Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

BSCI İşletme Sosyal Uyumluluk İnisiyatifi

Aşan Danışmanlık´tan BSCI İşletme Sosyal Uyumluluk İnisiyatifi hizmetleri hakkında bilgi sahibi olmak çok kolay! Kurumsal site üzerinde yer alan irtibat numaralarından hemen bilgi alabilirsiniz. Firmamızın profesyonel uzman ekibiyle verdiği hizmetlerden biri de BSCI işletme sosyal uyumluluk inisiyatifi hizmetidir. Bu danışmanlık hizmeti ile firmaların BSCI belgesi alma yolunda ihtiyacı olan tüm süreç ve adımlar hakkında değerlendirme, raporlama ve bilgi verilmektedir. Amaç firmanın BSCI belgesi almaya hak kazanmasını sağlamaktır.

BSCI belgesi olmayan ve buna ihtiyaç duyan firmaların BSCI belgesi alması için çalışmalar yapan firmamızda bu konuda uzman bir ekip çalışmaktadır. Firma olarak, bir işletmenin bu belgeye sahip olması için gerekli olan tüm eğitimleri de vermekteyiz.

Danışmanlık hizmetimiz dahilinde; işletmenize kalite yönetim sistemi kurmak ve bunun uygulanmasını sağlamak temel amacımızdır. Ardından artık sıra Uluslararası Belgelendirme Kurum firmaları yani BSCI belgesi verecek olan firmaları işletmenize davet etmeye kalacaktır.

Belge verecek olan firmanın yaptığı denetim dahilindeki tüm adım ve süreçleri başarılı bir şekilde geçip, belgeye hak kazanmanızı sağlamak firma olarak en önemli görevimizdir. Bu süreçte gerekli olabilecek tüm desteği sonuna kadar vermekteyiz.

Firma denetimleri ve belge anlamında, son dönemlerde en zor denetimlerden biri olarak öne çıkan BSCI belgesi alma süreci için en doğru firmayı bularak firmanıza bu belgeyi ve uluslararası standartları kazandırmanız mümkündür.

BSCI İşletme Sosyal Sorumluluk Denetimleri Temel Konuları


BSCI sisteminde geçerli olan BSCI işletme sosyal uyumluluk inisiyatifi denetimleri ile ilgili olarak temeli oluşturan başlıca konular aşağıdaki gibi sıralanabilir;

*Yasal uyumluluk konusundaki performans
*Sendikanın özgür olması
*İşçilerin arasındaki ayrımcılık kavramının önüne geçilmesi
*Yasal şartlara göre ücretlendirme yapılması
*Yasal şartlara göre çalışma saatlerinin düzenlenmesi
*İş güvenliği ve iş sağlığı konusuna dikkat edilmesi
*Çocuk ve genç işçi çalışma şartları
*Mecburi ve zorla çalıştırma konusu
*Yasal olan disiplinle ilgili cezalar ve bunların uygulamaları
*Çevresel anlamda yönetim sistemleri
*Kalite yönetim sistemleri

BSCI sistemleriyle gerçekleşen denetimler, dünya üzerinde üretim alanında iş yapan bütün firmaların yaptırabileceği bir denetimdir. Geçmişten günümüze gelen bu denetim sistemi 2015 yılından beri ağırlıklı olarak ayakkabı, oyuncak, tekstil, giyim, gıda ve elektronik ürünler alanlarında yoğun olarak yapılmaktadır.

BSCI İşletme Sosyal Uyumluluk İnisiyatifi

Aşan Danışmanlık´ın müşteri temsilcileri merak ettiğiniz tüm hususlarla ilgili sizi bilgilendirmektedir. Bize ulaşarak aklınızdaki soruların yanıtlarını tecrübeli ağızlardan öğrenebilirsiniz.
 

BSCI Denetimlerinin Yararları Nelerdir?


Firmaların dünya standartlarına uyumunu sağlayan, firmamızın verdiği profesyonel hizmetlerden biri olan BSCI denetimi sisteminin sağladığı yararlar aşağıdaki gibidir;

-Uluslararası piyasalarda firmanızın ihracat gücünün yükselmesi ve kolaylaşmasını sağlar.
-Firmanızın piyasalardaki prestij ve itibarını yükseltir.
-Uluslararası alanda rakiplerle olan rekabet gücünüzü yükseltir.
-Yasal olan koşullara uyum sürecinizi kolaylaştırır.
-Müşterilerin memnuniyet durumunun artmasını sağlar.
-Firmanızın üst ve yönetim ve işçileri için, tam anlamıyla sosyal sorumluluk bilincinden artış sağlanır.
-Personellerinizin memnuniyetleri arttığı için personel sirkülasyon oranı düşer.
-Müşteri memnuniyetine etkisi olacağı için şikayetler azalır.
-Müşteri sayısında ve iş hacminde yükselme sağlanır.

Firmamızın hizmetlerinden biri olan BSCI işletme sosyal uyumluluk inisiyatifi konusunda, bize ulaşarak, detayları konuşabilirsiniz. Çalışma kararı aldığınız andan itibarende hızlı ve efektif bir şekilde, profesyonel ve uzman ekibimiz ile, planlama ve çalışmalara başlandığını göreceksiniz.

Çok daha fazlası için iletişim sayfamızdaki kurumsal nuımaramızı arayın veya whatsapp destek hattımızdan Aşan Danışmanlık´ın uzmanlarından bilgi alın. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Global Organik Tekstil Standardı (GOTS)
  Aşan Danışmanlık olarak sizlere ihtiyacınız olan GOTS belgesi ile ilgili tüm detayları bu sayfa içeriğinde aktardık. Aklınıza takılan her türlü soru için uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.
  14.3.2022 12:19:26
 • ASTM Standartları
  American Society for Testing and Materials olarak bilinen ASTM Standartları hakkında tüm bilgilere kurumsal web sitemizden erişebilir ve uzmanlarımızdan anında danışmanlık talep edebilirsiniz.
  20.6.2022 11:58:37
 • Dijital Dönüşüm Yol Haritası Danışmanlığı
  Aşan Danışmanlık sizlere bir çok alanda destek olmaktadır. Dijital Dönüşüm Yol Haritası Danışmanlığı için aradığınız firmalar arasında en tecrübeli ekip ile sizlerin hizmetinde olan firmamızı arayabilirsiniz.
  18.3.2022 10:27:01
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp