Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

BCI Belgesi

İhtiyaç duyduğunuz BCI Belgesi için Aşan Danışmanlık sizlerin yanında! Hemen web sitemizde bulunan irtibat numaralarımız ile müşteri temsilcilerimizden konu ile alakalı bilgi alabilirsiniz. Sektörel bazda uygulanan uluslararası standartlar son kullanıcıya kalite olarak yansımaktadır. Tarım alanda da pek çok standart bulunur. Açılımı Better Cotton olan BCI Belgesi sürdürülebilir pamuk üretimi adına uygulanan bir standarttır. Ana hedef pamuk yetiştirirken çiftçilerin refah ve geçim seviyelerinin iyileştirilmesidir. Bu kriterler sayesinde yetiştiriciler üzerindeki çevre baskısı da azaltılmış olur.

Aşan Danışmanlık müşteri hizmetleri numaralarından mesai saatleri içerisinde bilgi alabilirsiniz.

BCI Nedir?


Pamuk üretimi için tarımsal yönetim standardı olan bu belge, üreticilerden perakendecilere kadar pek çok farklı paydaşın bir araya geldiği BCI platformu, pamuk üretiminde olumsuz sosyal ve çevresel etkileri azaltmayı hedeflemektedir. Sektörün geleceğinin daha güvenli bir hale gelmesi için platform üzerinden çalışmalar sürdürülmektedir. Better Cotton yani iyi pamuk olarak tanımlanan olay ürünün yetiştirilirken kullanılan yöntemlerdir.
 

BCI Platformu Nedir?


Konfeksiyoncular, kumaş üreticileri ve iplik fabrikaları gibi işletmeler bu platforma üye olabilir. Sisteme üye olunması, stok yöntemi ve eğitim sağlanması gibi tüm konu başlıklarından firmamızdan destekler alabilirsiniz. Sistem çevresel, ekonomik ve sosyal üç ana başlık üzerinde çalışır. Platforma üye olan çiftçiler şu başlıklar altında avantajlar elde edebilir:

•    Daha iyinin tanımlanması için 7 temel ilke ile küresel bir tanıtım sağlar.
•    Çiftçilerin eğitimi ile üretim kapasitesinin artması hedeflenir.
•    Uyumluluğun gösterilmesi için güvence programı uygulanır.
•    Arz ve talebin birbirine bağlanması için gözetim zinciri kurulur.
•    Sahadan gelen güçlü veriler sayesinde güvenilir iletişim desteklenir.
•    Sonuçların ve etkinin ölçülmesi için izleme, değerlendirme mekanizmaları bulunur.

BCI Belgesi

Tüm bunlara ek olarak ISO Sertifikaları konusunda da ekiplerimiz sizin tüm ihtiyaçlarınıza çözüm sunmaktadır. Bizi arayarak konu ile alakalı bilgi alabilirsiniz.
 

BCI Belgesi Nedir?


Platforma üye olanlar BCI Belgesi sahibi olur. 10 yıldan bu yana uygulanan bu program ile hedeflenen ana başlıklar çevrenin korunarak kollanmasının yanında pamuk topluluklarının hatta kalmasıdır. Çiftçilerle sahada çalışan ortaklar bulunur. Bu ortaklar sayesinde üretiminin tarla düzeyinde en üste çıkarılması hedeflenir. 22 ülkede 2,2 milyon çiftçi ürünlerinin iyi pamuk olarak satma lisansına sahiptir. Toplamda ise uygulanan programlar 4 milyon kişiye ulaştı. Belgenin alınmasında çeşitli zorluklarla karşılaşan bireyler ve kurumlar için süreci sağlıklı ve en kısa sürede tamamlayan firmamız pamuk üretiminde işletmenizin lisanslı bir satıcı olmasına imkan tanıyacaktır.
 

BCI Belgesi Nasıl Alınır?


BCI Belgesi için
platform üzerinden hesap açılması gereklidir. İyi pamuk tedarik eden bir ya da daha fazla birimden oluşan şirketlere bu belge verilmektedir. Kullanıcılar sistemin nasıl kullanılacağı, bu alandaki standartların ne olduğu ve gözetim zinciri kılavuzları hakkında yüz yüze ya da çevrim içi eğitimler alabilir. Bir hesabın birden fazla kullanıcısı olabilir. Ancak BCI Belgesi almak isteyen firmaların önünde bazı zorluklar bulunur. Firmamız bu belgenin alınmasında her türlü desteği vermekte olup, en kısa süre içerisinde üyeliğinizin tamamlanmasını sağlamaktadır. Üye olmak için platform üzerindeki yönergeler doğru bir şekilde takip edilmelidir. Üyelik için şu kategorilerden biri seçilmelidir:

•    Sivil toplum
•    Üretici kuruluş
•    Tedarikçiler ve üreticiler
•    Perakendeciler ve markalar
•    Ortak üyeliği

Doğru kategori seçildikten sonra ilgili kategoriye ait başvuru formu doldurulur ve talep e- posta olarak iletilir. Başvuru aşamalarının hızlı bir şekilde tamamlanması için firmamız tüm süreçte profesyonel olarak destek sağlamaktadır.

Daha fazlası için Aşan Danışmanlık´a whatsapp hattından yazarak müşteri temsilcilerinden bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Atex Sertifikası Nasıl Alınır?
  Siz de firmamızdan destek alarak Atex sertifikası nasıl alınır sorusuna yanıt bulabilir ve çok kolay bir şekilde sertifika alabilirsiniz.
  28.7.2023 10:21:51
 • Energy Star Sertifikası
  Energy Star Sertifikası ihtiyaçlarınızda Aşan Belgelengirme hizmetleri olarak Tüm Türkiye´de sizlerin hizmetinde oluyor ve en hızlı süreçleri sağlıyoruz.
  6.2.2023 11:36:51
 • CE İşareti (CE Belgesi) Faydaları
  CE işareti (CE Belgesi) malların teknik mevzuat uyumuna uygun olmasını ifade etmektedir. AB gereklerine uygun olduğunu ifade eden bir belge olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu standardı taşıdığını ifade etmesinden dolayı son derece önemli
  14.7.2023 13:12:03
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp