Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Çevre ve İklim Eylemi Programı (Life Programı)

Aşan Danışmanlık kurumsal web sitesinde bugün siz değerli müşterilerimiz için Çevre ve İklim Eylemi Programı (Life Programı) konusunu  ele aldık. Hemen İnceleyebilir ve merak ettikleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Life Programı´nın asıl amacı çevredeki kalitenin arttırılması ile beraber biyolojik çeşitlilikteki miktarın korunmasını, daha temiz bir havanın, daha düşük bir karbonunun, iklimsel durumlara dayalı olan bir ekonomiye geçişin katkısını sağlamaktır. AB bünyesinde bulunan ve desteklenen program bir kaç senedir uygulamaya alınmış ve Türkiye´de başta olmak üzere bir çok ülkede başarılı bir şekilde yürürlüğe alınmıştır. Çevre ve iklimle alakalı eyleme özel olan bilinen tek program olan Life Programı ile alakalı bilgi almak ve uzmanlarımızdan danışmanlık hizmeti almak isterseniz hemen  hiç zaman kaybetmeden incelediğiniz internet sitemizde yer alan telefon numaralarımızı arayabilirsiniz.

Çevre ve İklim Eylemi Programı (Life Programı) Bazı AmaçlarıLife programını ele aldığımızda karşımıza 3 önemli amaç çıkmaktadır. Bunlardan ilki;

1) Birlik politikaları ve mevzuatın amacına ulaşabilmek için temiz enerji hususunu ele alır. Temiz bir enerji için, enerjiye geçişi, çevre iklim eylemlerinin yenilikçi tekniklerinin ve bu alandaki firma yaklaşımlarının geliştirilmesi, denenebilir olması, teşvik edici olması, biyolojik çeşitliliğimizin ve doğadaki uyumun artması için iyi uygulamalara katkıda bulunulmasıdır.

2) Özel sektörlerdeki tüm kapasitenin, kamu alanındaki kapasitenin geliştirilebilir olması ve ayrıca sivil toplumun yönetişimini bu alanda geliştirmek önemlidir. Life Programı´nda birlik mevzuatı, politikalardaki geliştirme adımları, uygulama faaliyetleri, izleme ve icra etme amaclarıda yer alır.

3) Birlik mevzuatlarının ve politikalarının uygulanabilir olması için sonuçların fazlalaştırılması, gerçek hedeflerin diğer politikalardan, kamu alanınıda, özel sektörde uyumlu olması ve yatırımları harekete geçirmek, finansal erişimi geliştirmek adına başarılı teknikler ve politikaların tercih edilmesi sayesinde çözüm dağıtım ağının hızlandırılması amaçlanır.

LİFE PROGRAMI PROJE TANIMLARI NELERDİR?

Life projesi danışmanlığı için doğru yerdesiniz. Projeye ait tüm tanımları, tüm mevzuat ve amaçları bilen uzmanlarımız ile Türkiye´nin heryerinde sizlere hizmet verebilmekteyiz.Proje tanımlarından kısa bahsetmek gerekirse,

STRATEJİK DOĞA PROJELERİ

Burada doğa, biyoçeşitlilik hedeflerinin gerçekleşmesi amaçlanır. Stratejik doğa projelerinde yer alan kaynaklar, doğanın ve biyolojik çeşitliliğin hedeflendiği ve iyi bir şekilde koordine edildiği durumları ele alır.

STRATEJİK BÜTÜNLEŞMİŞ PROJELER

Bütünleşmiş projeleri tanımlamak gerekirse, çevre, iklim ve temiz enerji mevzuatları ile alakalı tüm politikalarda bulunan devletlerin geliştirmiş olduğu çok bölgeli, ulus-ötesi, ulusal, bölgesel olan eylem planlarının, iklim stratejilerinin, çevresel stratejilerin uyumudur. Stratejik bütünleşmiş projelerde koordinasyonun desteklenmesine önem verilir.

TEKNİK YARDIM PROJELERİ


Burada 2021-2027 seneleri arasındaki hedefler bilinir. Standart eylem proıjelerine katılma konusundaki kapasitenin geliştirilebilir olması, stratejik bütünleşik projelerin hazırlanabilmesi, diğer Birlik finansal araçları için erişim imkanı yada bu araçların sonuçları ile çoğaltılması amacı ile diğer önemlerin alınmasını destekleyen projelerdir.

STANDART EYLEM PROJELERİ

Özel hedefler ile uyumlu olan programlarda stratejik bütünleşmiş projelerin, teknik yardım projelerinin veya stratejik doğa projelerinin dışında kalanları içerir.

Çevre ve İklim Eylemi Programı (Life Programı) ile ilgili destek almak istediğinizde bize ulaaşbilirsiniz. T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı web sitesinde yer alan ÇEVRE ve İKLİM EYLEMİ programı sayfası içeriğini incelemek için BURAYA TIKLAYINIZ..

Daha fazla bilgi ve life program danışmanlığı için Aşan´ı arayabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Patlamadan Korunma Dokümanı
  Aşan Danışmanlık ile ihtiyacınız olan Patlamadan Korunma Dokümanını kısa sürede hazırlatabilir ve en uygun teklifleri almak adına iletişim numaralarımız ile irtibata geçebilirsiniz.
  5.5.2023 12:52:48
 • Energy Star Belgesi
  Energy Star Belgesi ile alakalı bir çok detaya Aşan Danışmanlık firmasının sizler için hazırladığı bu içerikten erişebilir ve aklınıza takılan tüm hususlar için hemen firma müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.
  20.10.2022 11:53:53
 • Tedarik Zinciri Yönetimi Nedir?
  Aşan Danışmanlık ile başta ISO 28000´ı ele alarak sizleri bilgilendirdik. Bugün sizler için Tedarik Zinciri Yönetimi Nedir? sorusunun yanıtını bu sayfamızda sunuyoruz.
  19.9.2022 12:09:49
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp