Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

ATEX Belgelendirme

Patlama olasılığı bulunan alanlarda kullanılan ürünlerle patlayıcı olmayan bir atmosferde kullanılan ürünlerin özellikleri farklıdır. Ürün tasarım sürecinde belirli standartlar baz alınır.Aşan Danışmanlık firmasına ulaşarak ATEX Belgelendirme hizmeti hakkında en uygun teklifleri alabilir ve işletme ile yola çıkabilirsiniz.

ATEX belgelendirme yönetmeliği kapsamında, patlayıcı ortamlarda kullanılan ürünlerin imalatı gerçekleştirilir. Piyasaya arzı yapılacak olan ürünlere, CE işareti gereklidir. Belgelendirme süreçlerinde ürün, bileşen veya sistem bazında imalatı tamamlanmış olan ekipmanların ATEX yönetmeliğine uygun olmalıdır. Böylece olası risklerin de önüne geçilir. Belgelendirme desteğinden yararlanmak için ilgili kanun ve yönetmelikler çerçevesinde hareket edilmelidir. Bu nedenle uzman ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.
 

ATEX ve Exproof Arasındaki Fark Nedir?


ATEX sertifikası, parlayıcı ve kolay yanıcı ortamlarda kullanılan ürünler için alınan sertifika türüdür. EXPROOF ise patlayıcı ortamlarda kullanılan ATEX belgeli ürünleri ifade eder. Firmamız ürün güvenliği için gerekli olan desteği sizlere verebiliyor. Bu konuda ihtiyacınız olan tüm hizmetleri bizlerden alabilirsiniz. ATEX EXPROOF belgelendirme alanında güncel çalışmalarımızdan hemen yararlanabilirsiniz.

Atex standardı bu tür ortamlarda kullanılan ürünler için zorunludur. Bu sektördeki firmaların ruhsatlandırma aşamalarında belgelendirmeye ihtiyacınız buluunyor. İlgili standartları sağlayamayan firmalar para cezaları ile karşılaşır. Atex belgesine sahip olması gereken iş koşullarında güvenli çalışma ortamı sağlanıyor. Atex belgesi alabilmek için bu alanda hizmet veren firmalardan yararlanabilirsiniz. Bizlerle iletişime geçerek sertifikasyon süreçlerini başlatabilirsiniz.

Aşan Danışmanlık firmasına incelediğiniz web sitesinin iletişim sayfasından ulaşabilir ve müşteri temsilcilerinden dilediğiniz bilgiyi hemen alabilirsiniz.

atex belgesi

 


ATEX Sertifikası Alım Süreci


Atex belgesini alabilmek belirli şartların sağlanması gerekir. Atex belgesi alanında güncel çözümlerimiz sizleri bekliyor. Yanma veya patlama riski olan tüm ürünlerde bu sertifika zorunludur. Belgelendirme sırasında ürünlerin patlama durumları da dikkate alınır. Kullanılacak ürün tehlikeli ise buna gösterim gerekir. Belgelendirme işlemlerinde tehlike konusunda detaylar verilir. Bu bölümlerde kullanma talimatı zorunludur. Ayrıca ürünün montajı yapılacak ise buna dair bir talimat da verilmesi gerekir. Atex belge hizmetlerinde sizlere gereken desteği verebiliriz. Atex işareti CE kapsamında değerlendirilir. Ayrıca belge içerisinde ürünü oluşturan imalatçı ve adresi verilmelidir. Ürünlerin üretim tarihi ve seri-tip numarası da zorunludur. Belgelendirme firmamız bu alanda ulusal ve uluslararası mevzuatlar gereğince gereken çalışmaları sunuyor. Firmamız Belgelendirme, Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri gibi birçok alanda uzmanlarıyla hareket ediyor.
 

ATEX Yönetmeliği


Patlayıcı bir ortamda kullanılmak üzere tasarlanan elektrikli ve mekanik ekipmanlar ciddi sorunlara neden olabilir. Patlayıcı bir atmosferde tüm önlemlerin alınması gerekir. Bu yüzden uygun belgelendirme desteğinden yararlanılmalıdır. Atex belgesi patlayıcı atmosferlerde kullanılması amaçlanan her türlü ekipmanı içerisine alıyor. Bu alanda her türlü güvenlik, kontrol veya düzenleme cihazları kapsam altındadır. ATEX talimatındaki gerekli koşulları yerine getirerek hizmetlerine başarılı şekilde devam edebilirsiniz. ATEX belgelendirme konusunda yardımcı olabiliriz. Firmamız gelişmiş destek çözümleriyle bir adım öne çıkıyor. Ürün belgelendirme, gözetim, test ve kalibrasyon alanında yıllardır çözümler sunuyoruz. Bu konuda sektörde bilinen ve tanınan markalar arasındayız. Firmamız yönetim sistemi standartlarına bağlı olarak gereken eğitimleri de verebiliyor. ISO ve CE belgeleri konusunda bizlerden destek almak isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

En uygun fiyatlar için iletişim numaralarımız ve sitemizdeki canlı destek hattı üzerinden bilgi alabilirsiniz. Aşan Danışmanlık Türkiye´nin her yerinde hizmetinizdedir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • SASO Belgesi Fiyatlandırma
  Aşan Danışmanlık´tan büyük fırsat! SASO Belgesi Fiyatları alabilmek adına hemen web sitemizdeki canlı destek hattımızdan bize ulaşın ve en uygun teklifleri danışmanlarımızdan hemen alın.
  20.11.2023 13:10:30
 • ISO 50500 İnovasyon Yönetimi Serileri
  ISO 50500 İnovasyon Yönetimi Serileri ile alakalı bilgilendirme ve detaylara firmamızın web sitesinden göz atabilirsiniz. İnceleyeceğiniz
  27.6.2022 12:41:21
 • ISO 16949 Danışmanlığı
  Türkiye´nin en iyi eğitmenlerinin de yer aldığı Aşan Danışmanlık´ta sizler için ISO 16949 Danışmanlığı hizmeti sağlanmaktadır, en uygun fiyatlardan hemen bizden hizmet alabilirsiniz.
  4.3.2024 13:19:00
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp