Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

CO2 Emisyonlarını Azaltmak

CO2 Emisyonlarını Azaltmak için karbon ayak izi belgelendirme hizmetlerindne yararlanın. Aşan ile Sera gazı hesaplama, yeşil mutabakat, green deal ve sürdürülebilirlik raporu için arayın. Firmaların faaliyetlerinden kaynaklı olarak ortaya çıkan bazı emisyonların çevreye verdikleri zarar ile hesaplanma ve raporlanması gerekir. Karbondioksiz ve sera gazı emisyonlarının CO2 eşleniği ile hesaplanabilmesi için Aşan Danışmanlık Türkiye´nin her şehrinde hizmet verebilimektedir.

Karbon Ayak İzi Hesaplama Iso 14067 & Sera Gazı Hesaplama Iso 14064 Yönetim Sistemleri ile alakalı ihtiyacınız olan her bilgiye firmamızın web sitesinden erişeiblirsiniz. Karbon ayak izi son senelerde hemen herkesin duyduğu başlıklar arasındadır. Karbon ayak izini duymadıysanız bile küresel ısınmayı, sürdürülebilirliği mutlaka duymuşsunuzdur. İnsanların hayatları boyunca hem işleri sırasında hemde günlük standart yaşamsal faaliyetlerinin sonucunda dünyaya bıraktığı bir miktar zarar vardır. Bu zararın miktarı her insana göre, her işletmeye, her faaliyete ve aşamaya göre değişiklik göstermektedir. Karbon ayak izinin hesaplanması ile bu zarar miktarı ortaya çıkmaktadır.


Karbon Ayak İzi Nasıl Azaltılır? Sera Gazı Emisyonlarını Azaltabilmenin Yolları Nelerdir?


Karbon ayak izinin azaltılması için öncelikle sera gazlarının etkisi altında bıraktıkları ürünlerin kullanımını bırakmalı, kısıtlamalı veya tamamen bunları ortadan kaldırmalıyız. Her bireyin doğaya bıraktığı zararı önleyebilmek için bazı yollar vardır. Öncelikle birincil ayak izinden başlamalı ve ikincil ayak izine kadar geçen süreçlerde oldukça düşük değerler elde edilmelidir. En az seviyelerde günlük yaşantımızı ikame ettirebilmek bu alanda önemli bir katkı sağlayacaktır. Yani daha açıklayıcı bir örnek vermek gerekirse, işimize giderken şahsi araç kullanmaktansa toplu taşıma kullanmamız karbon ayak izinin azalması konusunda önemli bir adım olacaktır.

Bunun yanı sıra enerji kaynaklarını kullanırken doğru tercihlerin yapılması gerekir. Yenilenebilir enerji kaynağı kullanmak çok önemlidir. Yenilenebilir enerji artık hayatımızın her anlamında yer almalıdır. Gerek güneş enerjisinin kullanımı gerekse rüzgar enerjisinin kullanımının yaygınlaşması ve bununla beraber karbon ayak izinin azaltılması çalışmaları büyük hız kazanmalıdır. Biz  Aşan Danışmanlık olarak sizlere ISO 14067 danışmanlığı sunmaktayız. Karbon ayak izinizin raporlanması, sürdürülebilirlik faaliyetleri kapsamında verimli ve etkin kaynak kullanımının elde edilmesi için hazırlıklıyız.

Aşan Danışmanlık olarak sizleri rakiplerinizden ayırmakta ve çevrenize olan hassasiyetinizi müşterilerinize, paydaşlarınıza göstermenize olanak sağlamaktayız. Finansal açıdan kar elde etmeniz ve projelerinizde daha etkili olabilmeniz için sizde bizden destek alın. Aşan Danışmanlık ile karbon ayak izi hesaplaması, ISO 14067 yönetim sistemi hizmetleri ve daha fazlası sunulmaktadır.

Firmanız için belirlenen sınırlar içinde sera gazı emisyon kaynaklarını tespit edelim, ettiğimiz tüm kaynakların veri tabanını oluşturalım ve içerisinde olunan seneye ait emisyon miktarlarını tespit etme çalışmalarına Aşan Danışmanlık olarak başlayalım. Firmanızın toplanmış olan emisyon verilerini veri tabanlarına aktararak ölçümleri yapalım, Karbon ayak izi raporu hazırlanması ve azaltım projelerinin hayata geçirilmesi için Aşan Danışmanlık sizlerin yanında..

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ENEC Belgesi
  Aşan Danışmanlık sizler için en uygun belgelendirme tekliflerini sunmaktadır. Hemen sitemizde yer alan numaramızdan bize ulaşım sağlayabilir ve teklif talep edebilirsiniz.
  27.1.2023 11:09:03
 • Avrupa Topluluğu Tüm Araç Tip Onayı
  Tip onay belgesi olarak da bilinen Avrupa Topluluğu Tüm Araç Tip Onayı hakkında bir çok bilgiye sitemizden erişebilir ve aklınıza takılan tüm hususlar için Aşan Danışmanlık firmasından destek alabilirsiniz.
  1.8.2022 09:17:18
 • Asan Danışmanlık Firma Profili
  2003 senesinden bu yana KOBİ?lere gerek danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunmaya devam eden Aşan Danışmanlık, kısa süre içinde alanında öncü olmayı başarmıştır. Aşan Danışmanlık başarısını kaliteli hizmet anlayışına ve danışmanlık, eğitim, belgelendirme,
  25.4.2020 17:48:48
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp