Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

MSC Belgesi

MSC, Türkçe açılımıyla Deniz Koruma Konseyi, kâr amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluştur. Okyanusları ve geleceğin deniz ürünlerini korumayı amaçlayan organizasyon, sektörde faaliyet gösteren firmaların çalışmalarını belgelendirmektedir. MSC´nin misyonu aşağıdaki amaç ve hedefleri içerir:

Sürdürülebilir balıkçılık uygulamalarını tanıyıp ödüllendirmek.

 İnsanların deniz ürünleri satın alırken doğru tercihleri yapabilmesine katkıda bulunmak.

Balık pazarlarını sürdürülebilir bir temele oturtmak için paydaşlarla birlikte çalışarak eko-etiketleme ve balıkçılık sertifikasyon programları aracılığıyla dünya okyanuslarının sağlığını teşvik etmek.
Balıkçılıkla ilgili her türlü faaliyette bulunan firmalar, MSC Belgesi alarak çalışmalarını kanıtlayabilirler. Firmalara yönelik MSC sertifikasının temel amacı, sürdürülebilir balıkçılık faaliyetlerini desteklemektir.

Aşan Danışmanlık olarak ihtiyacınız olan bu belge için en uygun fiyatları sizlere sunuyoruz. Alanında uzman danışmanlarımız ile yola çıkmak için hemen sitemizde yer alan numaralarımızı arayabilirsiniz.

MSC Sertifikasının Kapsamı


Üç farklı standart geliştiren MSC için üç farklı belgeden bahsedebiliriz. Bu standartları ise şu şekilde sıralamamız mümkündür:

1. MSC Balıkçılık Standardı: Bu standart,  balıkçılığın iyi yönetilip yönetilmediğini ve sürdürülebilir olup olmadığını değerlendirmek amacıyla kullanılmaktadır. Standart, uluslararası  kabul görmüş balıkçılık bilimi ve yönetiminin en son durumunu yansıtmaktadır. MSC, bu standardı bilim adamları, balıkçılık endüstrisi ve koruma gruplarıyla işbirliği içinde sürekli olarak gözden geçirmekte ve geliştirmektedir.

2. MSC Tedarik Zinciri Standardı: Balık veya herhangi bir deniz ürünü, okyanustan tabağa uzanan uzun yolculuğunda birçok aşamadan geçer. Bu tedarik zinciri oldukça karmaşıktır. Bu kapsamda yayınlanan MSC belgesi, sürdürülebilir balıkçılık ürünlerinin izlenebilir ve sertifikasız ürünlerden ayırt edilebilir olmasını sağlar. MSC sertifikası almak için her şirketin şu beş ilkeye uyması gerekir:

Sertifikalı Tedarik: İşletmeler sertifikalı bir tedarikçiden sertifikalı bir ürün satın almalıdır.
Tanınabilir: Sertifikalı ürünler açıkça tanımlanabilir olmalıdır.
Sertifikalı ürünlerin sertifikasız ürünlerden ayrılması gerekmektedir.
İzlenebilir ve kaydedilebilir: Sertifikalı ürünler izlenebilir olmalı ve miktarları kayıt altına alınmalıdır.
İyi yönetim: Şirketlerin standardın gerekliliklerini karşılayan bir yönetim sistemine sahip olması gereklidir.

 MSC Belgesi

3. ASC - MSC Deniz Yosunu Standardı: Bu standart, deniz yosununun ekolojik açıdan sürdürülebilir  ve sosyal açıdan sorumlu bir şekilde üretilmesini sağlamak amacıyla ASC (Su Ürünleri Yetiştiriciliği Yönetim Konseyi) ile MSC arasında ortak bir standarttır. Faaliyet alanı deniz yosunu ürünleri olan firmalar, MSC sertifikası almak için bu standardı temel alabilirler. Bu standart aynı zamanda aşağıdaki performans kriterlerine de sahiptir:

-Sürdürülebilir doğal popülasyonlar
-Sosyal sorumluluk
-Çevresel faktörler
-Etkili yönetim
-Topluluk ilişkileri ve iletişim
 

MSC Sertifikası Neden Gerekli?


Mevcut balıkçılığınızı sertifikalandırmak ve bu süreçte MSC ile  çalışmak için birçok neden var:

*Okyanuslar sistematik olarak korunmalıdır.
*Deniz ekosistemleri birçok nedenden dolayı büyük baskı altındadır.  
*MSC, okyanus ve balıkçılık operasyonları için sürdürülebilir bir çözüm sunar.
*Tüm MSC faaliyetleri bilimsel temellere dayanmaktadır.  
*MSC sertifikalı ürünler  her zaman piyasada en çok aranan ürünlerdir.
*MSC tarafından onaylanan her ürün veya süreçle insanlar ekosistemin korunmasına katkıda bulunmaktadır.
*MSC´nin her bütçeye uygun seçenekleri bulunmaktadır.
*Sertifikasyon süreçleri balıkçıları, perakendecileri ve restoranları sertifikalı sürdürülebilir deniz ürünleri üretmeye ve satmaya teşvik eder.
*MSC´de her türlü deniz ürününe çözüm üretmek mümkündür.

Biz, hem kendi yapısında hem de şirketlere sunduğu hizmetlerde gezegenin, insanlığın ve canlı yaşamın sürdürülebilirliğini destekleyen duyarlı bir şirket olarak buradayız. Dünya çapında tanınan, kurumsal sürdürülebilirlik çalışmalarında hizmet veren, Türkiye´nin en iyi eğitim, danışmanlık ve etkinlik planlama şirketi olarak daima hizmetinizdeyiz. Belgelendirme sürecine dair tüm işlemleri titizlikle yürüten firmamız, sizlere destek olmak için her zaman hazır beklemektedir. Siz de MSC sertifikasyon standartları ile ilgili tüm sorularınız için firmamızın uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Daha fazla bilgi ve denizcilik hakkında belgelerin tamamına kısa sürede sahip olabilmek için Aşan Danışmanlık numaralarını arayabilir, canlı destek hattından yazabilirsiniz. Ayrıca firmamızın INSTAGRAM hesabından da bilgi sahibi olmanız mümkün. 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp