önemlidir?


Ekoteks belgesi firmaları yurt içi ve yurt dışı tekstil piyasasında sürdürülebilir hizmet vermelerine yardımcı oluyor. Her sektörde olduğu gibi tekstil sektöründe de firmalar üzerinde kalite baskısı da artmaya devam ediyor. Firmalar belgeleri alarak kalite standartlarını en iyi şekilde koruyabiliyor. Ekoteks sertifikası, firmaların uymak zorunda olduğu belgelerden bir tanesidir.

Ekoteks etiketi firmalara kamu ve özel sektörde öne çıkmalarını sağlıyor. Ülkemizde ihaleye katılmak isteyenler bu belgeyi bulundurması gerekir. Ekoteks tedarik zincirinin sürdürülebilirliğini de etkilemektedir.

Ekoteks Belgesi

Ekoteks Belgesi Nasıl Alınır?

Günümüzde ekoteks belgesi, Hohenstein Enstitüsü tarafından veriliyor. Enstitü tekstil ürünleri için test, sertifikasyon ve araştırmalar gerçekleştiriyor. Gerekli şartları sağladığınız zaman Hohenstein Enstitüsü’ne başvuru yaparak süreci bailayabilirsiniz. Ekoteks belgesi nasıl alınır? Ekoteks Belgesi şu adımlarla alınıyor;

•    Belge başvurusu gerçekleştirilmesi,
•    Ürünlere özel numune hazırlanması,
•    Hohenstein Enstitüsü tarafından testlerin yapılması,
•    Test raporunun hazırlanması,
•    Uygunluk beyanının oluşturulması,
•    Ekoteks Belgesi’nin verilmesi.

Sertifikasyon adımlarında testler son derece önemlidir. Testler sonrasında çevre ve insan sağlığı için herhangi bir zarar olmadığını anlaşılır. Ekoteks Belgesi bir yıl boyunca geçerliliğini korumaktadır.
 

Ekoteks Belgesinin Faydaları


Ekoteks belgesi tüm dünyada geçerliliğini korumaktadır. Ekoteks belgesi alan şirket ürünlerini dış pazara kolayca satabilir. Ekoteks’i bu alanda sizlere büyük bir avantaj sunuyor. Birçok tekstil markası tedarikçilerinden Ekoteks belgeli ürün imal ediyor. Kamu ve özel sektör ihalelerinde de Ekoteks Belgesi ön koşullardan biridir.
 

Ekoteks Belgesi Danışmanlık


Ekoteks Belgesi
almak isteyenler uzman danışmanlık firmalarından destek alması gerekir. Ürünlerin hangi testlerden geçmesi gerektiği belge içerisinde açıkça belirlenmiştir. Ekoteks Belgesi için danışmanlık hizmeti almak isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Gelişmiş belgelendirme çözümlerimizi elinizin altına getiriyoruz. Markalaşmayı ve kurumsallaşmayı hedefleyen her sektörden firmaya yardımcı olabiliriz.

Ekoteks danışmanlık kapsamında şirketlere özel kalite belgesi sunabiliriz. Danışmanlık alanında destek almak isterseniz bizleri arayabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak danışmanlarımızdan hemen teklif almak, bilgi edinmek için whatsap hattımızı kullanabilirsiniz, Ayrıca Aşan Danışmanlık firmasının kurumsal instagram hesabından anında bilgi alabilirsiniz.
 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Energy Star Sertifikası
  Energy Star Sertifikası ihtiyaçlarınızda Aşan Belgelengirme hizmetleri olarak Tüm Türkiye´de sizlerin hizmetinde oluyor ve en hızlı süreçleri sağlıyoruz.
  6.2.2023 11:36:51
 • Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü (YYS)
  Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü (YYS) ile ilgili bu içeriği siz değerli Aşan Danışmanlık ziyaretçileri için hazırladık. Sayfamızdan gerekli tüm bilgilere anında erişebilirsiniz.
  28.2.2022 15:07:44
 • KC Belgesi (Güney Kore Kalite Belgesi)
  KC Belgesi (Güney Kore Kalite Belgesi) ile alakalı uzmanlaşan kadromuz ile tüm Türkiye´de sizlere hizmet sağlamaktayız. Aşan Danışmanlık KC Sertifikası için en iyi teklifleri sizlere sunar.
  12.1.2023 10:40:27
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp