Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

CE Belgesi / İşareti Almanın Faydaları

Bir ürünün ticaretinin yapılarak serbestçe dolaşabilmesi için birtakım kriterleri sağlaması zorunluluğu bulunmaktadır. Günümüz dünyasında hemen her yerde geçerli olan bu durum ülkemizde ve Avrupa pazarında da benzer şekilde olmaktadır. Eğer bir üretici ürününü Avrupa pazarında satışa sunmak istiyorsa bu kriterlerin karşılandığını CE işareti alarak ispat etmektedir. Bu işareti alabilmek için sağlık, güvenlik ve çevreye duyarlılık konularında zorunlu tutulan kriterlerin sağlanması gerekmektedir. Tüm bu koşulların yerine getirilmesinden sonra o ürün için Avrupa’da serbest ticari dolaşım hakkı tanınabilmektedir. Bu işaret olmadan ürünün satışı yasal olarak mümkün olmamakla beraber birçok cezai yaptırımı da söz konusu olmaktadır.

Bu nedenle CE belgesi / işareti almanın faydaları ele alındığında ilk olarak yasalara uygun hareket edildiğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda üretici için tüketicisi ile güvenli bir iş ilişkisi kurmanın ve güvenilir olmanın en önemli koşulu olmaktadır. Konuyla ilgili uzmanlarımızla canlı görüşme yaparak detaylı bilgiler alabilirsiniz. Dilerseniz whatsapp üzerinden de bilgi talebinde bulunarak kafanıza takılan tüm sorulara bilgilendirici cevaplar alabilirsiniz. Sektörün en tecrübeli ve bilgili kuruluşlarından birisi olarak siz değerli danışanlarımıza doyurucu ve bilgilendirici cevaplar vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Aşan Danışmanlık firması sayısız referansı ile sizleri de mutlu müşterilerinin arasında görmek ister. Detayların tamamı ve teklifler için bize sitemizdeki numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

CE Belgesi Nedir ve İşletmeler İçin Faydaları


CE belgesi / işareti almanın
faydaları yanı sıra bu belgeye sahip olmamanın getireceği zararlardan da bahsetmekte fayda vardır. Böylece CE işaretinin önemi çok daha iyi anlaşılacaktır. Öncelikle bu işarete ve gerektirdiği standartlara sahip olmayan ürünler sağlık, güvenlik ve çevreye uyumluluk konularında oldukça ciddi riskler barındırıyor demektir. Bunun yanı sıra oldukça ciddi yasal yaptırımlar ve cezai işlemler söz konusu olacaktır. Bu da ürünün piyasadan toplatılması, yasaklanması, itibarının kaybolması gibi birçok olumsuz duruma sebebiyet verecektir. Tüm bu hususlar sadece finansal ve kurumsal itibardan ziyade insani açıdan da oldukça ciddi sorumluluklar getirmektedir.

CE işareti söz konusu ürünün Avrupa pazarında rahatça ticaretinin yapılabilmesi için bir nevi pasaport niteliğindedir diyebiliriz. Bu nedenle oldukça önemli ve yasal zorunluluğu bulunan bir konu olmaktadır. CE belgesi / işareti almanın faydaları nelerdir diyerek kabaca bir göz atacak olsak karşımıza şöyle bir tablo çıkacaktır:

•    CE işareti bulunan ürünler Avrupa pazarında serbestçe dolaşabilmektedir.
•    CE işareti yer alan ürünler sağlık, güvenlik ve çevreye duyarlılık gibi konularda minimum gereksinimleri karşılayarak tüketicilere güven verir.
•    CE belgesine sahip ürünler Avrupa Birliği tarafından geliştirilmiş teknik mevzuata göre üretilmiş demektir.
•    CE belgesi bir garanti veya kalite göstergesi olmayıp, sağlık, güvenlik ve çevre hassasiyetini gösterir bir belgedir.
•    CE işareti olmayan ürünler insan ve çevre sağlığı bakımından güvensiz ürünler olarak kabul edilmektedir.
•    CE işareti yer alan ürünler için Avrupa Birliği tarafından yayınlanan Yeni Yaklaşım Direktifleri’ne uygun olarak üretildiği söylenebilir.
•    CE işareti olan ürünler piyasada daha fazla tercih edilebilir, rekabet gücü ve marka bilinirliği yüksek ürünler olmaktadır.
•    CE belgesi olan ürün, işletmenin büyümesini ve kar oranının artmasını sağlar.
 

CE Belgelendirme


Anlaşılacağı üzere CE işareti hem üreticiler hem de tüketiciler için güvenilir ticari ilişkiler kurulmasını sağlayan önemli bir adımdır. Siz de işletmeniz ürünleri için söz konusu CE sertifikasını almak ve piyasada serbestçe ticaret yapabilmek için vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha fazla bilgi ve detay için her zaman Aşan Danışmanlık danışmanları hizmettedir. Bu alandaki sorularınızı daha hızlı yanıtlayabilmemiz için ve teklif taleplerinize dönüş sağlayabilmemiz için dilerseniz Aşan INSTAGRAM hesabından da bize DM ile ulaşabilirsiniz. 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL

CE Belgesi

Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp