Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

CE Belgesi Kısaca Anlamı Nedir?

Bir üretici ürünlerini Avrupa Ekonomik Alanı olarak da adlandırılan Avrupa piyasalarında satışa sunabilmek adına birtakım standartlara uygun şekilde üretmek ve bunu da belgelemekle yükümlü olmaktadır.

CE Belgesi Nedir? CE İşareti Nasıl Alınır?


CE belgesi adı verilen bu belge ile söz konusu ürünün sağlık, güvenlik ve çevre duyarlılığı konularında yeterli koşulları sağladığı ve kaliteli olduğu belgelenmektedir. Böylece Avrupa pazarında serbest dolaşım hakkı elde ederek ticaretinin yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Bu belgeye sahip olabilmek için de yetkili aracı kuruluşlara müracaat ederek analiz, test, denetim ve belgelendirme gibi süreçlerin başarılı bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Tam da bu noktada devreye giren firmamız uluslararası yetkilere sahip bağımsız bir belgelendirme kuruluşu olarak değerli danışanlarına uzun yıllardan beri kesintisiz hizmetler sunmaktadır. CE belgesi almak bu niyetle hareket eden üreticiler için oldukça teknik ve kapsamlı bir süreçten oluşmaktadır. Bu süreç içerisinde ürünlerin CE standartlarında belirlendiği üzere çevre koruma, güvenlik ve sağlığa uygunluk kriterlerine uygunluğunun detaylı bir şekilde incelenmesi ve raporlanmasından oluşmaktadır.

Türkiye’nin en iyi danışmanları ile çalışmak ve işletmenizi en iyi şekilde temsil ettirmek istiyorsanız siz de Aşan Danışmanlık firmasını tercih edebilirsiniz.

Tüm bu işlemler uzmanlarımız nezaretinde yürütülerek sertifikalandırma süreci nihayete erdirilmektedir. Sonuç itibariyle söz konusu ürünler CE standartlarına uygunluk belgesi aldıktan sonra Avrupa piyasalarında kolayca dolaşım hakkı kazanabilmektedir. CE belgesi kısaca anlamı nedir sorusuna genel hatları ile cevap vermeye çalıştık. Konuyu biraz daha derinlemesine ele alarak izah etmeye çalışalım.
CE belgesine sahip olan ürünlerin üzerlerinde uygun büyüklüklerde CE işaretinin yer alması zorunluluğu bulunmaktadır. Fiziki ve teknik olarak bu işaretin yer almasının mümkün olmadığı durumlarda ise garanti belgesi ve ambalajında bulunması yeterli olmaktadır. Bu işareti gören tüketiciler ürünün asgari standartları sağlayarak güvenilir, sağlıklı ve çevreye duyarlı olduğunu kolaylıkla anlayabilmektedir. Avrupa pazarındaki ürünler için zorunlu olarak bu işaretin yer alması gerekmekte iken benzer standartları kabullenen ülkeler için de bu durum geçerli olmaktadır. Ülkemiz için de bu durum söz konusu olmaktadır.

CE Hızlı Belge | CE Belgesi

Özellikle Avrupa pazarına açılacak olan ürünler için olmazsa olmazlardan birisidir. CE belgesi kısaca anlamı nedir denildiğinde kabaca böyle olduğunu söyleyebiliriz. Üzerinde CE yazan ürünlerin gerekli kullanım koşullarına uyulduğu sürece güvenli ve sağlıklı olduğu garanti edilmektedir. Ürün kalitesinden ziyade tüketiciye güvenilirlik konusunda teminat vermektedir. Teknik mevzuata, standartlara ve gereksinimlere uygun bir şekilde üretilerek güvenle kullanılabileceğini göstermektedir. Üstelik gerek ulusal gerekse uluslararası anlaşmalara göre bulundurulması isteğe bağlı olmayıp zorunlu tutulmaktadır.
 

CE Hızlı Belge | CE Belgesi


CE belgesi kısaca anlamı nedir diyerek izah ettikten sonra biraz da belgenin nasıl alınabileceğinden bahsetmekte fayda var. Bu belgeyi alabilmek için uluslararası yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarından birisi olarak bizimle çalışabilirsiniz. Söz konusu ürününüz için CE belgesi alma niyetiyle bizimle iletişime geçtiğinizde ilk olarak CE işareti zorunluluğu bulunan ürünler listesinde olup olmadığının kontrolünü gerçekleştirmekteyiz. Bu konuda ister canlı destek hattımızla birebir görüşerek ister whatsapp üzerinden yazışarak detaylı bilgiler alabilirsiniz. Bizden danışmanlık hizmetleri aldığınızda ürününüz için gerekli olan analizler, testler ve denetimler sonrasında elde edilecek rapora göre belgelendirilmesi gerçekleştirilecektir. Uzman danışmanlarımız tüm süreç boyunca sizlere rehberlik ederek gereken yardımları sağlayacaktır. Engin bilgi birikimimiz ve tecrübelerimiz eşliğinde ihtiyacınız olan CE sertifikasına en kısa zamanda sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Alanında uzman kadromuz ile birlikte Tüm Türkiye’de size belgelendirme hizmetlerimizi sunmaktayız. Hemen sitemizde yer alan whatsapp hattı, canlı destek hattı ve diğer bağlantı kanallarından bizlere ulaşın, en uygun teklifi alın.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL

CE Belgesi

Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp