0212 438 04 76
0545 556 60 45
Teklif Al

EcoVadis ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Danışmanlık

EcoVadis ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Danışmanlık


EcoVadis, uluslararası düzeyde çalışmalar yürüten ve profesyonel hizmet çözümleri oluşturan bir uzmanlar topluluğudur. Şu anda toplamda 650 civarında uzmanı bünyesinde barındırır. Aynı zamanda EcoVadis ve Kurumsal Sürdürülebilirlik çalışmaları dünyada 50’ye yakın ülkede karşılık bulmaktadır. Hem sosyal hem de çevresel risklere dair bilgiler sunan EcoVadis topluluğu, oldukça üst düzey kuruluşlara ve firmalara destek verir.
Özellikle sürdürülebilirlik ve liderlik işlevlerini koruma noktasında profesyonel bir iş birliği yaratır. Firmalar bu yönlendirmeler sayesinde sürdürülebilirlik alanında önemli adımlar atar ve daimi olarak kurumsal büyüme işaretleri gösterir. Yenilikçi katkılar ve daimi büyüme hedefleri olan firmalar için EcoVadis ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Danışmanlık oldukça kritik bir konu haline gelmiştir.
EcoVadis İlkeleri ve Kapsamı


EcoVadis’in ilkelerine baktığımız zaman karşımıza altı ayrı madde çıkıyor. Bunlar arasında enerji tüketimini düşürmek, müşterilere sadık kalmak, takım çalışması içinde olabilmek, güven temin etmek ve başarıya odaklı şekilde çalışmalar yürütmek geliyor. EcoVadis ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Danuışmanlık hizmeti küçük ya da büyük her türlü işletme ve kurum için son derece gerekli ve uygulanabilirdir.
Kurumlar gerekli başvuruları yaparak neticede resmi anlamda bir sürdürülebilirlik derecesi almaktadır. Bu derecelendirme, firmalar için oldukça önemli bir referans olarak kabul görür. Siz de gerekli prosedürlere uyarak EcoVadis platformundaki yerinizi alabilirsiniz.
EcoVadis Belgesi küresel düzeyde bir bulut tabanlı SaaS platformu ile beraber sunulmaktadır. Firmaların kurumsal sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik derecelendirme hizmeti olan EcoVadis için yetkilendirilmiş kuruluşlarla iletişime geçmeniz gerekir. EcoVadis Belgesi sanılanın aksine sadece ticari boyutları değerlendirmez. Tam aksine, daha etik ve daha ilkesel konulara odaklanır. Örneğin işçi sağlığı, işçi hakları, çalışma koşulları, ekolojik denge, üretim koşulları, sürdürülebilir tedarik gibi konular, bunlardan sadece birkaç tanesidir. Tüm kuruluşlar bu kriterlere göre değerlendirilir ve bir derecelendirme alır.


Kanıta Dayalı Güvenilir Değerlendirme


EcoVadis ve Kurumsal Sürdürülebilirlik değerlendirmeleri tamamen kanıta dayalıdır. Kolay okunan puan kartları ile bu değerlendirme gerçekleştirilir. Söz konusu kartlarda 0 ve 100 arasında puanlar bulunur. Aynı zamanda altın, bronz ve gümüş sistemleri de uygulanır. Uygun bulunması durumunda madalya sistemi devreye sokulur.
Anıt odaklı ve objektif olan bu değerlendirmeler sayesinde firmalar zayıf ya da güçlü tarafları hakkında detaylıca bilgi sahibi olur. Bu durum, firmalar için bir anlamda öz farkındalığın gelişmesine yol açar. Geliştirilmesi gereken taraflara odaklanmak, bu hizmetin en somut faydaları arasındadır. İcraat planları ve sürdürülebilirlik, bu aksiyonların temelini oluşturur. Firmalar eskiye kıyasla sosyal sorumluluk performansına günümüzde çok daha fazla önem vermektedir.
EcoVadis ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Danışmanlık, tam olarak bu nedenle büyük önem kazanmıştır. Özellikle küresel düzeyde faaliyet gösteren ve çok fazla çalışanı olan büyük şirketler için EcoVadis ve Kurumsal Sürdürülebilirlik bir tercih değil, mecburiyete dönüşmüştür.
2007’den Bu Yana Hizmet Veriyor
Dünyanın en prestijli oluşumlarından biri olan EcoVadis’in geçmişi 2007 senesine kadar uzanıyor. Ecovadis şirketler için sürdürülebilirliği bir bütünsellik içinde ele almaktadır. Bu nedenle de değerlendirmeleri tüm bu alt başlıklara göre detaylandırmaktadır. Firmalar için de bu oldukça güvenilir bir değerlendirme olarak görülür.
Gerekli tüm kriterleri asgari düzeyde de olsa karşılayan firmalar EcoVadis Belgesi almaya hak kazanır. Yine de bu belgeyi almak sanıldığı kadar kolay değildir. Başvuru sürecinin; kayıt, anket ve ekspert analizi gibi önemli bölümleri vardır. EcoVadis Belgesi için resmi başvuru yapan şirketlerin profiline baktığımız zaman otomotivden gıdaya, kimyadan bilgi teknolojilerine kadar çok geniş bir perspektif ile karşılaşıyoruz. Hatta bu dev firmalar arasında; AXA, Amazon, ING Bank, Nokia, Coca Cola gibi markaları görmek de mümkündür.
EcoVadis Belgesi Almanın Yararları
EcoVadis ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Danışmanlık hizmeti almanın son derece önemli ve somut faydaları bulunur. Aşan Danışmanlık ile bu ayrıcalıklardan yararlanmak ve profesyonel bir iş birliği oluşturmak adına bizimle hemen irtibata geçebilirsiniz
EcoVadis ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Belgesi sayesinde insan hakları, çevre, etik ve sürdürülebilirlik konularında fark yaratabilir ve kurumsal açıdan önemli iyileştirmeler gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan sürdürülebilirlik performanslarını işletmeler evrensel değerlerle karşılaştırabilir ve konumunu görebilir. Bu açıdan çok daha modern ve ilkeli uygulamalara doğru adım atma şansı bulur.
Ayrıca iyileştirme alanlarını genişletir ve yeni ticari iş birliklerine daha kolay imza atma olanağı bulur. Çevreye, doğaya, insana saygı ve sürdürülebilirlik konusunda hassas politikalar sergileyen firmalar, hedef kitlesinin kurumsal açıdan güvenini kazanır.
 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL