Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

BASEC Belgesi

Özellikle basec belgesi dünya çapında kablo endüstrisi konusunda önde gelen ve çok fazla tercih edilen belgelerden biridir. Bu belge alınarak kabloların buna bağlı olarak üretilmesi ve güvenli bir şekilde satışının sağlanması kablo satışı yapan firmaların saygınlığı açısından oldukça önemlidir.

Aynı zamanda bu süreç üreticiden toptancıya varana kadar her aşamada her kişiye güven vermektedir. İlgili standartlara bağlı kalarak süreci yönlendirmek her açıdan profesyonel bir şekilde hizmet alanı doğurmaktadır. Bu nedenle de son dönemlerde firmaların tercihi olan bu belge profesyonel bir şekilde kolaylıklar sunmakta ve her açıdan saygını arttırmaktadır. Endüstriyel kablolar birçok alanda ürün sertifikasyon hizmetlerine de içermektedir.

Aşan Danışmanlık firmamız ülkemizdeki üreticilerin, imalatçıların ihtiyacı olan bu belge için en uygun fiyatlardan hizmet vermektedir, tek bir telefon ile firmanız için belge teklifi alabilir ve en uygun fiyatlardan sahip olabilirsiniz.

BASEC Belgesi Nasıl Alınır?


Bu belgeyi almak firmamız sayesinde hiç de zor olmayacak ve kısa sürede belgeyi alabileceksiniz. Firmamız bu konuda sizlere gerekli desteği sağlıyor ve aynı zamanda en kısa sürede profesyonel bir şekilde belgeyi almanız için elinden gelen çabayı göstermeye özen gösteriyor. Siz de pratik ve sorunsuz bir şekilde hizmetlerden yararlanmak istiyorsanız en kısa sürede bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Aynı zamanda gerekli prosedürleri sağlayarak gerek yurtiçi gerek yurtdışı arenada profesyonelliğini arttırmak ve saygınlığını kazanmak istiyorsanız bu belgeyi almak için daha fazla beklememeli hemen harekete geçmelisiniz. Her açıdan güven sağlayan bu belge son dönemlerde birçok kuruluşun almış olduğu belgelerden biri olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Belgeye sahip olabilmek için incelediğiniz Aşan Danışmanlık web sitesinde yer alan telefon numarasını arayabilirsiniz, mesai saatleri içerisinde ise canlı destek hattımızdan bize yazabilirsiniz.

BASEC, 1971 yılında kablo üreticileri, tesisatçıları ve kullanıcıların sertifikasyon gereksinimlerini karşılamak amacıyla kurulmuştur. Yeni adıyla BASEC Group Limited olarak hizmet veren BASEC (Kablolar için İngiliz Onay Hizmeti), kabloların tasarım kriterlerine uygunluğu doğrulamakta ve ürünlerin BASEC etiketi ile piyasaya arz edilmesini sağlamaktadır. Kablo sektöründeki üreticilere, distribütörlere ve diğer paydaşlara yönetim sistemi sertifikaları da sunan BASEC’in temel faaliyeti kablo ve diğer ürünlerin alıcıları ve son kullanıcıları için kolayca tanınabilir bir kalite işareti sağlamak ve ürün belgelendirmesi yapmaktır. BASEC Belgesi sahibi olmak isteyen firmalar Aşan Danışmanlık ile iletişime geçebilirler.

BASEC, üreticinin üretim süreçlerinin, kontrollerinin ve test tesislerinin BASEC gerekliliklerine uygun olduğunu doğrulamaktadır. Ayrıca, BASEC gerekliliklerine ve ulusal ve/veya uluslararası standartlara uygun olduklarından emin olmak için ürünleri kapsamlı bir şekilde test etmektedir. Üretim tesisleri, BASEC ürün sertifikasının verilmesi için ürün kalitesini sağlamayı amaçlayan prosedürler ve BASEC´in ürün sertifikasyonu gerekliliklerine göre değerlendirilmektedir. BASEC, üreticinin üretim ekipmanını ve personelini, hammaddelerini, test ekipmanlarını, prosedürlerini ve test sonuçlarını ve kablo ürünlerinin taşınmasını ve paketlenmesini düzenli olarak denetlemektedir. Fabrika denetimleri, yeniden test için rutin gözetim numunelerinin seçimi ile birleştirilmektedir. Fabrika yönetim sisteminin veya belgelendirilen ürünlerin gerekliliklere uygunsuzluğu düzenli olarak takip edilmektedir.

BASEC her bir ürünün ilgili spesifikasyonlara tamamen uygun olduğunu ve üreticinin uygunluğun devam etmesini sağlayacak bir sisteme sahip olduğunu doğruladıktan sonra, üreticiler BASEC tescilli sertifikasyon ticari markalarını ürünlerinde sergilemek için lisans başvurusunda bulunabilirler. Bu sertifika programı, bağımsız ürün testlerini, devam eden numune testlerini ve üretici tesislerinin denetimi ve gözetimini kapsar. BASEC ayrıca belirli ulusal veya uluslararası standartların bulunmadığı yeni veya farklı ürün konseptleri için Değerlendirilmiş Tasarım Sertifikası (CAD) seçeneği de sunmaktadır. Bu bağlamda, ürünün spesifikasyonunun ve gerçekleştirilmesinin gerekli güvenlik ve performans gereksinimlerini karşıladığından emin olmak için üretici ve uygun olduğunda satıcı ve/veya son kullanıcı ile birlikte çalışmaktadır.
 

BASEC Belgesi Verilen Ürünler


BASEC, UKAS tarafından akredite edilmiş test laboratuvarlarında tasarım, elektrik, mekanik, malzeme özelliklerinin yanı sıra herhangi bir performans kriterinin tüm standartlarda belirtilen gereksinimleri karşıladığını doğrulamaktadır. Aşağıdaki ürünler için BASEC Belgesi / İşareti alınabilmektedir:

-Tesisat kabloları; evler ve ticari tesislerde son devre kablolaması için kullanılmaktadır.

-Düşük voltajlı güç dağıtım kabloları; binalara güç sağlamak ve dağıtmak için kullanılmaktadır.

-Kontrol ve enstrümantasyon kabloları; dahili olarak kontrol panolarında ve şalt cihazlarında ve endüstriyel kontrol ve otomasyon için kullanılmaktadır.

-Esnek kablolar; geniş bir ürün uygulama yelpazesinde cihaz ve ekipmanlara güç sağlamak için kullanılmaktadır.

-Orta ve yüksek gerilim kabloları; güç kaynağı hizmetleri tarafından ve endüstriyel uygulamalarda daha büyük sistemlere ve endüstriyel uygulamalara elektrik sağlamak için kullanılmaktadır.

-Data ve telekom kabloları; IEC 11801, BS EN 50173 ve TIA/EIA 568 dahil olmak üzere farklı veri ve telekom standardı için onay verilen kablolardır.

-Yangın performans kabloları; yangın algılama ve alarm sistemleri, acil durum aydınlatması, yangınla mücadele vb gibi uygulamalarda kullanılmaktadır.

Doğrudan BASEC tarafından ve/veya BASEC kontrolünde gerçekleştirilen testleri şöyle sıralayabiliriz:

*Elektrik testleri

*Kablo gerilim testleri

*İletken direnç testleri

*Bakır ekranlı varyantlarda transfer empedansı

*Yapısal ve boyutsal testler

*Konstrüksiyonlara uygunluk

*Yalıtım ve kılıfın kalınlık ölçümleri

*Genel boyut kontrolleri

*Ortalama değer ve ovalite

*Yalıtım ve kılıf üzerinde malzeme ve mekanik testler

*Yaşlanmadan önceki özellikler

*Yaşlanma sonrası özellikler

*Gerilme direnci

*Kopma uzaması

*Kütle kaybı

*Isı şoku testi

-Yüksek sıcaklıkta basınç

-Düşük sıcaklıkta eğilme ve uzama

-Düşük sıcaklıkta darbe testi

-Kablo mekanik gücü ölçümleri

-Yangın testi

-Alev yayılma özelliklerini kontrol etmek için tek dikey kablo alev yayılımı testi

BASEC Belgesi


 Kablo Standartları Neye Bağlı Kalarak Test Ediliyor?

•    Özellikle kablo değerlendirmeleri yapılırken elektrik ve veri sinyalini arızasının olup olmadığı kontrol edilmektedir
•    Kabloların esneme ve aşınma direncinin ne kadar olduğu tespit edilmelidir
•    Kabloların darbe performansının ne olduğu iyi bir şekilde öğrenilmelidir
•    aynı zamanda izolasyon malzemesinin gerilimi özelliklerinin ne olduğu da doğru bir şekilde tespit edilmelidir
•    Kablonun ne kadar sıcaklıkta çalışma özelliğine sahip olduğu yüksek ve düşük sıcaklıklarda göstermiş olduğu benim ve buna bağlı olarak sunmuş olduğu özellikler oldukça önemlidir.
•    Kablonun yapısı ve uluslararası standartlara uyan boyutlarda olması belgeyi alma önündeki engelleri de ortadan kaldıracak temel faktörlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.
 

Belgenin Yararları Nelerdir?


Belge birçok açıdan fayda sağlamaktadır özellikle kurum ya da kuruluşunuzun saygınlığını uluslararası arenada büyük oranda arttırmaktadır. Müşterilerin sizden güvenli bir şekilde alışveriş yapmasını sağlarken aynı zamanda şikâyetlerin azalmasını sağlamakta ve bu açıdan kuruluşunuzu güvenli bir şekilde satış etmektedir.

Aynı zamanda sağlamış olduğu kolaylıklardan biri de birçok pazarda kolay bir şekilde izin alabilme ve ürünlerinizi satabilme olanağı sunmaktadır. Yurtdışı pazarlarına dahi kolay bir şekilde ürünlerinizi satabilir ve bu açıdan büyük gelir elde edebilirsiniz. Belge her açıdan işlevsel olup bu birçok avantajı ve kolaylığı da beraberinde getirmektedir bu nedenle de oldukça önemli ve alınması gereken belgelerden biridir.
 

Belge Kimden Alınmalıdır?


Belgeyi almak için firmamıza da açabilir bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu konuda sizlere profesyonel bir şekilde destek sunuyor ve belgeyi en kısa sürede almanız için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Sektör ortalamasında fiyatlarla siz de firmamız aracılığıyla belgeyi en kısa sürede ulaşım sağlayabilir ve kuruluş saygınlığımızı da arttırabilirsiniz.

Her açıdan sizlere profesyonel bir şekilde destek sunuyor ve bu alanda saygınlığımızı arttırmaya özen gösteriyoruz. Siz de basec belgesi almak için bizimle kolay bir şekilde iletişime geçebilir ve en kısa sürede belki alabilirsiniz. Bu konuda sizlere profesyonel bir şekilde destek sunmaya her zaman devam ediyoruz. Kaliteli ve güvenilir bir şekilde hizmet almak istiyorsanız iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye’nin öncü danışmanlık, eğitim ve belgelendirme firması Aşan Danışmanlık’tan belgeye sahip olmak sizin elinizde, sitedeki numaralardan ulaşabilir veya firmamıza INSTAGRAM üzerinden anında yazabilirsiniz.

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL

CE Belgesi

Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp