Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

CE Belgesi TSE Yerine Geçer Mi?

Günümüz piyasalarında giderek gelişen ve küresel bir hale gelen ticaret konusunda sayısız ürünler ve hizmetler söz konusu olmaktadır. Lokal anlamda denetimleri ve kontrolleri daha kolay olabilirken dünyaya yayılmasıyla birlikte bu durum neredeyse imkansız bir hale gelmiştir. Bu sebeple yapılan arayışlar ve çalışmalar neticesinde birtakım standartlar ve belgeler oluşturularak uygulamaya koyulmuştur. Yasalarla ve uluslararası anlaşmalarla da zorunlu hale getirilen bu uygulamalardan birisi de CE belgesi olmaktadır. Avrupa’ya uygunluk anlamına gelen bu belge bir ürün için gerekli standartların ve kriterlerin yerine getirilip getirilmediğini ifade etmektedir. Güvenlik, çevreye uygunluk ve sağlık konularında oluşturulan kriterlere göre yapılan testleri başarıyla geçen ürünler bu belgeyi almaya hak kazanmaktadır.

CE Belgesi ile TSE Belgesi Arasındaki Fark Nedir?


Avrupa’da satışa sunulacak olan birçok ürün için bu belgenin olması şarttır. Firmamızla iletişime geçerek bu konuda daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Hatta CE belgesi olması gerekenler listesinde ürünlerinizin yer alıp almadığını da öğrenebilirsiniz. Uzmanlarımızla canlı görüşme sağlayabilir ya da whatsapp üzerinden yazışarak detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Uzun zamandır yer aldığımız belgelendirme sektöründe birçok danışanımızın CE belgesi TSE yerine geçer mi gibi sorularını da görmekteyiz. Aslına bakılırsa Avrupa Birliği pazarı için gerekli olan CE belgesinin TSE belgesini de kapsayacağını birçok kimse doğal olarak düşünebilmektedir. Fakat durumun hiç de sanıldığı gibi olmadığını öğrenmek ve en doğru bilgilere ulaşmak için bizi aramak yeterli olmaktadır.

Aşan Danışmanlık bu alanda ihtiyacınız olan tüm belgelendirme faaliyetlerinde uzman danışmanları ile faaliyetlerini sağlamaktadır. Hemen sitedeki müşteri hizmetleri numaraları ile görüşebilir ve anında bilgi alabilirsiniz.

CE belgesi ile TSE belgesini karıştıran birçok kimse olduğunu görmekteyiz. Gerek whatsapp danışmanlık hattımıza gerek canlı destek hattımıza gelen CE belgesi TSE yerine geçer mi tarzındaki sorulardan bu durumu kolaylıkla görebilmekteyiz. Bu konudaki kafa karışıklığını ve bilgi kirliliğini gidermek adına öncelikle her iki kavramı açıklığa kavuşturmak gerekmektedir. Ardından da farklılıklarını ortaya koyarak söz konusu CE ve TSE belgelerini net olarak birbirinden ayırmak daha kolay ve sağlıklı olacaktır.

CE Belgesi TSE Yerine Geçer Mi?

Bilindiği üzere CE belgesi Avrupa piyasalarında satışa sunulacak olan birçok ürün çeşidi için sağlık, çevreye uygunluk ve güvenlik konularında birtakım kriterleri sağladığının göstergesi olmaktadır. İlgili kapsamda yer alan ürünler için Avrupa’da satışlarının yasal yollarla serbest bir şekilde yapılabilmesi için gerekli olan en önemli belgelerden birisi olmaktadır. Üretici firma tarafından tarafımıza yapılan başvurunun ardından tüm süreçleri uzmanlarımız eşliğinde yürüterek nihayete erdirmekteyiz. Böylece söz konusu ürün çeşidinin Avrupa pazarında yer alması mümkün olmaktadır.
 

Ürün Belgelendirmede CE Belgesi


TSE belgesi
ise Avrupa’dan farklı olarak ülkemiz tarafından yetkili kuruluş olan Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilmektedir. Yani ülkemiz tarafından konulan kriterlerin ve standartların sağlandığının bir göstergesi olmaktadır. Güvenlik koşullarının yanı sıra ürün için kalite ve performans yeterlilikleri de söz konusu olmaktadır. Yani CE belgesinden daha üst seviyede ve kapsamda yer alan bir belge olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle ürünlerinde CE belgesi olan bir üretici CE belgesi TSE yerine geçer mi diye sorduğunda cevap “kesinlikle geçmez” diyebiliriz. Çünkü anlaşılacağı üzere CE belgesi sağlık, çevre ve güven konularında verilmekte iken TSE belgesi bunların haricinde kalite ve performans gibi önemli kriterleri de kapsamaktadır. Siz de bu konuda daha detaylı ve sağlıklı bilgileri almak için vakit kaybetmeden bizi arayabilirsiniz.

Uygun fiyatlardan belgelendirme hizmetleri için Aşan Danışmanlık firmasından hizmet ve destek alabilirsiniz. Aklınıza takılan hususların tamamı için ekiplerimize ayrıca INSTAGRAM hesabından yazabilir, bilgi talep edebilirsiniz. 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL

CE Belgesi

Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp