Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

CE İşareti Hangi Ülkelerde Geçerlidir?

Dünya ticaretinin ve tüketiminin büyük bir hızla arttığı günümüzde bu alanda ortaya çıkan ihtiyaçları tedarik etme adına üretimin de arttığını görmekteyiz. Üretim sonucu elde edilen ürünlerin ilk başlarda çok farklı özelliklerde olması birçok karmaşık sorunları ve başta sağlık, güvenlik ve çevreye uygun olmama gibi problemleri de beraberinde getirmiştir. Tüm bu sorunları ortadan kaldırmak, belirli standartları sağlamak ve tüketiciye güvenle tüketebileceği, sağlıklı ve çevreye duyarlı ürünler sunmak gibi amaçlarla birtakım çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Avrupa Ekonomik Alanında yapılan bu çalışmalar neticesinde Avrupa’ya uygunluk anlamına gelen CE standartları oluşturulmuştur. Bir ürünün Avrupa pazarında serbestçe dolaşabilmesi ve ticaretinin yapılabilmesi için CE belgesine sahip olması zorunlu tutulmuştur.

CE Belgesi / CE İşaretlemesi


Bu standartlarda belirtilen kriterlerde sağlık, güvenlik ve çevre uyumluluğu göz önünde bulundurulmuştur. Böylece bu işarete sahip olan ürünlerin insan sağlığına ve çevreye karşı zararsız olduğu aynı zamanda güvenli bir şekilde tüketilebileceği tescillenmiş olmaktadır. Bu durum sadece Avrupa pazarında değil, ülkemizde ve bu standartları uygulayan daha pek çok yerde geçerli olmaktadır. Genel olarak CE işareti hangi ülkelerde geçerlidir diye sorduğumuzda karşımıza Avusturya, Belçika, Çekya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İtalya, İrlanda, Norveç, Hollanda, Portekiz, Polonya, İspanya, İsveç, İngiltere, Hırvatistan ve İsviçre gibi Avrupa ülkeleri çıkmaktadır. Zaten CE standartlarının ortaya çıkış amacı da daha evvel belirttiğimiz gibi Avrupa piyasalarına uygunluk sağlanması adına sağlık, güvenlik ve çevreye uygunluk konularında standart sağlanmasıydı. Bu çerçeveden hareketle üretilen ürünlerin Avrupa pazarında yer alabilmesi için CE belgesi zorunlu tutulmuştur.

Bu belgenin ilişkilendirileceği tüm ürünler için danışmanlık almak isterseniz Aşan Danışmanlık firmamıza ulaşabilirsiniz.

Bir ürünün CE belgesi alması için belirli standartları sağlamasının denetlenmesi gerekmektedir. Bu denetim sonrasında koşulları sağlaması karşılığında bu durumun belgelendirmesi yapılarak sertifikası verilmektedir. Tüm bu işlemler bağımsız denetleme ve belgelendirme kuruluşları tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu alanda uluslararası akreditasyona sahip olan firmamız, ülkemizde öncü danışmanlık ve belgelendirme firmalarından birisi olmaktadır. Uzun yıllardır yer aldığımız bu alanda siz değerli firma sahiplerine gereken yardımları sağlamaktayız. Uzmanlarımız eşliğinde ürünleriniz için CE standartlarını sağlamak ve CE işareti almak hedeflerinizde sizlere rehberlik etmekteyiz.

Oldukça gelişmiş danışan destek hattımız ve whatsapp iletişim kanallarımız bulunmaktadır. Dilediğiniz zaman aklınıza takılan tüm soru ve sorunları, merak edilenleri bizimle iletişime geçerek sorabilirsiniz. Konuyla ilgili olarak bizi arayıp uzmanlarımızla canlı görüşme sağlayabilirsiniz. Ya da whatsapp üzerinden yazarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Ürününüz için almayı düşündüğünüz CE işareti hangi ülkelerde geçerlidir sorusunu da sorarak ticaret yapmayı düşündüğünüz ülkenin bu kapsamda olup olmadığına kadar her şeyi detaylarıyla öğrenebilirsiniz.

CE İşareti Hangi Ülkelerde Geçerlidir?


Zorunlu CE işareti amaçlı uygunluk beyanı


CE işaretine sahip olan ürünler Avrupa ülkelerinin yanı sıra uluslararası anlaşmalar ve protokollerle belirlendiği üzere ülkemizde ve diğer kabul eden daha pek çok ülkede serbestçe dolaşabilmektedir. Üzerinde bu işaretin yer aldığı ürünler tüketicilere sağlıklı, çevreye uyumlu ve güvenilir imajı vermektedir. Bu da tüketicinin bu ürünü tercih etmesi aşamasında önemli kriterlerden olmaktadır. Aynı zamanda marka bilinirliği, tercih edilirliği, rekabet gücü gibi konularda elinin kuvvetlenmesini ve sonuç olarak pazar payının artmasını sağlamaktadır. Globalleşen ekonomi piyasalarında güçlü olmak, kurumsallaşmak ve çok daha fazla müşteriye ulaşabilmek adına son derece önemli bir belge olmaktadır.

Siz de CE sertifikasına sahip olarak ürünlerinizi kolayca satabilmek için zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel bir yaklaşımla ürününüzün ilgili standartları sağlayarak CE işareti almasına yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz. İlk görüşmemizde CE işareti hangi ülkelerde geçerlidir, hangi ürünler için zorunludur gibi birçok önemli sorunuza cevaplar bularak yola çıkabilirsiniz. Böylece genel hatları ile bir yol haritası oluşturularak süreci hızlıca başlatabilirsiniz.

Kısa sürede CE sertifikalandırma hizmeti için Aşan Danışmanlık firmasına ulaşabilirsiniz. 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL

CE Belgesi

Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp