Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

EAC Gümrük Belgesi

EAC Gümrük Birliği Sertifikası, 2013 yılından itibaren uygulanıyor. Bu sertifika Rusya ve birkaç ülke için geçerlidir.

EAC gümrük belgesi Beyaz Rusya, Rusya ve Kazakistan tarafından kurulmuştur. Daha sonra Ermenistan’ın dahil olmasıyla Avrasya Ekonomik Birliği ülke pazarlarında yer alacak ürünlerin üzerinde bulundurulması gerekir. Gümrük Birliği Sertifikasyonu eski sertifika olan GOST Sisteminin yerine geçmiştir.

Bu sertifika Gümrük Birliği ülkelerince ithal edilen mevcut ürünlerin uygunluğunu inceler. Bu sertifika 1, 3, ve maksimum 5 yıllık olarak alınabilir. Bu belgeyi vermeye yetkili olan kuruluşlardan mutlaka destek almalısınız.

Aşan Danışmanlık Türkiye´nin öncü firmaları arasındaki yerini korumakta ve ihtiyaç duyduğunuz tüm eac gümrük belgesi için uzman kadrosu ile hizmet vermektedir.


EAC Belgesi Hangi Ülkelerde Kullanılmaktadır?


Gümrük belgesi bulunan ürünler belirlenen ülkelere kolayca satılabilir. EAC Sertifikası dünya üzerinde birçok yerde de geçerliliğini korumaktadır. EAC Gümrük Birliği sertifikası, parti bazlı ya da seri üretim için yapılabilir. Gümrük Birliği uygunluk sertifikası Rusya, Beyaz Rusya, Ermenistan, Kırgızistan ve Kazakistan’ın pazarlarına girmenizi sağlar. Sertifikasyonu almak için numune testi ve üretim yapılan fabrikaya ziyaret edilir. Test sonuçları ve sertifika kurum tarafından firmaya verilir. Bununla beraber sertifikasyon süresince verilmiş olan tüm belgeler, Gümrük Birliği veri tabanına kayıt kayıt edilir. Gümrük belgesi bulunan işletmelerin üye ülkelerin herhangi birinde resmi kayıtlı bir temsilci bulundurulmalıdır. Belgelendirme firmamız bu konuda sizlere çözüm sunabilir. Gerekli belgeleri bizleri ayarak kolayca alabilirsiniz. Gümrük Birliği standardına uygunluk kriterlerini karşılayan ürünlerin tamamında EAC logosu kullanılır.


EAC Belgesi Üzerinde Hangi Bilgiler Yer Alır?


Gümrük belgesi, Avrasya Ekonomi Topluluğu üzerinde ticaret yapmanın temek anahtarıdır. EAC belgesi içerisinde bazı veriler bulundurulur. Bu bilgilerin eksikliği ihracat sürecini engelleyebilir. Belge üzerinde şu bilgiler bulunur.
- EAC sertifika veriliş tarihi,
- EAC sertifika numarası,
- EAC belge başvurusu yapan temsilci adı,
- EAC seri numarası,
- Sertifika kaydı gerçekleştiren kurumun adı,
- Ürün ve marka bilgisi,
- Laboratuvar bilgileri
- Sertifika Kaydını yapan uzmanın imzası

Bu bilgileri içeren EAC Sertifikası geçerli olacaktır. EAC belgesi tek seferlik ya da seri üretim için alınabilir. Tek sertifikalarda ürünleri Rusya`da satın alan ithalatçı bir Rus Şirketi gerekir. İthalatçı olan bu firma sözleşme üzerinden ürünü satın alır.

Bir yıllık seri üretim EAC sertifikası üç yıllık sertifikalarla aynı işlevi görürler. Bu süre içerisinde tüm sevkiyatların gümrük işlemlerinde geçerlidir. Belgenin temin süresi 5-20 iş gününde tamamlanır. EAC gümrük belgesi birçok sektörde kullanılmaktadır. Firmamız bu alanda sizlere belge desteği verebiliyor. Belgelendirme alanında çalışmalarına devam eden firmamız Rusya, Ukrayna, Belarus ve Türkî Cumhuriyetlerinin tamamında gerekli olan bu belgede yardımcı olabilir. Bu konuda sizlere en güvenilir, ekonomik ve hızlı destek verebiliriz. Sertifika alanında yetki alanımız her geçen gün artmaya devam ediyor. Kurumumuz bünyesinde uzman denetleme ekibiyle beraber Moskova, İstanbul şube ofis ve temsilciliklerle sizlere EAC sertifikası alanında gereken desteği verebiliyor.

Aşan Danışmanlık olarak ihtiyacınız olduğu an sitemizdeki canlı destek hattı veya whatsapp hattı aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz. Uygun fiyatlandırma seçeneklerimizden hemen yararlanın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF)
  Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF) ile alakalı detayların tamamına bu içeriğimizden hemen erişebilir ve merak ettiğiniz tüm sorular için Aşan Danışmanlık canlı destek hattından bilgi alabilirsiniz.
  6.5.2022 14:00:10
 • ISO 16949 Faydaları Nelerdir?
  Oto servis ve diğer oto sanayi sektörleri için önemli olan bu belgede Aşan Danışmanlık´tan hemen teklif alın ve doğru adımları anında atın.
  21.6.2024 10:35:27
 • Voluntary Qualified Importer Program (VQIP)
  Gönüllü Nitelikli İthalatçı Programı (VQIP) olarak dilimize çevrilmiştir. İlgili programın katılımcısı olan tüm ithalatçıların hayvan gıdaları ve insan gıdaları için Amerika´ya hızlı bir şekilde ithal işlemlerinin sağlan
  3.6.2022 10:16:59
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp