Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

Doğaya Saygı Sertifikası

Doğa elimizdeki en önemli unsur. Doğaya saygıyı herkes duymalı, dünya üzerindeki tüm canlıların, tüm doğal çevrenin değerini ve aynı zamanda önemini bilmek herkesin hakkı. İşletmelerin, bireylerin hatta çocukluk çağında dahi bu konuyu ele almak, eğitimler vermek değerlerimize sahip çıkmak gerekli. Doğamızda yer alan hayvanların, ekosistemlerin, bitkilerin ve aynı zamanda Dünya´mızdaki tüm değerlerin kıymetini bilmeli ve haklarını daima savunmalıyız. Doğaya saygı durumu bugün herkesin tartıştığı, sürdürülebilirlik için sonuçlarını araştırdığı durumdur.

Doğaya saygı ile alakalı PAUL TAYLOR "Doğaya Saygı: Çevresel Etik Teorisi" adı altında bir kitap yayımlamıştır. İnsan yaşamının doğasında var olan, değerini savunan biyomerkezli bir çevre etiğini sunmaktadır. Bu kitap ile alakalı merak edilenler, doğaya saygı ve sürdürülebilirlik ile ilgili belgelendirme hizmeti almak isteyenler Aşan Danışmanlık firmamızı anında arayabilir, bilgi alabilirler. Hayat içerisinde doğa hayatını, yaban hayatını ele alan Paul Taylor bu kitabında insanların kullanımı, insanların zevkine göre sunulan görüşlere bizzat meydan okumaktadır. Doğaya saygı : çevresel etik teorisinde Paul, insan merkezciliğine mantıklı bir alternatif sağlamak için biyoloji, ahlak, çevre bilimini sunuyor ve bunlarla bağlantılı olarak detayları tek tek okurlarına aktarıyor.
 

Doğaya Saygı Belgelendirme Hizmetleri


Aşan Danışmanlık olarak bu alanda işinde uzman eğitmenlerimiz ile sertifikalandırma hizmeti veriyoruz. Doğrudan sürdürülebilirlik ile bağlantılı olan bu husus için bizden anında hizmet & bilgi alabilirsiniz.

Doğaya saygının tarihçesini ele aldığımızda, çevresel etik durumu ve bununla alakalı değişen düşünceler ile seneler içerisinde doğaya saygı ile alakalı farklı tartışmalar ortaya atılmıştır. Ancak değişmeyen tek şey, doğanın Dünya´mızdaki yeri ve önemidir. Yukarıda da bahsettiğimiz Doğaya Saygı kitabında yalnızca insanların değil, doğa içerisindeki tüm yaşamın, tüm canlıların biyomerkezli bir çevre içerisinde bulunduğu, yalnızca doğa düzenine uyarlanan, doğanın sadece kendisinin kullanabileceği bir alan olmadığını herkesin bilmesi benimsendirilmek istenmiştir. Doğamızda yer alan tüm canlılar için var olduğunu bilmek, ona göre hareket etmek bugün her işletmenin ANA UNSURU olmalıdır.Firmaların sadece satışa odaklanması YANLIŞTIR...

Firmaların doğamızdaki tüm canlılar için, tüm canlar için olduğunu unutmaması, çevresel etiklere saygılı olarak hareket etmesi gerektiğini Tylor kitabında ve teorisinde net bir şekilde açıklamıştır. Bilinmelidir ki Doğaya saygı teorisinde, ahlak felsefesinden çok kişilerin çevre bilimi üzerinde durması, insanların haricinde yer alan tüm canların sesi olarak bu kitap karşımıza çıkmaktadır. Özellikle işletmelerin çevre ve insan merkezli bir bakış açısından uzaklaşmış olmaları ve malesef tüm canlılara, doğaa saygılı olmamaları sürdürülebilirliğin sağlanmasında en önemli zarar verici durumlar arasındadır. Doğaya saygı duyulması gereken bir etik kavram olduğu teorilerini incelemek, bu alanda bilgi almak ve uzman görüşlerinden hemen yararlanmak için sizlerde Aşan Danışmanlık´a ulaşabilirsiniz.

Doğaya Saygı Belgelendirme Hizmetleri

 


Doğaya Saygılı Olmak


İnsanlar ile doğa arasında bir bağlılık her zaman vardır. Ne kadar karmaşık da olsa, ne kadar doğa ve insan ilişkilerinin tanınmasında kurumsallığın öneminden herkes bir haber de olsa, işletmeler artık günümüzde doğaya saygıyı yavaş yavaş şirket poitikalarında hil etmek zorundadır. Doğa içerisindeki ekosistemi bilen, ekosisteme göre üretimler yapani biyotik topluluklara karşı sorumluluklarının olduğunu bilen firmaların Aşan Danışmanlık´tan hizmet almak istemesi, danışmanlık almak istemesi doğru yolda olduklarını gösterir. Doğa ile alakalı ortaya atılan, farkındalık yaratılan bu bakış açısından insan olmayanların, doğada var olan tüm canlılarında refahını, sorumluluklarını bilmek gerekir.  Çevreye zarar vermekten kaçınan her bir insan, her bir işletme her zaman karlı çıkacaktır. Gelecek nesillere doğru bir hayat bırakılacak, belki de işletme sürdürülebilirliği rakiplerine oranlar çok daha üst seviyelerde olacaktır.

Kurumsalların Doğaya Saygı Politikalarının Geliştirilmesi

İşletmenizin prestijini arttıracak olan bu politikaya sahip olması adına bize ulaşmanız yeterli olacaktır. Müşterilerimizin sadece ticari olarak var olmaktan öteye geçmek istediğini bildiğimiz için marka değeri ve kurumsal kimliklerini ilerideki kuşakları aktarabilmek Marka imajını zedelememek markanın para kazanmaktan ziyade etik değerlere de dikkat ettiğini biliyor ve önemsiyoruz.

Bu bağlamda Türkiye’nin en büyük firmalarının tercih sebebiyiz. Markanız için ithalat ve ihracatta kullanmak üzere tarafımızdan temin ettiğiniz ISO standartları gibi temel standartlarında üzerinde çalışmalar yapmak istediğinizi biliyoruz sadece denetimli veya yasal zorunlulukla bu belgeleri almak değil rakiplerinizin önüne geçmek personellerinize çevreye doğaya tedarikçilerinize kısacası iç ve dış tüm paydaşlarınıza markanızı ve tüm etik değerlerinizi bizimle beraber duyurmaya ve belgelemeye çalıştığınızı biliyoruz

Aşan Danışmanlık olarak birlikte çalışabildiğimiz için onur duyduğumuzu tekrar belirtmek  isteriz. Çevre etiği atıklarınızı karbon ayak izinize, plastiklerinize fazla üretim veya hatalı üretimden kaynaklı olan kimyasalları ve bunların ölçümlerini en iyi şekilde yapmaya çalıştığını biliyoruz. Türkiye’nin ilk 500 firmasıyla çalışan bir belgelendirme kuruluşu olarak müşterilerimizin kendi arasında sektörün en iyisi olmak için daha farklı ne yapabilirim dediği noktada sizi diğer rakiplerinizden ve sektörün öncüsü haline getirecek olan temel standartların üzerinde bulunan çevreyi önemsiyorum atıklarıma dikkat ediyorum bu dünyada var olan doğa ile alakalı kullanımın sadece insanlar için olmadığını biliyorum ve tüm canlıların haklarına özen gösteriyorum diyen tüm firmalar bu belgeyi almalıdır.

Türkiye’de sertifikasyonu ilk kez bizim tarafımızdan bu belgenin sektörünüde ilk sizin tarafınızdan alınmasını istiyorsanız hızlıca bizi aramanız yeterlidir.

Bir çok sürdürülebilirlik danışmanı ile  ortak hareket eden, eğitimler ve danışmanlıklar veren Aşan´da sizler için tüm detaylar düşünüldü. Tüm bunlara ek olarak kurumsal INSTAGRAM hesabımızda bu tür konuları da ele alıyor, merak ettiğiniz soruları yanıtlıyoruz.

Bilgi, teklif ve danışmanlık talepleri için Aşan Danışmanlığa sitesinde yer alan telefon, email, whatsapp hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp