Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi

 
Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi
 
Her hisse senedi alım satım işlemleri için kurmuş olduğu bir borsa vardır. Borsa İstanbul (BİST) da bu amaçla hizmet vermek için ilk olarak 1985 yılında kurulmuş olan bir borsadır. BİST´in amacı, borsa işlemine uygun her türlü değerin sınırlı kullanıma uygun olarak alınıp satılmasıdır.

Her borsada olduğu gibi BİST´de belirli endeskler bulunur. İçinde çok sayıda hisse senedinin yer ve hisselerinin değeri göre hesaplanan bir göstergedir. Değeri, BİST 100 değeri, piyasadaki işlem hacminden en yüksek olan 100 hisse senedinin ilgili olan bir endekstir. Bu endeksteki hisseler, her yıl belirli periyotlar ile gözden geçirilir. BİST 30 ve BİST 50 de hedef BİST 100 gibi bakanlara örnektir. Her kurumunun bir hizmet kodu bulunmaktadır. BİST 100´ün işlem kodu ise XU100´dür.

BİST´e ait çok sayıda ödeme olanağı mevcuttur. Temettü endeksleri, kurumsal yönetim, şehir endeksleri, halka arz ve daha farklı endeksler örnek gösterilebilir. Borsa İstanbul şirketinden bir kişiden biridir. Bu endeks, kurumsallık oluşturmuştur. Endeksin, konuyla ilgili alışveriş, bilgilendirme ve uygulama geliştirme gibi etkinliklerde bulunabilirsiniz. Borsa İstanbul´da satışa çıkacak olan, BİST´te satışa sunulabilecek bir gelecek olan bir araya gelmenizi de bekliyoruz.

Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi Oluşturulmuştu?

günümüzde kurumsal kimliğe sahip olanlar için en eski günlerden bir tahminliktir. Bu bağlamda, uzun vadede yaşlı görünümünde büyüme hem de ekonomi, çevre ve sosyal büyümelerinden yaratmak için yönetim planında ve risk yönetiminde başarı en önemli olan biri. Bütün borsalar gibi BİST de yalnızca değerlerin değerinde görülen bir alan değildir. Şirketlerin daha başarılı olması ve hisse değerlerinin sürdürülebilir bir şekilde belirlenmesini hedeflemektedir. Bu misyondan hareketle, Etik Yatırım Araştırma Hizmetleri Ltd.

Değerlendirmeye alınmaya değer. Bu endekste sadece kamuya açık bilgiler kullanılmaktadır. Aynı zamanda, Borsa İstanbul´dan alınan alım hizmetinden yararlanılmaktadır.

Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi Detayları

Endeks ile ilgili bazı detaylı bilgilerden bahsedilecek:

• Borsa İstanbul sürdürülebilirlik 4 Kasım 2014 tarihi hesaplanmaya ve yayınlanmaya başlamış.
• Borsa İstanbul kurumsal kuruluş´nin işlem kodu XUSRD´dir.
• Endeksin değeri, 98.020,09´dur. Bu değer, BİST 30´un 3 Kasım 2014 tarihi ikinci seanstan değeridir.
• Borsa İstanbul kurumsal şirketler için genel´ üst limit %15´tir.
• Endeks için bir kez indirim mevsimi (Ekim – Kasım).

Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi ´nde Yer Alan Şirketler

2019 yılı itibari ile bu endekste veya BİST 100 değerinde yer alan takdir değerlendirilmektedir. Listedeki şirket her yıl yeniden düzenlenerek BİST tarafından yayınlanmaktadır. Değerlemeye dönüştürülecek olan 2019 yılı yatırımı 62 şirket. Bunlarla ilgili düzenlemeler: Akbank, Arçelik, Koç Holding, Otokar, Şişecam, Tüpraş, Turkcell, Zorlu Enerji. Tamamı için BİST´in internet sayfası ziyaret edilebilir.

Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi Ne Gibi Katkılar Sağlıyor?

Endeks, eğitilebilirlik temelden plandan programlara sektörlere, yönlendirme ve devlete yardımcı olurlar. Bu kavram, sadece ticari anlamda değil; Kış iklimi, iklimlendirme sağlık, güvenlik, çevre dostu tasarımlar ve benzer konularda önemlidir. Endeks içinde yer alan kurumsal sürdürülebilirlik kapsamında yürütülmekte olan ilerlemeler ve performans ölçülebilmektedir.

Endeks kapsamında değerlendirilebilecek işletmeler, faaliyetlerinde şeffaflığı da yaşayabilmektedir. Ekonomik ve hizmetleri, ekonomik ve güvenlik esasları açısından, değerlendirilebilir. Web sitelerinde, kullanıcılarında sahip olduğu kurumsal itibarı ve güvenilir bir marka olma imajını sürekli olarak iyileştirebilmektedir.
Bu endekse çok önemli bir fikir de vermektedir. Yani, borsaya yeni veya borsada uzun süre devam eder. Ayrıca, çocukluktan beri devam etmektedir. küresel ölçekte, yerel ve küresel ölçekte bir karşılaştırma yapma ve yeni bir anlam verebilmektedir.

“Aşan Belgelendirme Kuruluşu olarak bütünleşik olarak size hizmet sunmaktayız. Detaylı bilgileri sahip olmak için bizlerle iletişime geçin.”

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp