Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Caffeine Free Belgesi

Caffeine Free Sertifikası, herhangi bir kafein içermeyen ürünlere verilen bir belgedir. Bu sertifika, özellikle kafeine duyarlı veya sağlık nedenleriyle kafeini beslenme programlarından çıkarmaya çalışan kişiler için yararlı olabilmektedir. Kafein, kahve, çay ve soda gibi birçok yaygın içecekte bulunan, uzun süredir popüler ve her yerde bulunan bir uyarıcı bileşen olmuştur. Bununla birlikte, çeşitli nedenlerle, bazı insanlar kafeinden tamamen kaçınmayı tercih etmektedir. Bu kişiler için Caffeine Free / Kafeinsiz etiketi doğru ürünlerin satın alınmasını kolaylaştırabilmektedir.

Caffeine Free Belgesi alma süreci, sertifikayı sağlayan kuruluşa veya şirkete göre değişebilmektedir. Bununla birlikte, genel olarak süreç herhangi bir kafein veya kafein türevi içermediğinden emin olmak için ürünün test edilmesini içermektedir. Günümüzde bu belgeyi sağlayan ulusal ve uluslararası ölçekli kuruluşlar bulunmaktadır. Bunlardan biri Swiss Water Decaffeinated Coffee Company / İsviçre Su Kafeinsiz Kahve Şirketi´dir. Bu şirket, kimyasalların kullanımını içermeyen benzersiz bir kafeinsizleştirme süreci kullanmaktadır. Kafeinsiz kahvelerinin Kanada hükümeti tarafından kafein içermediği onaylanmıştır. Bu sertifikayı sunan bir başka kuruluş da Center for Science in the Public Interest´dir (CSPI). CSPI, gıda güvenliği ve beslenmeye odaklanan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Kafein içermeyen veya yalnızca eser miktarda kafein içeren ürünler için "Kafein Farkındalığı" sertifikası sağlamaktadır. CSPI´nin kafeinsiz sertifikasını almak için, bir ürünün ağırlıkça %0,02´den az kafein içermesi gerekir. CSPI ayrıca kafein içeren, ancak güvenli ve ölçülü miktarlarda olan ürünler için "Kafein Güvenli" sertifikası sağlar.

Caffeine Free Sertifikası Nasıl Alınır?


Kafein içermeyen ürünlerin üreticisi veya tedarikçileri için Caffeine Free Sertifikası almak, ürünleri farklılaştırmanın ve kafeinden uzak durmak isteyen tüketicilere hitap etmenin bir yolu olabilmektedir. Belgelendirme sürecinde atılması gereken adımları şöyle özetleyebiliriz:

* Sertifikasyon kuruluşlarının araştırılması ve kafeinsiz ürün etiketi gereksinimlerinin belirlenmesi

* Belgelendirme sürecinde yapılması gerekenlerin listelenmesi; ürün testi, kontrol, analiz ve denetim gibi süreçlerin planlanması

* Ürünlerin kafein içermediğinin bağımsız onaylı laboratuvarlarda doğrulanması

* Tüm test raporlarının, ürün ve üretim sürecine ait bilgi ve belgelerin sertifikasyon kuruluşuyla paylaşılması

* Sertifikasyon kuruluşunun onayına istinaden Caffeine Free Sertifikasının düzenlenmesi ve ürünlerin etiketlenmesi

Kafeinsiz ürün etiketi alma süreciyle ilgili tüm konuları Aşan Danışmanlık’a sorabilir ve sertifikasyon sürecinizi planlayabilirsiniz.

Caffeine Free Belgesinin Faydaları


Kafeinsiz ürün etiketi almanın faydalarını şöyle özetleyebiliriz:

- Caffeine Free Sertifikası, kafeine duyarlı veya hamilelik, emzirme veya belirli tıbbi durumlar gibi nedenlerden ötürü kafeinden kaçınmak isteyen tüketicilere hitap edilmesine yardımcı olabilir.

- Piyasada kafein içeren pek çok ürün varken, kafeinsiz ürün sertifikasına sahip olmak, ürünlerin öne çıkmasına ve rakiplerden farklılaşmaya yardımcı olabilmektedir.

- Bazı tüketiciler için kafein tüketmek, artan kalp hızı, kaygı ve uykusuzluk gibi sağlık riskleri oluşturabilir. Caffeine Free Belgesi ile tüketicilere ürünlerin herhangi bir kafein veya kafein türevi içermediği ve bu nedenle tüketim için güvenli olduğu bilgisi beyan edilebilir.

- Bazı ülkelerde, kafeinsiz olarak etiketlenen ürünlerin belirli kafein içeriği standartlarını karşılaması gerekir. Kafeinsiz ürün etiketi almak, ürünlerin bu yasal gereklilikleri karşılamasını sağlamaya ve olası yasal sorunlardan kaçınmaya yardımcı olabilir.

- Caffeine Free Belgesi, genellikle ürünlerde kafein bulunmadığını doğrulamak için titiz testler yapan saygın kuruluşlar tarafından sağlanır. Bu sertifikaya sahip olmak, ürünlerin güvenilirliğini artırabilir ve tüketicilere kalite ve güvenlik konusunda daha fazla güven sağlayabilir.

Caffeine Free / Kafeinsiz ürün etiketi alarak piyasada fark yaratmak isteyen kuruluşlar Aşan Danışmanlık’tan eğitim ve danışmanlık desteği alabilmektedir.

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?