Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

CE İşareti Ürüne Nasıl Yerleştirilir?

Avrupa piyasalarında elektrik, elektronik, oyuncak, inşaat ve tıbbi cihazlar gibi birçok farklı kategorideki ürünlerin serbest dolaşımının yapılabilmesi için CE standartlarını sağlaması gerekmektedir. Söz konusu ürünler için çevreye uygun, sağlıklı ve güvenilir olduğunun bir göstergesi olmaktadır. Bu konuda zorunlu tutulan kriterlerin sağlandığı ve tüketiciler tarafından güvenle tüketilebileceğinin en önemli nişanesidir. Aynı zamanda üreticisine uluslararası arenada rekabet gücünü, marka bilinirliğini ve tercih edilirliğini artırmak gibi pek çok olumlu katkısı bulunmaktadır. İlgili standartlar kapsamında zorunlu tutulan bu belgeye sahip olan ürünlerin üzerinde CE işaretinin yer alması gerekmektedir. Bu işaretin nasıl yapılacağı ve hangi kriterlere göre yer alması gerektiği gibi konular teknik bilgi ve beceri gerektirmektedir.

Bu nedenle CE işareti ürüne nasıl yerleştirilir sorusuna cevap bulmak büyük önem arz etmektedir. Bu konuda yılların tecrübesi olarak siz değerli danışanlarımıza yardımcı olmaktayız.

Ce İşaretini Ürünün Üzerinde Kullanımı


Ürünleriniz için CE sertifikası almak amacıyla başvuruda bulunduğunuzda ilgili sürecin sonuna kadar sizlere gereken yardımları sağlamaktayız. CE işaretinin nasıl ve hangi koşullarla ürünlerinizde yer alması gerektiğine kadar tüm aşamalar en ince ayrıntılarına kadar uzmanlarımız tarafından yürütülmektedir. Böylece yasal olarak tüm koşulları sağlayarak ürününüz Avrupa pazarında serbestçe dolaşımını sağlayabilirsiniz.

Aşan Danışmanlık ile süreçlerin takibi, kontrolü ve hazırlıklarını hemen edinebilirsiniz.

CE İşareti Ürüne Nasıl Yerleştirilir?

Avrupa Standartlarına uygunluk anlamına gelen CE, bir belgeden ziyade ürünlerin üzerinde yer alması gereken bir işaret olarak bilinmektedir. Sağlık, güvenlik ve çevreye uygunluk konularında oluşturulmuş olan kriterlerin sağlandığının bir nişanesi olarak ürünlerin üzerinde görünür bir şekilde ve büyüklükte olması zorunludur. Peki, CE işareti ürüne nasıl yerleştirilir? Gelin hep birlikte bu sorunun teknik ve detaylı cevabına bakarak bilgi sahibi olalım. Dilerseniz whatsapp’tan bize yazarak ya da iletişim numaralarımızdan arayarak canlı görüşme yaparak çok daha detaylı bilgiler talep edebilirsiniz. Genel hatları ile bir üründe CE işaretinin nasıl yer alması gerektiğini şöyle ifade edebiliriz:

•    İşaret ürünün üzerinde kolayca görünebilir bir yerinde olmalıdır.
•    CE işareti sadece “C” ve “E” işaretlerinin birleşimi şeklinde yani “CE” şeklide olmalıdır.
•    Harfler yan yana ve dikey şekilde olmalıdır.
•    CE işaretinin boyutu 5 mm’den daha küçük olmamalıdır.
•    Ürün boyutuna ve özelliğine göre üzerinde CE işaretlemesinin mümkün olmaması durumunda ambalajında, kullanım kılavuzunda ve garanti belgesi gibi evraklarda yer almalıdır. Bu durum aynı zamanda resmi belgelerle de onaylı bir şekilde desteklenmelidir.
•    CE işareti imalatçı veya ithalatçı firma tarafından basılmalıdır.
•    Üretim kontrol süreçlerinin en son aşamasında CE işareti uygun kriterlere göre yerleştirilmelidir.

Yukarıda bahsi geçen kriterlere göre ürün üzerinde CE işareti yerleştirilmesi yapılmalıdır. Aksi halde ürünün pazardan toplatılması, yasaklanması, ticaretinin engellenmesi ve cezai yaptırımlar gibi olumsuzluklar söz konusu olmaktadır.
 

CE İşareti | CE Belgesi


Sektörün öncü kuruluşlarından birisi olarak bize başvuruda bulunduğunuzda başta CE işareti ürüne nasıl yerleştirilir olmak üzere tüm konularda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Profesyonel bir yaklaşımla hareket eden uzmanlarımız siz değerli danışanlarımıza tüm süreç boyunca derinlemesine yardımcı olmaktadır. Ekiplerimiz tüm teknik konularda sizlere rehberlik ederek sürecin başarıyla sonuçlandırılmasına katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda gerekli öneriler ile ürününüz için en iyisini sağlamanıza yardımcı olmaktadır. Böylece sağlıklı ve güvenli bir şekilde CE işareti alarak ürünlerinizin serbest bir şekilde Avrupa pazarına açılmasını sağlayabilirsiniz

Sektörün öncü danışmanları ile faaliyetlerimizi tüm Türkiye’de başarılı bir şekilde uzun senelerdir sürdürmekteyiz. Aşan Danışmanlık ile sizlerde yola çıkmak istiyorsanız sitedeki canlı destek hattından bilgi ve destek alabilirsiniz. Ayrıca INSTAGRAM hesabımızdan müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz, hemen arayın, bilgi sahibi olun.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL

CE Belgesi

Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp