Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 20 34
info@asandanismanlik.com

EcoVadis

ECOVADİS NEDİR?


Ecovadis ile alakalı alacağınız danışmanlık süreci ile derecelendirme süreci profesyoneller tarafından yönetilmesi gereken önemli bir süreçtir. Küresel bir süreç olarak tanımlayabileceğimiz ECOVADİS´te firmanızın performansının denetlenmesi ve puanlaması sağlanacak ve yapılan bu işlemler sonucunda değerlendirmeniz ile  özellikle çevre, insan hakları, çalışma, etik ve sürdürülebilirlik başlıkları baz alınmaktadır.

Software as a service SaaS platformu ile firmaların tamamen sürdürülebilirlik ile alakalı derecelendirme hizmetleri baz alınır. Ecovadis sistemlerinde her firmanın büyüklüğü, konumu ve endüstrisi ile alakalı tüm konular özelinde derecelendiriliyor ve bu sistemde kanıta dayalı değerlendirilmeler yapılıyor. Ecovadis´te her firmaya 0 ile 100´e kadar farklı puan ve Gümüş Madalya, bronz madalya, altın madalya gibi madalyalar veriliyor. Her firmanın sürdürülebilirlik açısından başarılarının artması adına eylem planları  gelişitirilmekte ve derecelendirme hizmetleri ile beraber firma başarısını arttırmaktadır.

Aşan Danışmanlık firması Türkiye´nin önde gelen eğitmen ve danışmanları ile sizlere Ecovadis hizmeti sunmaktadır. Bu alanda yüzlerce firmanın ilk tercihi olan markamızın tüm referanslarını siteden inceleyebilirsiniz.

2007 senesinde kurulmuş olan Ecovadis´in birçok büyük ülkede ofisleri bulunmaktadır. 2022 senesi başlarında Dünya üzerinde 60.000´den fazla ticari ortağı bulunan sistemde risk yönetiminin yapılması, firmaların çevresel etkilerinin olumlu bir şekilde eğimlenmesi, şeffaflık açısından teşvik edlimesi ve yenilikçiliğin arttırılması gözlemlenmiş ve özellikle çok uluslu her şirketin talepleri arasındaki yerini almıştır. Firmaların Ecovadis derecelendirme hizmetine iş gücü, insan hakları, ticari ortaklıklar vb.. nedenlerden dolayıda ihtiyacı vardır.

EcoVadis ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Danışmanlık


EcoVadis, uluslararası düzeyde çalışmalar yürüten ve profesyonel hizmet çözümleri oluşturan bir uzmanlar topluluğudur. Şu anda toplamda 650 civarında uzmanı bünyesinde barındırır. Aynı zamanda EcoVadis ve Kurumsal Sürdürülebilirlik çalışmaları dünyada 50’ye yakın ülkede karşılık bulmaktadır. Hem sosyal hem de çevresel risklere dair bilgiler sunan EcoVadis topluluğu, oldukça üst düzey kuruluşlara ve firmalara destek verir.

Özellikle sürdürülebilirlik ve liderlik işlevlerini koruma noktasında profesyonel bir iş birliği yaratır. Firmalar bu yönlendirmeler sayesinde sürdürülebilirlik alanında önemli adımlar atar ve daimi olarak kurumsal büyüme işaretleri gösterir. Yenilikçi katkılar ve daimi büyüme hedefleri olan firmalar için EcoVadis ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Danışmanlık oldukça kritik bir konu haline gelmiştir.

EcoVadis İlkeleri ve Kapsamı


EcoVadis’in ilkelerine baktığımız zaman karşımıza altı ayrı madde çıkıyor. Bunlar arasında enerji tüketimini düşürmek, müşterilere sadık kalmak, takım çalışması içinde olabilmek, güven temin etmek ve başarıya odaklı şekilde çalışmalar yürütmek geliyor. EcoVadis ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Danışmanlık hizmeti küçük ya da büyük her türlü işletme ve kurum için son derece gerekli ve uygulanabilirdir.

Kurumlar gerekli başvuruları yaparak neticede resmi anlamda bir sürdürülebilirlik derecesi almaktadır. Bu derecelendirme, firmalar için oldukça önemli bir referans olarak kabul görür. Siz de gerekli prosedürlere uyarak EcoVadis platformundaki yerinizi alabilirsiniz.

EcoVadis Belgesi küresel düzeyde bir bulut tabanlı SaaS platformu ile beraber sunulmaktadır. Firmaların kurumsal sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik derecelendirme hizmeti olan EcoVadis için yetkilendirilmiş kuruluşlarla iletişime geçmeniz gerekir. EcoVadis Belgesi sanılanın aksine sadece ticari boyutları değerlendirmez. Tam aksine, daha etik ve daha ilkesel konulara odaklanır. Örneğin işçi sağlığı, işçi hakları, çalışma koşulları, ekolojik denge, üretim koşulları, sürdürülebilir tedarik gibi konular, bunlardan sadece birkaç tanesidir. Tüm kuruluşlar bu kriterlere göre değerlendirilir ve bir derecelendirme alır.

Ecovadis Derecelendirme Hizmeti

Sisteme dahil olan her sektörde, her alanda ve her işletmenin eşsiz yararları bulunur. Ecovadis ile firmaların tedarik zincirlerindeki bozulma risklerinde azalmalar, firmanın işbirlikçi faaliyetlerindeki artan maliyetlerin azaltılması, firmanın imajının korunması ve firma alt markalarının itibarının sağlanması, firmanın sermayeye erişiminin kolaylaştırılması ve markanın sürdürülebilirlik açısından sorumlu bir tedarik zinciri olması ile beraber pazardaki avantajını eline alması gibi birçok sürdürülebilir tedarik sistemleri markaya katılacaktır.

Aşan Danışmanlık sizlere Ecovadis ile alakalı her türlü sorunun yanıtını sunacak ve merak ettiğiniz tüm hususlar için uzman kadrosu ile destek olacaktır.

Ecovadis danışmanlık hizmetinden yararlandığınızda müşterileriniz, paydaşlarınız ve tedarik alanındaki kurumlar daima gelişmeleri takip edecek ve sosyal sorumluluk bilincine uygun bir şekilde faaliyetlerini sürdürecektir. Eğer sizlerde sosyal sorumluluğunuza önem veren firmalar arasındaysanız hemen incelediğiniz web sitemizdeki iletişim numaralarından Aşan Danışmanlık firmasına ulaşabilirsiniz.


Kanıta Dayalı Güvenilir Değerlendirme


EcoVadis ve Kurumsal Sürdürülebilirlik değerlendirmeleri tamamen kanıta dayalıdır. Kolay okunan puan kartları ile bu değerlendirme gerçekleştirilir. Söz konusu kartlarda 0 ve 100 arasında puanlar bulunur. Aynı zamanda altın, bronz ve gümüş sistemleri de uygulanır. Uygun bulunması durumunda madalya sistemi devreye sokulur.

Anıt odaklı ve objektif olan bu değerlendirmeler sayesinde firmalar zayıf ya da güçlü tarafları hakkında detaylıca bilgi sahibi olur. Bu durum, firmalar için bir anlamda öz farkındalığın gelişmesine yol açar. Geliştirilmesi gereken taraflara odaklanmak, bu hizmetin en somut faydaları arasındadır. İcraat planları ve sürdürülebilirlik, bu aksiyonların temelini oluşturur. Firmalar eskiye kıyasla sosyal sorumluluk performansına günümüzde çok daha fazla önem vermektedir.

EcoVadis ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Danışmanlık, tam olarak bu nedenle büyük önem kazanmıştır. Özellikle küresel düzeyde faaliyet gösteren ve çok fazla çalışanı olan büyük şirketler için EcoVadis ve Kurumsal Sürdürülebilirlik bir tercih değil, mecburiyete dönüşmüştür.

2007’den Bu Yana Hizmet Veriyor
Dünyanın en prestijli oluşumlarından biri olan EcoVadis’in geçmişi 2007 senesine kadar uzanıyor. Ecovadis şirketler için sürdürülebilirliği bir bütünsellik içinde ele almaktadır. Bu nedenle de değerlendirmeleri tüm bu alt başlıklara göre detaylandırmaktadır. Firmalar için de bu oldukça güvenilir bir değerlendirme olarak görülür.

Gerekli tüm kriterleri asgari düzeyde de olsa karşılayan firmalar EcoVadis Belgesi almaya hak kazanır. Yine de bu belgeyi almak sanıldığı kadar kolay değildir. Başvuru sürecinin; kayıt, anket ve ekspert analizi gibi önemli bölümleri vardır. EcoVadis Belgesi için resmi başvuru yapan şirketlerin profiline baktığımız zaman otomotivden gıdaya, kimyadan bilgi teknolojilerine kadar çok geniş bir perspektif ile karşılaşıyoruz. Hatta bu dev firmalar arasında; AXA, Amazon, ING Bank, Nokia, Coca Cola gibi markaları görmek de mümkündür.

EcoVadis Belgesi Almanın Yararları

EcoVadis ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Danışmanlık hizmeti almanın son derece önemli ve somut faydaları bulunur. Aşan Danışmanlık ile bu ayrıcalıklardan yararlanmak ve profesyonel bir iş birliği oluşturmak adına bizimle hemen irtibata geçebilirsiniz

EcoVadis ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Belgesi sayesinde insan hakları, çevre, etik ve sürdürülebilirlik konularında fark yaratabilir ve kurumsal açıdan önemli iyileştirmeler gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan sürdürülebilirlik performanslarını işletmeler evrensel değerlerle karşılaştırabilir ve konumunu görebilir. Bu açıdan çok daha modern ve ilkeli uygulamalara doğru adım atma şansı bulur.

Ayrıca iyileştirme alanlarını genişletir ve yeni ticari iş birliklerine daha kolay imza atma olanağı bulur. Çevreye, doğaya, insana saygı ve sürdürülebilirlik konusunda hassas politikalar sergileyen firmalar, hedef kitlesinin kurumsal açıdan güvenini kazanır.

EcoVadis Belgesi

Aşan Danışmanlık Türkiye´nin hemen her İl ve ilçesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Firmaların kurumsal sosyal sorumlulukları kapsamındaki performansları ile alakalı kriterlerinde denetlenmesi ve tüm süreçlerin sonundaki belgelerin elde edinebilmesi için uzmanlarımız ile en iyi teklifleri sizlere sunuyoruz. Ecovadis belgelendirme sistemlerine dahil olarak bu belgelere sahip olmak isteyen firmaların alması gereken Ecovadis Eğitimleri, Ecovadis Danışmanlık Hizmetleri, Ecovadis Doğrulama ve Sertifikasyon desteklerini Türkiye´nin heryerinde Aşan Danışmanlık olarak sunuyoruz.

Unutmamalısınız ki Ecovadis´in sunduğu hizmetler sayesinde birçok sektör hakkında bilgi sahibi olabilir, sektörlerin risk profillerini bilebilir, performans değerlerine hakim olabilirsiniz. Ecovadis sayesinde firmanızın başka firmalar ile işbirliği içerisine girmesi, ticari ortaklıklar geliştirmesi daha kolay olacaktır.

Aşan Danışmanlık firmasından bu hizmeti alan kurum ve kuruluşlar değerlendirme sonuçları sayesinde performanslarını görecektir. Ecovadis Danışmanlık hizmetimizden yararlanan firmaların güçlü, zayıf yönlerinin tespit edilmesi ve hangi noktalarda gelişim göstermesi gerektiği en iyi şekilde analiz edilecek ve firmaya sunulacaktır.

Ecovadis Danışmanlığı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve Türkiye´nin herhangi bir şehrinde faaliyette bulunan şirketiniz için teklif almak için bizi arayabilirsiniz.
 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL

Ne Aramıştınız ?