Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Egg Free Belgesi

Egg Free Belgesi, içerisinde yumurta bulunmadığı doğrulanan gıda ürünlerine verilmektedir. Birçok insan için, ucuz ve uygun bir protein kaynağı sağlayan yumurta, beslenme programlarının temel gıdalarından biridir. Fakat yumurta alerjisi olan veya diyet kısıtlamaları olan kişiler için yumurta tüketmek potansiyel olarak sağlığı tehdit edebilir. Egg Free Belgesi / Yumurta İçermeyen Ürün Sertifikası bu kişiler için son derece önem arz etmektedir. Egg Free etiketli ürünler ile yumurtaya karşı alerjisi olan kişilerin sağlığı korunabilir ve tüketici güveni kazanılabilir. Egg Free Belgesi almak isteyen üretici firmalar Aşan Danışmanlık ile iletişime geçebilir.

Egg Free / Yumurtasız Ürün Sertifikası, bir gıda ürününün veya tesisin yumurta veya yumurta ürünlerinden gelen herhangi bir içerik içermediğinin onaylandığı bir süreçtir. Bu sertifika, yumurta alerjisi veya diyet kısıtlamaları olan kişiler için, ihtiyaçlarını karşılayan ürünleri güvenle satın almalarını ve tüketmelerini sağladığı için önemlidir. Yumurta alerjileri, çocukların ve yetişkinlerin bir kısmını etkileyen en yaygın gıda alerjileri arasındadır. Yumurta alerjisinin semptomları, kurdeşen veya mide rahatsızlığı gibi hafif ila hayatı tehdit edebilecek anafilaksi gibi şiddetli rahatsızlıklar arasında değişebilir. Yumurta alerjisi olanlar için yumurta veya yumurta ürünleri içeren tüm yiyeceklerden kaçınmak çok önemlidir. Ancak yumurtalar unlu mamuller, soslar ve soslar gibi pek çok beklenmedik ürünün içinde saklanabilir. Egg Free Belgesi / Etiketi, yumurta alerjisi olan kişilerin, yumurta içeren malzemeleri tüketme korkusu olmadan, ürünleri güvenle satın almalarını ve tüketmelerini sağlar.

Yumurta alerjilerine ek olarak, etik veya çevresel nedenlerden dolayı yumurtadan uzak durmayı seçen çok sayıda insan vardır. Bu eğilim, kısmen yumurta üretim tesislerinde tavuklara uygulanan muameleye ilişkin endişelerin yanı sıra yumurta üretiminin çevresel etkisine ilişkin endişelerden kaynaklanmaktadır.

Egg Free Sertifikası Nasıl Alınır?


Yumurta içermeyen ürünler üreten bir gıda üreticisi veya tesisi Egg Free Belgesi alabilir. Bu sertifika genellikle Glutensiz Sertifikasyon Kuruluşu (GFCO), Non-GMO Project, Vegan Society, Kosher gibi bir üçüncü taraf sertifika kuruluşu aracılığıyla alınır. Egg Free etiketi alma sürecinde, ürünlerin veya tesisin yumurta veya yumurta içeren içerik bulunmadığından emin olmak için sıkı testlerden ve denetimlerden geçilmesi gerekir. Bu denetimler ham içeriklerin, bitmiş ürünlerin ve ekipmanın yumurta kontaminasyonu için test edilmesi süreçlerini içerebilir. Ürünler veya tesisler için Egg Free Belgesi alındıktan sonra, etiketler ürün ambalajında veya web sitesinde gösterilebilmektedir. Bu gösterim, yumurta alerjisi olan veya diyet kısıtlamaları olan kişilerin ürünleri kolayca tanımlayıp satın almalarını sağlayacaktır.

Egg Free Sertifikası birçok gıda üreticisi tarafından değerli bir yatırım olarak görülmektedir. Üreticiler, ürünlerinin yumurta içermediğini onaylayarak, güvenli, etik ve çevreye duyarlı gıda seçenekleri arayan ve büyüyen bir tüketici pazarından faydalanabilirler. Bu pazarın önemli oyuncularından biri olmak isteyen kuruluşlar Egg Free etiketli ürün üretebilmek için Aşan Danışmanlık’tan destek alabilir.

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp