Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 20 34
info@asandanismanlik.com

Çevre ve İklim Eylemi Programı (Life Programı)

Aşan Danışmanlık kurumsal web sitesinde bugün siz değerli müşterilerimiz için Çevre ve İklim Eylemi Programı (Life Programı) konusunu  ele aldık. Hemen İnceleyebilir ve merak ettikleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Life Programı´nın asıl amacı çevredeki kalitenin arttırılması ile beraber biyolojik çeşitlilikteki miktarın korunmasını, daha temiz bir havanın, daha düşük bir karbonunun, iklimsel durumlara dayalı olan bir ekonomiye geçişin katkısını sağlamaktır. AB bünyesinde bulunan ve desteklenen program bir kaç senedir uygulamaya alınmış ve Türkiye´de başta olmak üzere bir çok ülkede başarılı bir şekilde yürürlüğe alınmıştır. Çevre ve iklimle alakalı eyleme özel olan bilinen tek program olan Life Programı ile alakalı bilgi almak ve uzmanlarımızdan danışmanlık hizmeti almak isterseniz hemen  hiç zaman kaybetmeden incelediğiniz internet sitemizde yer alan telefon numaralarımızı arayabilirsiniz.

Çevre ve İklim Eylemi Programı (Life Programı) Bazı AmaçlarıLife programını ele aldığımızda karşımıza 3 önemli amaç çıkmaktadır. Bunlardan ilki;

1) Birlik politikaları ve mevzuatın amacına ulaşabilmek için temiz enerji hususunu ele alır. Temiz bir enerji için, enerjiye geçişi, çevre iklim eylemlerinin yenilikçi tekniklerinin ve bu alandaki firma yaklaşımlarının geliştirilmesi, denenebilir olması, teşvik edici olması, biyolojik çeşitliliğimizin ve doğadaki uyumun artması için iyi uygulamalara katkıda bulunulmasıdır.

2) Özel sektörlerdeki tüm kapasitenin, kamu alanındaki kapasitenin geliştirilebilir olması ve ayrıca sivil toplumun yönetişimini bu alanda geliştirmek önemlidir. Life Programı´nda birlik mevzuatı, politikalardaki geliştirme adımları, uygulama faaliyetleri, izleme ve icra etme amaclarıda yer alır.

3) Birlik mevzuatlarının ve politikalarının uygulanabilir olması için sonuçların fazlalaştırılması, gerçek hedeflerin diğer politikalardan, kamu alanınıda, özel sektörde uyumlu olması ve yatırımları harekete geçirmek, finansal erişimi geliştirmek adına başarılı teknikler ve politikaların tercih edilmesi sayesinde çözüm dağıtım ağının hızlandırılması amaçlanır.

LİFE PROGRAMI PROJE TANIMLARI NELERDİR?

Life projesi danışmanlığı için doğru yerdesiniz. Projeye ait tüm tanımları, tüm mevzuat ve amaçları bilen uzmanlarımız ile Türkiye´nin heryerinde sizlere hizmet verebilmekteyiz.Proje tanımlarından kısa bahsetmek gerekirse,

STRATEJİK DOĞA PROJELERİ

Burada doğa, biyoçeşitlilik hedeflerinin gerçekleşmesi amaçlanır. Stratejik doğa projelerinde yer alan kaynaklar, doğanın ve biyolojik çeşitliliğin hedeflendiği ve iyi bir şekilde koordine edildiği durumları ele alır.

STRATEJİK BÜTÜNLEŞMİŞ PROJELER

Bütünleşmiş projeleri tanımlamak gerekirse, çevre, iklim ve temiz enerji mevzuatları ile alakalı tüm politikalarda bulunan devletlerin geliştirmiş olduğu çok bölgeli, ulus-ötesi, ulusal, bölgesel olan eylem planlarının, iklim stratejilerinin, çevresel stratejilerin uyumudur. Stratejik bütünleşmiş projelerde koordinasyonun desteklenmesine önem verilir.

TEKNİK YARDIM PROJELERİ


Burada 2021-2027 seneleri arasındaki hedefler bilinir. Standart eylem proıjelerine katılma konusundaki kapasitenin geliştirilebilir olması, stratejik bütünleşik projelerin hazırlanabilmesi, diğer Birlik finansal araçları için erişim imkanı yada bu araçların sonuçları ile çoğaltılması amacı ile diğer önemlerin alınmasını destekleyen projelerdir.

STANDART EYLEM PROJELERİ

Özel hedefler ile uyumlu olan programlarda stratejik bütünleşmiş projelerin, teknik yardım projelerinin veya stratejik doğa projelerinin dışında kalanları içerir.

Çevre ve İklim Eylemi Programı (Life Programı) ile ilgili destek almak istediğinizde bize ulaaşbilirsiniz. T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı web sitesinde yer alan ÇEVRE ve İKLİM EYLEMİ programı sayfası içeriğini incelemek için BURAYA TIKLAYINIZ..

Daha fazla bilgi ve life program danışmanlığı için Aşan´ı arayabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Federal İnsektisit, Fungisit ve Rodentisit Yasası (FIFRA) Kaydı
  Federal İnsektisit, Fungisit ve Rodentisit Yasası (FIFRA) Kaydı ile ilgili siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırlanan bu içeriğimizi hemen inceleyebilir ve danışmanlık hizmetleri için bizi arayabilirsiniz.
  23.5.2022 13:49:07
 • Sürdürülebilirlik Raporu Danışmanlığı
  Aşan Danışmanlık olarak firmanızın dönüşümüne ortak oluyoruz. Daha dengeli ve daha uzun ömürlü bir yaşam için sürdürülebilirlik önemli! Firmanızın verimliliği ve çağa ayak uydurması ve maliyet dönüşümü bakımından da ileriye taşınması için hizmetlerimizi s
  2.5.2022 17:48:50
 • Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü (YYS)
  Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü (YYS) ile ilgili bu içeriği siz değerli Aşan Danışmanlık ziyaretçileri için hazırladık. Sayfamızdan gerekli tüm bilgilere anında erişebilirsiniz.
  28.2.2022 15:07:44

Ne Aramıştınız ?